Премія УКФ оголосила переможців 2020 року

Професійна премія Українського культурного фонду 26 березня оголосила лавреатів в 11 номінаціях.
Переможцем премії у номінації «Проєкт року в секторі літератури та видавничої справи» став Львівський міжнародний BookForum.
27 Львівський міжнародний BookForum став першим масштабним літературним онлайн-фестивалем, який об’єднав 280 учасників з 21 країни. Проєкт підтримували 73 партнери з України та з-за кордону. Фокусна тема 27 BookForum – «Перепис населення: знати хто ми є». Програма складалася із 147 заходів тематичних кластерів та спеціальних проєктів, що були поділені за питаннями адаптованого опитувальника перепису населення. 20 подій фестивалю перекладено на жестову мову й доступно для людей із вадами слуху. Підсумком проєкту стала онлайн-антологія «Ковчег “Титанік”», яка містить тексти 20-ти авторів з 9-ти країн. Загальне охоплення проєкту сягнуло понад 4 850 000 млн користувачів.
Також були оголошені переможці у таких номінаціях:
- «Проєкт року в сфері інклюзивного мистецтва» – імерсивний мюзикл «Навіщо лемуру хвіст чупакабри» ( проєкт Коло – Бо – Раціо!);
- «Проєкт року в секторі візуального мистецтва» – онлайн-виставка Ukrainian Young Book Design Awards;
- «Проєкт року в секторі аудіального мистецтва» – мультидисциплінарний проєкт «Ковчег Україна: музика»;
- «Проєкт року в секторі аудіовізуального мистецтва» – серія відео «Коротко про Україну»;
- «Проєкт року в секторі дизайну та моди» – «НАРБУТ ХХІ»;
- «Проєкт року в секторі перформативного та сценічного мистецтва» – музично-театральний проєкт «Чорнобильдорф»;
- «Проєкт року в секторі культурної спадщини» – проєкт «Читати Київ»;
- «Проєкт року в секторі культурних та креативних індустрій» – фестиваль Respublica;
- «Цифровий проєкт року» – мобільний додаток та медіа-платформа для презентації української класичної музики UKRAINIAN LIVE CLASSIC;
- «Цифровий проєкт року» (спеціальна номінація від Zagoriy Foundation) – Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії.
До складу спеціального журі Премії УКФ увійшли: Анна Бубнова, керівниця мистецьких програм Британської Ради в Україні, Олеся Залуська, заступниця Керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Світлана Фоменко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції, Зураб Аласанія, голова правління ПАТ “НСТУ”, Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті, Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту, Тетяна Терен, віце-президентка українського ПЕН-центру, Олександра Кольцова, співачка і авторка пісень групи «Крихітка», медіаменеджерка, редакторка, Ірина Батуревич, начальниця аналітичного відділу Українського інституту книги, Олег Вергеліс, театральний критик, редактор відділу культури тижневика «Дзеркало тижня».
Раніше було оголошено короткий список Премії УКФ у номінації «Проєкт року в секторі літератури та видавничої справи».
Нагадаємо, Український культурний фонд започаткував нову професійну премію у сфері культури. Премія визначатиме найкращі проєкти, що були підтримані УКФ попереднього року, й сприятиме їхній додатковій популяризації.
Оригінал статті на Suspilne: Премія УКФ оголосила переможців 2020 року
Блог
Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможцівПремія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав
Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар
2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до
«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.
Про це свідчать результати опитування, фонду «Д
Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалектиВолонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.