Порошенко назвав книжки 2020-го, які його надихають

Порошенко назвав книжки 2020-го, які його надихають

П’ятий президент України Петро Порошенко поділився списком книжок, які його найбільше вразили у 2020 році. Перелік опублікований на сайті ексглави держави.

Вахтанг Кіпіані. Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР (Vivat)

 

«Вважаю цю книгу не лише літературною, а і політичною подією року. «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. Вахтанг Кіпіані зібрав ключові документи з колишнього архіву КДБ, які розкривають, як і за що судили українського дисидента. Згодом суд за позовом Медведчука заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані і постановив вилучити з неї згадки прізвища позивача. Вважаю, що це — ганьба і для позивача, і для суду. Тривалий судовий процес зробив книзі добру рекламу. Її скупили із книгарень, і видавництво надрукувало додатковий наклад. Це — реакція справжніх українців. Рекомендую мати цю книгу у родинній бібліотеці».

 

Наталя Гуменюк. Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму (Видавництво Старого Лева)

 
«Неприхована правда про життя кримчан в окупованому Криму після 2014 року. Талановита журналістка Наталя Гуменюк упродовж 2014–2019 років їздила до окупованого Криму і збирала історії і трагедії людей. Читаючи репортажі Наталі, гостро відчуваєш, як історія твориться долями людей, кожна з яких болить, як незагоєна рана».

 

Яніна Соколова, Ольга Купріян. Я, Ніна (#книголав)

 
«Кажуть, Бог дає лише такі випробування, які людині під силу. Добре знаю Яніну не тільки як високопрофесійну журналістку, а і як людину зі сталевим характером. Свою інтимну і болючу історію боротьби зі смертельною хворобою вона мала мужність розказати публічно. Про своє розуміння сенсу життя, про страх і відчай. Це — книга, яка змінює. Прочитайте…»

 

Михайло Палінчак. Анамнез

 

«Цю фотокнигу я отримав у подарунок від автора. Пишаюся, що у моїй команді працюють такі талановиті люди, як Михайло, який займається вуличною фотографією і розвиває цей напрямок в Україні. Його фотопроект «Анамнез» — це візуальне дослідження того, як змінюється наше повсякденне життя в час глобальної пандемії».

Сергій Жадан, Павло Маков. Постійне місце проживання ( IST Publishing)

 

««Постійне місце проживання» — ще одне чудове видання Сергія Жадана, яке він створив разом із харківським художником Павлом Маковим. Ціную і поважаю Сергія не лише за його поезію та прозу. Він — щирий патріот, свідомий громадянин і невтомний волонтер. І, безумовно, вдячний за його підтримку нашої команди на місцевих виборах у Харкові».

Оксана Забужко. Планета Полин (Комора)


«Ця книга неймовірної Оксани Забужко визнана премією Книга року ВВС однією з найвизначніших літературних подій 2020 року. Тут зібрано найважливіші есеї авторки за останні два десятиліття. Цікаво тим, хто, зокрема, цікавиться постатями найбільш знакових культурних та історичних персон».
 

 

 

«Традиційно в кінці року складаю топ книжок, які приємно вразили та надихали на роздуми та ідеї. Любов до читання – це на все життя», – прокоментував добірку Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

 

Оригінал статті на Suspilne: Порошенко назвав книжки 2020-го, які його надихають

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"