Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

До Всесвітнього дня книги та авторського права (23 квітня) Асоціація українських редакторів за підтримки Книжкової палати імені Федорова провела опитування, аби дізнатись, чи належно в Україні поціновують редакторів. Попередні результати були опубліковані на сайті Асоціації.

Першим питанням було “Чи вважаєте Ви, що редакторський фах в Україні неналежно поцінований?”. Більшість респондентів, а саме 89%, відповіли “Так”.

Друге питання вже було присвячене оплаті праці – у фіксованій місячній заробітній платні або ж у гонорарі за 1 тис. знаків.

Понад третина опитаних редакторів (34,1 %) отримують від 5 до 10 тис. грн на місяць, що трохи більше мінімальної зарплатні (від 1 січня 2021 року мінімальна зарплата в Україні становить 6 тис. грн). 14,2 % опитаних редакторів мають зарплату 10-15 тис. на місяць, 6,7 % отримують 15-20 тис. на місяць. Лише 2-3 % опитаних редакторів зазначили, що їхня місячна зарплата перевищує 20 тис. грн.

Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

Сума відповідей перевищує 100 %, оскільки редактори мали змогу обрати кілька варіантів відповідей, якщо отримують і фіксовану місячну зарплату, і гонорар залежно від кількості знаків. Графік: АУР

Третє питання: “Якою ж, на думку редакторів, має бути гідна зарплата?”. Оптимальною винагородою за редакторську працю, на думку респондентів, є 20-25 тис. на місяць (32,5 %) або 15-20 тис. на місяць (28,1 %), якщо це постійна зайнятість, та 30-50 грн за 1 тис. знаків (23,6 %), якщо це оплата за роботу над конкретним проєктом.

На запитання “Що варто зробити, щоб редактори вийшли з “тіні” автора, видавця, перекладача тощо?” (від радянських часів ім’я редактора ставлять на останній сторінці книжки) понад 70 % опитаних обрали відповідь “Проводити фахові заходи для підвищення статусу редактора в суспільстві”.

В онлайновому опитуванні взяли участь 540 редакторів. Вибірку сформовано методом стихійного відбору: анкету було розміщено у закритій групі Асоціації українських редакторів “Редакторська майстерня” (744 учасники) і розіслано видавцям за базою е-пошт Книжкової палати України.

Оригінал статті на Читомо: Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка

Всім доброго  вечора! Хочу повідомити,що у суботу стартує моя новинка “Друг мого брата”

(Обкладинка інтрига))

Анотація:

Раніше я його недолюблювала. Зараз також… Але провівши з ним незабутню ніч, я закохалася.

Цикл книг “Кохання до нестями”

Запрошую всіх читати початок першої книги “Ніколи тебе  не забуду”  з циклу “Кохання до нестями”.

Головні герої першої книги:

1. Констянтин ― хлопець, якому 21 рік. Більше, ніж навчання йому подобається ходити

Книжка «Вічний календар» Василя Махна вийшла польською

Роман «Вічний календар» (Kalendarz wieczności) Василя Махна переклали польською мовою. Про це йдеться на сторінці письменника у фейсбуці.
 
Книжка побачила світ у відомому видавництві P

До 150-річчя Стефаника: біля рідної хати письменника виконають виставу за його…

14 травня в Україні відзначатимуть 150-річчя з дня народження письменника Василя Стефаника. У цей день біля рідної хати письменника в Русові покажуть виставу «Вона-Земля» за його творами. Про це пише s

Book Space оголосив спецпрограми цьогорічного фестивалю

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space оприлюднив перелік спецпрограм, які відбудуться цього року в межах фестивалю. Захід пройде 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі.

Перейти до блогу

Нові автори

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Гаврилюк Тамара

Мене звати Гаврилюк Тамара, мені 15 років. Це – моя перша лірична збірка “Паперова краса”. Вона була удостоєна І місцем в конкурсі-захисті НДР від Малої академії наук.

Перейти до "Нові автори"