Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Понад 100 мільйонів примірників російських пропагандистських книжок, зокрема російську класику, потрібно вилучити з публічних українських бібліотек.

Про це директорка Українського інституту книги Олександра Коваль розповіла в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За її словами, наразі триває підготовка нормативних документів для вилучення російської літератури, тож важко спрогнозувати, скільки триватиме прибирання російських книжок.

«Звісно, хочеться це зробити швидше, але будо б добре, якби принаймні ідеологічно шкідлива література, видана в радянські часи (до речі, двома мовами — російською та українською), якої дуже багато, а також російська література антиукраїнського змісту були вилучені до кінця року», — сказала Коваль.

Вона розповіла, що спершу вилучатимуть літературу з:

  • антиукраїнським змістом з імперськими наративами;
  • пропагандою насильства;
  • проросійською та шовіністичною політикою.

На другому етапі будуть вилучати книжки сучасних російських авторів, видані в росії після 1991 року. Це стосуватиметься книжок різних жанрів: і дитячих, і любовних романів, і детективів.

Під вилучення потрапить і російська класика, зокрема Пушкін та Достоєвський.

«Саме ці двоє авторів заклали підвалини «руского міра» та месіанства. З дитинства наповнюючись цими наративами, люди вважають, що місією російського народу є не займатися своїм життям і своєю країною, а «рятувати» світ усупереч його волі. Це насправді дуже шкідлива література, вона може дійсно впливати на погляди людей», — розповідає Коваль.

Вона вважає, що творам цих авторів не місце у публічних та шкільних бібліотеках. Натомість їхні книжки можуть залишатися в університетських і наукових бібліотеках для «вивчення коренів зла й тоталітаризму».

За словами Коваль, наприклад, суто медичну російську літературу без ідеологічного підтексту можна не вилучати з бібліотек, доки не буде створена заміна українськими чи іноземними авторами. Однак позицію авторів таких книжок усе одно переглянуть: якщо вони підтримують антиукраїнські позиції, їхні твори вилучатимуть.

Також директорка Інституту книги розповіла, що поступово бібліотеки будуть наповнюватися новими книжками.

Євгенія Луценко

hromadske.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"