“правда, або чому люди нещасні”

“правда, або чому люди нещасні”

“правда, або чому люди нещасні”

Біда усіх цих людей полягає у їхньому мовчанні. Вони мовчать коли їх принижують, коли відверто знущаються з них, коли використовують як рабів, і навіть не намагаються  приховати  цього. Коли інші порушують геть усі людські правила і закони по відношенню до них, вони продовжують мовчати. Мовчать навіть тоді коли треба волати і кричати щосили, бити на сполох, щоб хоч хтось звернув увагу на проблему, чи проблеми; бо часто вони ланцюгом тягнуться одна за одною, і в усіх один корінь.
     Нас ще з дитинства вчать “Мовчи дурна, менше гріха”, “Покірне теля дві матки ссе”. А ще особливо часто наполягають на тому, що старші завжди праві. Їм не можна суперечити, і не дай Боже мати думку, свою, власну, яка не співпадає з думкою дорослого.І вже геть погано коли ти її  висловиш  в голос. Це вважається за зневагу, дурним тоном, та поганою вихованістю.
Вже відчули себе справжніми рабами? Впізнали між рядків себе? Якщо ще ні, то я продовжу…
Часто ці самі дорослі радо користуються блоками, молодшого за них покоління. І це “мовчи” переслідує людей по житті просто всюди:
На роботі колеги кажуть “краще промовч, вислухай нотації керівництва”. А вони часто на підвищених тонах, і з нотами  відвертої неповаги  сказаних словах.
“Стисни зуби і далі працюй на надриві”!А ти так і робиш, а в середині просто кипиш, і так поки не зірвешся, і не станеш “психічною, і дивною”.
Вдома при розмові з мамою слухай її скарги на те, яке все ж таки в неї непутяще дитя, і що слід було все ж таки її слухати, і не виходити заміж за того бовдура. А головне мовчи, і хоч язика відкуси собі, коли з середини так і рветься бажання відповісти, що це твій зважений вибір, і ти любиш цього чоловіка. Та і взагалі ви чудово ладнаєте, і розумієте один одного.
    З часом все це накопичується і виливається в лицемірство та хронічні психо-соматичні захворювання. І врешті ти та, що так прагнула справедливості перетворюєшся на ще одного мовчазливого барана з натовпу.
А головне, з плином часу приносиш ці “золоті” правила і у свою сім’ю, і з любов’ю, часто в грубій формі, прививаєш їх своїм дітям, та всьому свому оточені.
    Я, як автор цього тексту,  не беру на себе відповідальність пояснення того, звідки взялося таке лихо, і де його витоки. Але трохи подумавши над написаним вище, вже не так дивуюся тим, здавалося б злим  людям, з лихими язиками, які завжди бормочуть, чимось не задоволені, і просто прагнуть образити оточуючих.
    Просто будьте чесні, в першу чергу з собою та своїми рідними. 
Й запам’ятайте й таку мудрість, хоча я не привласнюю її собі “Гірка правда, завжди, краща солодкої брехні”.
    Ні і правду, не завжди треба говорити грубо, точніше навпаки.
Ти однозначно маєш право на донесення своєї думки і правди, бо і вона у всіх різна – іншим! Але ні тобі, ні мені ніхто не дав права грубити, підвищувати голос чи ображати,  тих хто нас оточує. Бо повага до інших це запорука здорового суспільства.
P.S “Добро породжує добро, а зло – ще більше лихо”!

Оригінал статті на Букнет: “правда, або чому люди нещасні”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"