Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують
У селі Пукляки та Мар’янівці Хмельницької області сільський голова Петро Ільницький відмовився перейменовувати вулиці Пушкінську та Жовтневу, бо їхні назви, за його словами, не стосуються Алєксандра Пушкіна та Жовтневої революції. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту «Декомунізація.Україна».
З проханням змінити назви цих вулиць до місцевої влади звернувся керівник ініціативи «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков. У відповідь на звернення Петро Ільницький повідомив, що назва Пушкінська у Пукляках з’явилась 26 серпня 2021 року при перейменуванні вулиці Пушкіна. На думку місцевої влади, назва вулиці Пушкінської походить від слова «пушки» (гармати), які нібито «в давнину» стояли на цій вулиці.
Вулиця Жовтнева, за словами сільського голови, також «не стосується радянських часів». Ільницький вважає, що вулиця має таку назву, бо «там ростуть багато дерев і восени вона жовта».
«Хочу довести до вашого відома, що на території громади всі вулиці, які мали відношення до комуністичного режиму, перейменовані вже давно, … в період до 2022 року було перейменовано понад 20 вулиць у всіх селах… Що стосується цих двох вулиць, то проводилось обговорення серед жителів сіл, на основі яких депутати громади залишили ці назви як історичні для цих територій, і саме такі аргументи люди наводили під час обговорення», — написав Ільницький у коментарях до допису Позднякова.
Нагадаємо, в Україні пропонують перейменувати вулиці Алєксандра Пушкіна на честь Стівена Кінга та запустили чат-бот «А Пушкин вам что сделал?» з довідками про ставлення російських діячів до України.
Крім того, в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць, оскільки активно позбуваються російської топоніміки.
Чільна ілюстрація: kharkivmemes
Оригінал статті на Suspilne: Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують
Блог
Букерівська премія-2024 оголосила переможницюСаманта Гарві стала лавреаткою Букерівської премії з літератури 2024 року за роман «Orbital». Про це повідомили на сайті премії.
«Команда астронавтів на Міжнародній космічній станції з
“Українська літературна газета”, ч. 10 (366), жовтень 2024
Закінчення. Початок див.: https://litgazeta.com.ua/articles/kostiantyn-sushko-khto-vse-zh-taky-zakhystyt-khortytsiu/
6.
Я, даруйте, – людина са
Український поет і військовий Дмитро Лазуткін переміг на міжнародному поетичному слемі EUNIC Literaturtage, організованому EUNIC Austria у Відні для підтримки міжнародної культурної спі
Бюджет УІК збільшили лише на 100 млн гривеньНа фінансування Українського інституту книги у державному бюджеті 2025 року виділили 278 мільйонів 500 тисяч гривень. Про це йдеться у проєкті бюджету до другого читання.
Серед оновлень
Суд у Нью-Делі (Індія) визнав, що книжку «Сатанинські вірші» британського письменника індійського походження Салмана Рушді дозволяється видавати й поширювати в країні.
Позивач, індієць
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.