Про авторське право на зображення

Про авторське право на зображення

Про авторське право на зображення

 

Отже, почну з того, що фотографії, малюнки, графічні зображення охороняються як об’єкти авторського права. В Україні на них поширюється дія ЗУ «Про авторське право і суміжні права» і окремих статей Цивільного кодексу України. Незважаючи на те, що зображення розміщені в інтернеті й ними теоретично можна вільно скористатися, вони не перестають мати свого автора. Значить, взяти без його дозволу – вкрасти.

Що ж такого я побачила на тих обкладинках, які спонукали написати мене цей текст? Елементи захищені авторським правом:

1) Фото, взяті з гугл-зображень і соцмереж, які не мають необхідної ліцензії (про ліцензії поговоримо далі),

2) Фото відомих людей (не думаю, що, наприклад, Бред Піт дав би письмову згоду авторові самвидаву, щоб засвітитися на його обкладинці),

3) Логотипи відомих брендів,

4) Авторські шрифти (уявіть, шрифт теж може мати свого власника).

Хотілося б позбутися міфу про те, що на обкладинках книг, які не продаються і не перебувають у підписці, можна ліпити усе, що душі заманеться. Насправді, немає різниці. Можу сказати лише, що від комерційного використання чужих зображень можуть бути гірші наслідки. Як показує практика, тих, кого спіймали з чужим на безкоштовній книзі, можуть лише посварити й змусити видалити обкладинку. Якщо ж книга продається, то, імовірно, автор краденого зображення захоче подати до суду та отримати свою компенсацію. Ви можете сказати, що шанс попастися – мізерний, ніхто не буде вишукувати свої фотографії на різних сайтах, але повірте, що все можливо. Є така штука, як пошук за зображеннями, яка грає не на користь недобросовісного автора.

Як же зробити обкладинку і не втрапити у халепу? На допомогу приходять фотостоки: безкоштовні й комерційні. На безкоштовних складніше знайти хороше зображення та й дуже часто можна зустріти одні й ті ж самі обличчя на книгах різних авторів. Комерційні дають змогу зробити обкладинку більш унікальною, але за це доведеться заплатити. Головні поради щодо фотостоків: переконатися, що вони легальні та не розміщують чужий контент, а також ознайомитися з правилами використання фотографій. І ось тут з’являється поняття ліцензії, залежно від якої фото може чи не може використовуватися у комерційних цілях, вторинний об’єкт має чи не має містити посилання на джерело, зобов’язують чи не зобов’язують вас змінювати зображення перед використанням.  Найкращий варіант – ліцензія СС0, яка не порушує жодні права. Є також ліцензія Public Domain, що означає суспільне надбання. Пам’ятайте, що авторське зображення може перейти у цю категорію лише через 70 років після смерті автора.

Сподіваюся, що дана стаття буде комусь корисною. Якщо у вас залишилися питання – ласкаво прошу у коментарі.

Нехай щастить!

Оригінал статті на Букнет: Про авторське право на зображення

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Фото від Опудала

Привіт!) Хочу сказати величезне дякую всім, хто наразі складає мені компанію на фермі Богдана Фородая. А новачкам, гадаю, буде цікаво познайомитися з нашими мешканцями. 

 

  

 

“Чоловік насунув старомодного

Промокоди на Бісиш!

Добрий день, дорогі читачі!

Новорічні свята закінчилися, а от подарунки ще ні))) Розігруємо п’ять промокодів на безкоштовне читання книги Бісиш! Щоб взяти участь у розіграші потрібно виконати всього дві умови:

1) Бути

7 промокодів – 2 умови ♥️ “КІлерша”

Привіт

У мене назбиралося 7 промокодів для безкоштовного читання книги КІЛЕРША

Це друга книга із циклу “Цукерочка”. Першою стала Тренер і мої 107. Їх можна читати як і разом, так і по окремості, але щоб краще зрозуміти

Коли гидке каченя стає лебедем

Іноді найкращих моїх оповідання народжувалися та писалися несвідомо. Так сталося і з твором “Я дам тобі, що ти хочеш”. Як зараз пам’ятаю, що написав його за два ранки перед роботою і при цьому не продумував сюжет

Дата виходу наступних частин книги

Дата виходу наступних частин моєї книги “Акторка? Чи супергеройка?”

Заплановано на такі дати:

5 глава – 21 січня у 00:00

6 глава – 21 січня у 01:00

7 глава – 21 січня у 02:00

8 глава – 21 січня у 03:00

9 глава – 21 січня у 04:00

Перейти до блогу