“правда, або чому люди нещасні”

“правда, або чому люди нещасні”

“правда, або чому люди нещасні”

Біда усіх цих людей полягає у їхньому мовчанні. Вони мовчать коли їх принижують, коли відверто знущаються з них, коли використовують як рабів, і навіть не намагаються  приховати  цього. Коли інші порушують геть усі людські правила і закони по відношенню до них, вони продовжують мовчати. Мовчать навіть тоді коли треба волати і кричати щосили, бити на сполох, щоб хоч хтось звернув увагу на проблему, чи проблеми; бо часто вони ланцюгом тягнуться одна за одною, і в усіх один корінь.
     Нас ще з дитинства вчать “Мовчи дурна, менше гріха”, “Покірне теля дві матки ссе”. А ще особливо часто наполягають на тому, що старші завжди праві. Їм не можна суперечити, і не дай Боже мати думку, свою, власну, яка не співпадає з думкою дорослого.І вже геть погано коли ти її  висловиш  в голос. Це вважається за зневагу, дурним тоном, та поганою вихованістю.
Вже відчули себе справжніми рабами? Впізнали між рядків себе? Якщо ще ні, то я продовжу…
Часто ці самі дорослі радо користуються блоками, молодшого за них покоління. І це “мовчи” переслідує людей по житті просто всюди:
На роботі колеги кажуть “краще промовч, вислухай нотації керівництва”. А вони часто на підвищених тонах, і з нотами  відвертої неповаги  сказаних словах.
“Стисни зуби і далі працюй на надриві”!А ти так і робиш, а в середині просто кипиш, і так поки не зірвешся, і не станеш “психічною, і дивною”.
Вдома при розмові з мамою слухай її скарги на те, яке все ж таки в неї непутяще дитя, і що слід було все ж таки її слухати, і не виходити заміж за того бовдура. А головне мовчи, і хоч язика відкуси собі, коли з середини так і рветься бажання відповісти, що це твій зважений вибір, і ти любиш цього чоловіка. Та і взагалі ви чудово ладнаєте, і розумієте один одного.
    З часом все це накопичується і виливається в лицемірство та хронічні психо-соматичні захворювання. І врешті ти та, що так прагнула справедливості перетворюєшся на ще одного мовчазливого барана з натовпу.
А головне, з плином часу приносиш ці “золоті” правила і у свою сім’ю, і з любов’ю, часто в грубій формі, прививаєш їх своїм дітям, та всьому свому оточені.
    Я, як автор цього тексту,  не беру на себе відповідальність пояснення того, звідки взялося таке лихо, і де його витоки. Але трохи подумавши над написаним вище, вже не так дивуюся тим, здавалося б злим  людям, з лихими язиками, які завжди бормочуть, чимось не задоволені, і просто прагнуть образити оточуючих.
    Просто будьте чесні, в першу чергу з собою та своїми рідними. 
Й запам’ятайте й таку мудрість, хоча я не привласнюю її собі “Гірка правда, завжди, краща солодкої брехні”.
    Ні і правду, не завжди треба говорити грубо, точніше навпаки.
Ти однозначно маєш право на донесення своєї думки і правди, бо і вона у всіх різна – іншим! Але ні тобі, ні мені ніхто не дав права грубити, підвищувати голос чи ображати,  тих хто нас оточує. Бо повага до інших це запорука здорового суспільства.
P.S “Добро породжує добро, а зло – ще більше лихо”!

Оригінал статті на Букнет: “правда, або чому люди нещасні”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чи треба багато слів, щоб сказати про це?

Зовсім-зовсім мініатюра “У НАТОВПІ…” Та чи потрібно багато слів?

Мініатюра бере участь у Весняному читацькому марафоні”.

Українська міфологія не словянська

Сьогодні хочу поговорити про таке поняття, як українська міфологія. Я, як письменник  в жанрі фентезі, дуже  часто звертаюсь саме до образів української міфології. Але якщо запитати сучасника, а що ж він знає про цей

Новинка! “Я буду боротись за нас”

Доброго дня, мої любі! 

Хочу запросити вас до читання моєї нової книги у жанрі сучасний любовний роман 

Я буду боротись за нас 

Це історія Тимура Воронова, відомого вам з книги Я буду мріяти про нас.

Цю історію

Василь Чернявський запрошує на книжковий концерт «ДРАМАТИЧНІ КОМІКСИ»

6 березня о 14:00 у книгарні «Сяйво книги» відбудеться творчий вечір письменника, композитора, актора, шоумена, сценариста, телеведучого, учасника Молодіжної літературної платформи «Кабінет молодого авт

Лавреатку «Букера» змусили відмовитися від перекладу вірша Аманди Ґорман через колір шкіри

Нідерландська письменниця і наймолодша лавреатка Міжнародної Букерівської премії Маріке Лукас Ріневелд відмовилася від роботи над перекладом вірша поетеси Аманди Ґорман після критики то

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"