Пішла з життя нобелівська лавреатка Луїза Ґлік

У віці 80 років померла американська поетка та Нобелівська лауреатка з літератури Луїза Ґлік. Її смерть підтвердив Джонатан Галассі, її редактор з видавництва Farrar, Straus & Giroux.
Луїза Ґлік народилася в Нью-Йорку в 1943 році. Її перша збірка «Firstborn» («Первісток») вийшла у 1968 році. За свою кар’єру Глюк видала 14 поетичних збірок та отримала низку нагород. Зокрема, у 1993 році поетка здобула Пулітцерівську премію за книжку «The Wild Iris» («Дикий ірис»). Також Глюк є лауреаткою Національної премії США за поезію (National Book Award for Poetry) і Національної премії від книжкових критиків (National Book Critics Circle Award).
У 2003 році Ґлік була офіційною поеткою США. Цей титул щорічно призначається головою Бібліотеки Конгресу США.
Ґлік викладала в Єльському університеті. Вона також працювала викладачкою у Стенфордському та Бостонському університетах.
У 2020 році отримала Нобелівську премію з літератури за «за безпомилковий поетичний голос, який із суворою красою робить індивідуальне існування універсальним».
Центральна тема її творчості — дитинство, сімейне життя, стосунки у родині. Українською поезію Глюк перекладали Максим Стріха, Олена Гусейнова, Марта Госовська, Оксана Луцишина, Ірина Шувалова, Лесик Панасюк, Дарина Гладун, Вікторія Фещук.
Як повідомлялося, нещодавно у віці 89 років помер американський письменник і лавреат Пулітцерівської премії Кормак Маккарті, а у віці 94 років — французько-чеський письменник Мілан Кундера.
Джерела: The Washington Post, The New York Times
Чільне фото: Webb Chappell
Оригінал статті на Suspilne: Пішла з життя нобелівська лавреатка Луїза Ґлік
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.