Про зомбі нещасних промовимо слово

Про зомбі нещасних промовимо слово

Про зомбі нещасних промовимо слово

Блукаючи нескінченними алотропними видозмінами кохання та любові на Букнетівських нетрях з подивом натрапив на твір, який принаймні зміг дочитати…

Це був Посібник із виживання під час зомбі апокаліпсису.

Не те щоб це був аж такий шедевр. Але читається легко, мова пристойна, логіка присутня. І жодного натяку на цьомки-бомки.

Уявіть собі, ГГ не звабив жодної чонки, навіть не поцьомкав.

Правда одну застрілив, але це був акт чистого милосердя.

Але й то не головне. Автор у даному творі поставив цікаве питання – чи можливо вижити при серйозних, глобальних катастрофах.

Коротко про сюжет.

ГГ, почувши, що світом починає ширитися …пандемія зомбі вірусу, почав готуватися. Знайшов однодумців, зібрали групи, домовилися про співпрацю та спільні дії. От тільки все пішло трохи  не так.

Однак, ГГ все ж таки зміг вижити і створити Утопію-мінімум із однієї людини.

І все було б чудово, якби не прийшли загарбники і все знову пропало.

Добре, що ГГ «зробив ноги», заздалегіть прокопавши тунель…та на жаль, на цьому автор припинив викладання історії.

ІМНО, автору вдалося принаймні одне, а саме, задуматися про нашу готовність до глобальних викликів. Бо з одного боку ясно, що ми не готові, бо навіть локальних викликів не здатні подолати. А з іншого, чи є у нас якісь шанси, взагалі?  

Тож давайте поміркуємо разом.

Хто не вірить у зомбі-триндець?

Чому не зомбі-апокаліпсис? Та тому, що цей термін вживають невірно в корені. Апокаліпсис – це час зняття, відкривання всіх таємниць, це час коли все таємне стане явним та час коли люди мають зробити вибір хто вони і за що. Ясно, що ці часи вже настали, але вони можуть тривати від 1 дня і до тисяч років. МИ ще нічого не зрозуміли і не визначилися. Ще не ясно хто білі, а хто чорні, ще все сіре.

А лиш тоді надійде кінець світу, як битва добра зі злом  – Армагеддон, який буде ПІСЛЯ Апокаліпсису.

Більшість, чомусь, «Апокаліпсис…» Іоанна Богослова про часи кінця світів сприняли, як саму назву кінця світу. Це тупо, але стандартно – назва інсектициду «Дуст» це безграмотно прочитана  назва порох (dust) на мішку із ДДТ.

Але не будем бавитися словами – все рівно, більшість вірить лише у те, чим її напхають.

А особливо, коли це нам зроблять із особливим цинізмом і грубістю.

Ми збочена цивілізація мазохістів, яку «деруть» божевільні садисти.

Тому, ми так агресивно захищаємо, як власне неуцтво так і власну недолугість, бо нам любо-миле це приниження.

Тому ще раз – ви вірите у зомбі-капець?

Ні? Ну і даремно! Він неодмінно настане!!!

Це знають всі правителі цього світу. Але про це трохи згодом.

 Вернемося ще раз до підручника із виживання. В чому автор був не зовсім оригінальним.

По-перше, поява вірусу. У книзі проста констатація факту – вірус появився у Африці.

Ні свиней, ні кажанів, ні прибульців – крім самого автора  у якого псевдонім «Прибулець». 

І це було б непогано, якби  С. Кінг не дав нам всім жару.

У його трилері «Cell» – електромагнітний імпульс-збій розірвав зв’язок психо, тобто душі із матеріальним носієм – мозком.  Кінг зробив першими зомбі – сучасних смартфонізованих і гаджетизованих людей.

А  надалі зомбі почали творити свою цивілізацію людського мурашника.

І Кінг натякнув, що навряд чи ми будемо переможцями.

Кажуть, Кінг став писати гірше. Це не так. Просто Кінг почав ставити щораз складніші завдання перед собою. А ми сприймаємо-пишемо виключно спрощені байочки. Тому, нам важко зрозуміти  істот обдарованих розумом. Але то таке…             

Далі автор «Підручника…» руками ГГ давить зомбаків важкими тракторами. Вирощує курей, свиней, корову, садить городину, фрукти-овочі. Повне мамаду.

Цікавинкою є те, що автор детально описав, як ГГ збирає потрібну літературу, скачує довідники і т.д. І це добре. Логічний ланцюжок тримається купи.

Особливо, для тих – хто не садив бульби, не тримав кролів, свиней, корови, не косив, не орав і не сіяв, не ремонтував машин, не монтував-запускав сонячних та вітрових електростанцій – все ніби логічно і реально можливо. Проте це далеко не так. У наших книгах, довідниках, енциклопедіях немає знань, а є лише їх приблизний опис. Технології там описані з точки зору «науковості»  а не технологічності.  Тобто там немає основного, як то все зробити. А головний секрет,  називається смішним словом ноу-хау. Смішне воно і смішне, але без ноу-хау, ви навіть цукру не виварите, не кажучи вже про мило, свічки, паливо, одежу та взуття. Та не будем придиратися.

Бо у автора «Підручника виживання» в основі покладено  правильне бачення ситуації із тотальним кабздецьом – вижити самому неможливо.

А давайте поміркуємо – а що буде при більш-менш глобальному катаклізмі?

По-перше, люди почнуть виживати, як можуть, поодинці та у невеликих групах. І це буде жах неймовірний. Ми миттю перетворимося на зомбі – тобто істот, які ставлять на індивідуальне виживання. Виживуть ті, хто без вагань зніме шати цивілізації і відкине геть поняття моралі. Жери сам – бо зжеруть  тебе. Таке було під час Голодомору, коли збожеволілі від голоду зомбі-бабусі закликали сусідських діточок зайти до них, а вони їм гостинця дадуть.

Горами фільмів та компьютерних ігор нам показали, що при катастрофі зволікати не можна ні хвилі – бо програєте. Нас попередньо вже запрограмували на те, як стати зомбі-юрбою, намагаючись виживати індивідуально.

Тому автор Посібника зумів поставив питання, на яке відповідати потрібно також і нам.

Автор пояснив свою зупинку тим, що видавництва не хочуть видавати книги про зомбі.

Думаю це не зовсім так.

Видавці не бачать у творі потенціалу. А вони люди прагматичні.

А що б Ви порадили Прибульцю, автору Посібника із виживання під час зомбі апокаліпсису?

Оригінал статті на Букнет: Про зомбі нещасних промовимо слово

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Знижка 20%!!!

Друзі, сьогодні діє дуже вигідна знижка 20% на мій роман “Мій коханий злочинець”

Діма став свідком злочину, а закон замість того, щоб допомогти, відвернувся від нього.
Тепер йому потрібно ховатися не тільки від

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"