Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують

Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують

У селі Пукляки та Мар’янівці Хмельницької області сільський голова Петро Ільницький відмовився перейменовувати вулиці Пушкінську та Жовтневу, бо їхні назви, за його словами, не стосуються Алєксандра Пушкіна та Жовтневої революції. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту «Декомунізація.Україна».

З проханням змінити назви цих вулиць до місцевої влади звернувся керівник ініціативи «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков. У відповідь на звернення Петро Ільницький повідомив, що назва Пушкінська у Пукляках з’явилась 26 серпня 2021 року при перейменуванні вулиці Пушкіна. На думку місцевої влади, назва вулиці Пушкінської походить від слова «пушки» (гармати), які нібито «в давнину» стояли на цій вулиці.

 

 

 

Вулиця Жовтнева, за словами сільського голови, також «не стосується радянських часів». Ільницький вважає, що вулиця має таку назву, бо «там ростуть багато дерев і восени вона жовта».

 

«Хочу довести до вашого відома, що на території громади всі вулиці, які мали відношення до комуністичного режиму, перейменовані вже давно, … в період до 2022 року було перейменовано понад 20 вулиць у всіх селах… Що стосується цих двох вулиць, то проводилось обговорення серед жителів сіл, на основі яких депутати громади залишили ці назви як історичні для цих територій, і саме такі аргументи люди наводили під час обговорення», — написав Ільницький у коментарях до допису Позднякова.

 

 

Нагадаємо, в Україні пропонують перейменувати вулиці Алєксандра Пушкіна на честь Стівена Кінга та запустили чат-бот «А Пушкин вам что сделал?» з довідками про ставлення російських діячів до України

 

Крім того, в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць, оскільки активно позбуваються російської топоніміки.

 

Чільна ілюстрація: kharkivmemes

Оригінал статті на Suspilne: Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У PinchukArtCentre відкриється книгарня «Збірка»

У міжнародному центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre у Києві відкриється нова книгарня від «Збірки». Про це Читомо повідомила засновниця книгарні «Збірка» Наталя Кузьменко.
«Книжк

Книжка з лекціями нобелівської лавреатки продалася тиражем 10 тисяч у перший день

У Південній Кореї книжка «Світло і нитка» з лекціями, есеями та поезією нобелівської лавреатки Хан Канг за перший день продажу розійшлася накладом у 10 тисяч примірників. Про це повідом

Виставку фоторобіт загиблої журналістки Алли Пушкарчук відкрили у Львові

Фотовиставку «Бетельгейзе. Намисто для Рути» журналістки, редакторки, театрознавиці та військової Алли «Рути» Пушкарчук відкрили у просторі INDEX: Інститут документування і взаємодії. П

Премія книжкових блогерів оголосила переможців

Премія книжкових блогерів, яку заснував фестиваль «Книжкова країна», оголосила переможців. Про це повідомила кореспондентка Читомо з фестивалю.
 
Переможницею премії стала книжка «Погля

У Києві відкрилась виставка маріупольської писанки «Іканича»

Виставка «Іканича: маріупольська писанка» відкрилась у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у Києві.

Про це повідомляє Донецька обласна військова адміністрація, передає Укрінформ

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"