Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Понад 100 мільйонів примірників російських пропагандистських книжок, зокрема російську класику, потрібно вилучити з публічних українських бібліотек.

Про це директорка Українського інституту книги Олександра Коваль розповіла в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За її словами, наразі триває підготовка нормативних документів для вилучення російської літератури, тож важко спрогнозувати, скільки триватиме прибирання російських книжок.

«Звісно, хочеться це зробити швидше, але будо б добре, якби принаймні ідеологічно шкідлива література, видана в радянські часи (до речі, двома мовами — російською та українською), якої дуже багато, а також російська література антиукраїнського змісту були вилучені до кінця року», — сказала Коваль.

Вона розповіла, що спершу вилучатимуть літературу з:

  • антиукраїнським змістом з імперськими наративами;
  • пропагандою насильства;
  • проросійською та шовіністичною політикою.

На другому етапі будуть вилучати книжки сучасних російських авторів, видані в росії після 1991 року. Це стосуватиметься книжок різних жанрів: і дитячих, і любовних романів, і детективів.

Під вилучення потрапить і російська класика, зокрема Пушкін та Достоєвський.

«Саме ці двоє авторів заклали підвалини «руского міра» та месіанства. З дитинства наповнюючись цими наративами, люди вважають, що місією російського народу є не займатися своїм життям і своєю країною, а «рятувати» світ усупереч його волі. Це насправді дуже шкідлива література, вона може дійсно впливати на погляди людей», — розповідає Коваль.

Вона вважає, що творам цих авторів не місце у публічних та шкільних бібліотеках. Натомість їхні книжки можуть залишатися в університетських і наукових бібліотеках для «вивчення коренів зла й тоталітаризму».

За словами Коваль, наприклад, суто медичну російську літературу без ідеологічного підтексту можна не вилучати з бібліотек, доки не буде створена заміна українськими чи іноземними авторами. Однак позицію авторів таких книжок усе одно переглянуть: якщо вони підтримують антиукраїнські позиції, їхні твори вилучатимуть.

Також директорка Інституту книги розповіла, що поступово бібліотеки будуть наповнюватися новими книжками.

Євгенія Луценко

hromadske.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Понад 100 мільйонів примірників російських книжок потрібно вилучити з українських бібліотек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.

Наразі книжки переб

Старт публікації нових буднів Маріки

Мої вітання. Гарного вам часу доби. Приємних емоцій. Мирного неба! 

Стартувала публікація третьої книги городніх буднів МаріКи. 

Запрошую до прочитання “Пригоди на городі, або заготовити їжу. Липень 2022” 

Публікація

Василь Клічак: «Хай не стогнуть від бомб поля…»

* * * Він сох на сіні. Пам’ятаєш той запах давніх юних літ? Тепер його ти обриваєш, цей липовий духмяний цвіт. Бджола летить над головою. Так тихо. П’янко тій бджолі. І враження, що із тобою найзатишн

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львов

Нова книга, та деякі запитання)

Вітаю вас дорогі друзі) нова книга яка називається “Світло старого маяка” вже на сайті, попереду процес написання) буду радий вашим коментарям та підтримці, щоб  надихатись на нові ідеї і втілювати їх для вас)

Хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"