Представили айдентику до 150-річчя Лесі Українки

Представили айдентику до 150-річчя Лесі Українки

Агенція Postmen оприлюднила айдентику мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен», присвяченого ювілею письменниці. Проєкт проаналізував telegraf.design.

 

«Леся Українка: 150 імен» – це проєкт агенції Postmen у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики, мета якого – мотивувати читати, слухати та дивитися літературні твори письменниці, привернути увагу до листів, фото та аудіозаписів її співу.

 

Основний виклик айдентики – знайти баланс між запитами різних аудиторій. Завдання – актуалізувати творчість Лесі Українки для молоді. Одночасно важливо було врахувати інтереси лесезнавців та літераторів.

 

 

Автори проєкту вирішили показати письменницю справжньою, талановитою і майстерною, не лише зруйнувати міфи та стереотипи навколо неї та відкрити більше імен, образів, творів, граней її особистості.

 

В айдентиці все має автентичний сенс: каліграфія, абстракція, портрет.

 

Дизайнери сформували 150 варіацій динамічного логотипу, які творять дизайн-систему айдентики: на основі профілю, портрету, логотипізованого підпису, графічних знаків і кольорів.

 

 

Один із варіацій логотипу – образ письменниці. Каліграфічною лінією він набуває форми її портрету у профіль.

Окрім ілюстрації Лесі Українки, в графіці використовуються абстрактні композиції, які, за задумом, мають викликати у кожного власні асоціації та прочитання, властиві книжковій графіці кінця ХІХ-початку ХХ століття.

 

 

Інший логотип – ініціали «ЛУ». Він створений на основі почерку Лесі Українки, після ретельного аналізу її підпису та написаних листів.

 

 

Текстовий дескриптор та графічні об’єкти можуть змінюватися, що дає можливість створювати ще більше варіацій логотипу та дозволяє айдентиці жити і поза ювілейним роком письменниці.

 

 

Кольори використовували чорний, червоний та золотий, оскільки вони найчастіше згадуються у творах Лесі Українки. Також до палітри додали яскраві й контрастні поєднання, властиві сучасним для поетки роботам українських модерністів.

 

 

Дизайнери відмовилися від використання класичних фото авторки й створили сучасну ілюстрацію в різних кольорових варіаціях.

 

 

Контраст та побудова літер в Arsenal надають йому виразності та м’якості, а дещо ліричний характер – українського колориту. Функціональним шрифтом є Open Sans.

 

З нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки, протягом 2021 року, під егідою Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться серія заходів. До роботи залучені близько 20 музейних інституцій та фондів, числені експерти, театро- та кінознавці, літературознавці, митці, куратори, серед яких Оксана Забужко, Віра Агеєва, Євген Стасіневич та інші.

 

Проєкт презентують 25 лютого в Українському домі: експозиція, перформанс, дискусії.

 

Нагадаємо, у межах проєкту будуть створені документальна стрічка та серія коротких інформаційних роликів на основі концепту «150 імен Лесі».

Оригінал статті на Suspilne: Представили айдентику до 150-річчя Лесі Українки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"