Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Понад 100 мільйонів примірників російських пропагандистських книжок, зокрема російську класику, потрібно вилучити з публічних українських бібліотек.

Про це директорка Українського інституту книги Олександра Коваль розповіла в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За її словами, наразі триває підготовка нормативних документів для вилучення російської літератури, тож важко спрогнозувати, скільки триватиме прибирання російських книжок.

«Звісно, хочеться це зробити швидше, але будо б добре, якби принаймні ідеологічно шкідлива література, видана в радянські часи (до речі, двома мовами — російською та українською), якої дуже багато, а також російська література антиукраїнського змісту були вилучені до кінця року», — сказала Коваль.

Вона розповіла, що спершу вилучатимуть літературу з:

  • антиукраїнським змістом з імперськими наративами;
  • пропагандою насильства;
  • проросійською та шовіністичною політикою.

На другому етапі будуть вилучати книжки сучасних російських авторів, видані в росії після 1991 року. Це стосуватиметься книжок різних жанрів: і дитячих, і любовних романів, і детективів.

Під вилучення потрапить і російська класика, зокрема Пушкін та Достоєвський.

«Саме ці двоє авторів заклали підвалини «руского міра» та месіанства. З дитинства наповнюючись цими наративами, люди вважають, що місією російського народу є не займатися своїм життям і своєю країною, а «рятувати» світ усупереч його волі. Це насправді дуже шкідлива література, вона може дійсно впливати на погляди людей», — розповідає Коваль.

Вона вважає, що творам цих авторів не місце у публічних та шкільних бібліотеках. Натомість їхні книжки можуть залишатися в університетських і наукових бібліотеках для «вивчення коренів зла й тоталітаризму».

За словами Коваль, наприклад, суто медичну російську літературу без ідеологічного підтексту можна не вилучати з бібліотек, доки не буде створена заміна українськими чи іноземними авторами. Однак позицію авторів таких книжок усе одно переглянуть: якщо вони підтримують антиукраїнські позиції, їхні твори вилучатимуть.

Також директорка Інституту книги розповіла, що поступово бібліотеки будуть наповнюватися новими книжками.

Євгенія Луценко

hromadske.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"