Премія УКФ оголосила короткий список у номінації «Література та видавнича справа»

Премія УКФ оголосила короткий список у номінації «Література та видавнича справа»

Професійна премія Українського культурного фонду оголосила короткий список у номінації «Проєкт року в секторі літератури та видавничої справи». Про це йдеться на сайті премії.

 

До короткого списку увійшли:

Львівський міжнародний BookForum

27 Львівський міжнародний BookForum став першим масштабним літературним онлайн-фестивалем, який об’єднав 280 учасників з 21 країни. Проєкт підтримували 73 партнери з України та з-за кордону. Фокусна тема 27 BookForum – «Перепис населення: знати хто ми є». Програма складалася із 147 заходів тематичних кластерів та спеціальних проєктів, що були поділені за питаннями адаптованого опитувальника перепису населення. 20 подій фестивалю перекладено на жестову мову й доступно для людей із вадами слуху. Підсумком проєкту стала онлайн-антологія «Ковчег “Титанік”», яка містить тексти 20-ти авторів з 9-ти країн. Загальне охоплення проєкту сягнуло понад 4 850 000 млн користувачів.

Київська картинна галерея. Оновлення

До 100-річчя Національного музею «Київська картинна галерея» видавничий дім «Антиквар» розробив проєкт, який включає видання першого в історії музею наукового каталогу ікон і творів давньоруського прикладного мистецтва, перший україномовний путівник, що відображає останні зміни в експозиції та дозволяє сприйняти колекцію як невід’ємну частину національного культурного надбання, а також книгу «Київські адреси Врубеля», присвячену одному з найбільш плідних періодів творчості великого художника. Паралельно розроблена нова айдентика музею та створено його офіційний сайт.

Читай & Фантазуй

«Читай & Фантазуй» – комплексний соціально-комунікаційний проєкт, покликаний сформувати моду та стійкий інтерес до читання серед молоді вікової групи 16-25 років. Проєкт використав сучасні інструменти реклами та залучив провідних авторів, спеціалістів, експертів галузі та лідерів думок молодої аудиторії для поширення медіаматеріалів для популяризації читання.

Фестиваль «Зелена Хвиля»

У межах Міжнародного книжкового фестивалю відбулися книжковий ярмарок та програма заходів і спецпроєктів (лекції, диспути, літературні читання, презентації, професійні конкурси, благодійні акції тощо). Основну програму було проведено в діджитал-форматі. За допомогою трансляцій глядачі з усієї країни отримали можливість дистанційної присутності на подіях фестивалю. Проєкт реалізується заради розвитку книжкової справи, літератури, міжнародного культурного співробітництва, а також популяризації читання і літератури в Україні.

Харківська літературна резиденція

Харківська літературна резиденція заснована українським осередком Міжнародного ПЕН-клубу для підтримки українських прозаїків і перекладачів з метою розвитку української літератури і книжкового середовища, популяризації читання та промоції культури Харкова. Резиденція передбачає перебування в місті трьох українських прозаїків та українського перекладача для роботи над новим твором, знайомства з культурою і творчим середовищем міста. Також у рамках проєкту відбулися шість онлайн-виступів учасників резиденції перед читачами, написання підсумкових есеїв, публічна онлайн-презентація резиденції фаховій аудиторії та підсумкова «Літературна вечірка».

 

Переможців буде оголошено 26 березня. З короткими списками інших номінацій можна ознайомитися на сайті Премії.

 

Нагадаємо, Український культурний фонд започаткував нову професійну премію у сфері культури. Премія визначатиме найкращі проєкти, що були підтримані УКФ попереднього року, й сприятиме їхній додатковій популяризації.

 

Оригінал статті на Suspilne: Премія УКФ оголосила короткий список у номінації «Література та видавнича справа»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"