Пішла з життя мовознавиця Марія Плющ

Пішла з життя мовознавиця Марія Плющ

У віці 99 років померла мовознавиця і професорка Марія Плющ. Про це повідомили на сайті факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка державного університету імені Михайла Драгоманова, де працювала Марія Плющ.

«У Марії Яківни велика наукова родина, до неї серцем линуть усі: викладачі, вчителі, аспіранти й студенти, бо в неї лагідна вдача, добре серце, щедра жіноча душа. Студенти та викладачі факультету згадуватимуть із вдячністю людину, яка все життя присвятила університету», — написали її колеги.

 

Співчуття також висловили колеги з Інституту енциклопедичних досліджень Національної академії наук України.

 

Марія Плющ народилася 1926 року на Київщині. З університетом імені Михайла Драгоманова вона була пов’язана майже 80 років. Марія Плющ була авторкою понад 300 наукових праць, присвячених словотвору, граматиці української мови та лінгводидактиці. Це монографії, публікації в енциклопедичних словниках, фахових журналах, колективних монографіях, а також підручники.  Як докторка філологічних наук очолювала катедру української мови протягом 16 років.

 

Окрім викладання в Україні, Марія Плющ проводила спеціальні курси в Пряшівському педагогічному університеті (Словаччина) та Ляйпцизькій вищій школі (Німеччина). У 2010 році її відзначили Орденом княгині Ольги III ступеня.

 

«До свого 100-річчя науковиця не дожила лише вісім місяців. До останніх днів працювала, бо повсякденна наукова праця – була її органічною потребою, станом душі, кредо життя», — написали її колеги.

 

Як повідомлялося, нещодавно пішли із життя письменник, історик Валерій Шевчук та перекладач Тарас Бойко.

 

Чільне фото: fuf.udu.edu.ua

Оригінал статті на Suspilne: Пішла з життя мовознавиця Марія Плющ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено…

До єдиних електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено десятки тисяч об’єктів.

Про це йшлося під час форуму Europeana 2025 Policy Forum, до якого в режимі онлайн долучил

Стали відомі переможці премії «Найкраща угорська книжка»-2024

Асоціація угорських книговидавців та розповсюджувачів оголосила переможців премії «Найкраща угорська книжка» 2024 року. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Премію вручають за найк

У Португалії перевірять шкільні підручники, у якому Крим назвали російським

Головна інспекція з питань освіти і науки Португалії розпочала перевірку шкільних підручників з географії та історії для учнів 7 класу, в яких Крим назвали територією рф. Про це повідом

Словенське книжкове агентство стало членом мережі європейських організацій EURead

Словенське книжкове агентство приєдналось до мережі європейських організацій, що займаються розвитком культури читання, EURead. Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.
«При

Міністр культури України й посол Франції обговорили збереження Софійського собору після…

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і посол Франції в Україні Гаель Весьєр обговорили збереження Софійського собору в Києві, який зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки.

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"