Представили айдентику до 150-річчя Лесі Українки

Представили айдентику до 150-річчя Лесі Українки

Агенція Postmen оприлюднила айдентику мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен», присвяченого ювілею письменниці. Проєкт проаналізував telegraf.design.

 

«Леся Українка: 150 імен» – це проєкт агенції Postmen у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики, мета якого – мотивувати читати, слухати та дивитися літературні твори письменниці, привернути увагу до листів, фото та аудіозаписів її співу.

 

Основний виклик айдентики – знайти баланс між запитами різних аудиторій. Завдання – актуалізувати творчість Лесі Українки для молоді. Одночасно важливо було врахувати інтереси лесезнавців та літераторів.

 

 

Автори проєкту вирішили показати письменницю справжньою, талановитою і майстерною, не лише зруйнувати міфи та стереотипи навколо неї та відкрити більше імен, образів, творів, граней її особистості.

 

В айдентиці все має автентичний сенс: каліграфія, абстракція, портрет.

 

Дизайнери сформували 150 варіацій динамічного логотипу, які творять дизайн-систему айдентики: на основі профілю, портрету, логотипізованого підпису, графічних знаків і кольорів.

 

 

Один із варіацій логотипу – образ письменниці. Каліграфічною лінією він набуває форми її портрету у профіль.

Окрім ілюстрації Лесі Українки, в графіці використовуються абстрактні композиції, які, за задумом, мають викликати у кожного власні асоціації та прочитання, властиві книжковій графіці кінця ХІХ-початку ХХ століття.

 

 

Інший логотип – ініціали «ЛУ». Він створений на основі почерку Лесі Українки, після ретельного аналізу її підпису та написаних листів.

 

 

Текстовий дескриптор та графічні об’єкти можуть змінюватися, що дає можливість створювати ще більше варіацій логотипу та дозволяє айдентиці жити і поза ювілейним роком письменниці.

 

 

Кольори використовували чорний, червоний та золотий, оскільки вони найчастіше згадуються у творах Лесі Українки. Також до палітри додали яскраві й контрастні поєднання, властиві сучасним для поетки роботам українських модерністів.

 

 

Дизайнери відмовилися від використання класичних фото авторки й створили сучасну ілюстрацію в різних кольорових варіаціях.

 

 

Контраст та побудова літер в Arsenal надають йому виразності та м’якості, а дещо ліричний характер – українського колориту. Функціональним шрифтом є Open Sans.

 

З нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки, протягом 2021 року, під егідою Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться серія заходів. До роботи залучені близько 20 музейних інституцій та фондів, числені експерти, театро- та кінознавці, літературознавці, митці, куратори, серед яких Оксана Забужко, Віра Агеєва, Євген Стасіневич та інші.

 

Проєкт презентують 25 лютого в Українському домі: експозиція, перформанс, дискусії.

 

Нагадаємо, у межах проєкту будуть створені документальна стрічка та серія коротких інформаційних роликів на основі концепту «150 імен Лесі».

Оригінал статті на Suspilne: Представили айдентику до 150-річчя Лесі Українки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Флешмоб “Це і моя війна”

Я вирішила відновити свій допис, який було видалено ( сподіваюся, помилково). Також у список будуть додані всі твори учасників флешмобу, у тому числі й ті, яких зараз немає на сайті. Але, можливо, автори матимуть бажання

Остання знижка на “Я тобі не крихітка!”

Любі друзі! Самій не віриться, але моя перша на Букнеті передплата – сучасний міський роман Я тобі не крихітка! – добігає кінця! Уже зовсім скоро ви дізнаєтесь фінал історії. І тому сьогоднішня знижка на цю книжку буде останньою,

В гостях у Анни Канич

Львівська обласна організація Національної спілки письменників України започаткувала нову традицію — провідувати з квітами і теплим вітальним словом від спілчанського товариства уродинників-старійшин.

В Україні зареєстрували петицію, щоб забрати совєтський напис з могили Лесі Українки

В Україні просять реконструювати меморіал Лесі Українки та родини Косачів на Байковому цвинтарі в Києві й усунути совєцький напис на могилі Лариси Косач із фрагментом некрологу, опублік

Всім проміків!

Зараз буде роздача проміків від мене, багато візуалізацій та інших веселих картинок, тож запрошую. Заходьте буде весело, пзнавально та дууууууууууже цікавезно й головне корисно.

Що відбувається? Спроба пояснити мою позицію,

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"