Прогуляємось? Куяльницький лиман та санаторій

Прогуляємось? Куяльницький лиман та санаторій

Прогуляємось? Куяльницький лиман та санаторій

Вітаю, шановні. 

Куяльницький лиман (укр. Куяльницький лиман; до 1917 року Андріївський лиман) – лиман в 3 км на північний захід від узбережжя Одеської затоки Чорного моря, в 8 км від центру Одеси. Площа лиману – 56-60 км, довжина – 28 км, найбільша ширина – 3 км. Середня глибина – близько 1 м. Відділений від моря піщаним пересипом шириною до 3 км. Солоність води в даний час – понад 300 проміле. У лиман впадає річка Великий Куяльник.

В районі Куяльницького лиману розташована найнижча точка України: мінус 5 метрів від рівня моря.

Назва, на думку ряду дослідників, пов’язане з високою концентрацією солі у воді лиману і походить від тюркського слова «куянлик» (густий) [1].

 

Води, скільки не йди все одно по коліна. Але вода тримає на плаву, завдяки своєму складу, тому навіть біля берегу можна спокійно підкласти матрацик під голову і куняти, погойдуючись на лагідних хвильках.

Запах. Це щось. Я довго думала, як літературними словами його описати. Люди, то тре нюхати і все J

Ще додам, що засмага біля лиману справді шоколадна і тримається довше ніж морська. Підсмажитись на сонці неможливо, бо як тільки воно підіймається над лиманом, концентрація солі та грязей збиває дихання. Тікаєш у тінь, хекаючи як стара собака. Це не жарт і якщо ваше серденько ніжне, не перевіряйте. До поліклініки звісно близенько, але не факт, не факт.

З грязями таж історія. Якщо без скарг на здоров’я, будь-ласка, відчувайте себе Шреком на повну ( область серця ні в якому разі не чіпати), якщо маєте хронічні захворювання, то обліплювати себе дарами природи, без попереднього походу до лікаря, небезпечно. П’ятки і лікті можна, а от тулуб, шию – ні.

Сіль з’являється десь у в середині липня і до вересня берег схожий на інопланетну місцину. (в наступному блозі додам фото).

Короче, ще довго можу вести розповідь, бо обожнюю його. Якщо коротко, приїжджайте на лиман. Він неймовірний!

Санаторій з інтернету:

Мої фото:

  

Грунтова дорога, що веде на вулицю Лиманна, місцерозташуванні цегляного будинку Золотарьових.

 

Два працюючих ( поки що) корпуси:

 

І головний герой роману – третій корпус, на даху якого Вова усвідомив, що краще завжди брехати. Початок історії…

  

Саму вулицю фотографувала, але… жодного нормального фото. До наступного блогу наклацаю )))

Ось таке знайомство з лиманом та однойменним санаторієм. 

І ласий шматочок з сьогоднішньої проди :

…Терпіння пече у грудях, він совається на диванчику:

– Катю, я все знаю. Регор розповів.

Її кисті рук затремтіли над столом, вуста хапають жадібно повітря:

– Що розповів?

Вова втомлено зітхнув:

– Що ти спілкуєшся з батьком. Катю, ти ж ненавидиш його дужче матері, – він підморгнув, – що раптом сталось?

–  Нічого не сталось.

– Це ти змусила батька виставити будинок на продаж? Валюта потрібна у новій родині, так?

Вона затихла, плечі нервово смикаються. Відпиває коктейль і теж неохоче ковтає його. Вова сидить наче на голках, слизькі холодні вугрі шмигають під шкірою. Він не розуміє її реакції і ледь стримуєтеся, аби не почати кидатись докорами:

– Катю?

– Ох, яка вже різниця… Ні, Вово. Я їздила не до батька, – випалила і ковтнула разом залишки коктейлю. Вова скривився, бо шлунок миттєво підпер під горло від здогадок.

– А до кого ж?

Запрошую до читання, а також на авторську сторінку.

До зустрічі у стрічці коментарів

Дякую, що зі мною!

 

Матеріали належать правовласникам та використані в ознайомчих цілях.

 

 

Оригінал статті на Букнет: Прогуляємось? Куяльницький лиман та санаторій

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"