Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

До Всесвітнього дня книги та авторського права (23 квітня) Асоціація українських редакторів за підтримки Книжкової палати імені Федорова провела опитування, аби дізнатись, чи належно в Україні поціновують редакторів. Попередні результати були опубліковані на сайті Асоціації.

Першим питанням було “Чи вважаєте Ви, що редакторський фах в Україні неналежно поцінований?”. Більшість респондентів, а саме 89%, відповіли “Так”.

Друге питання вже було присвячене оплаті праці – у фіксованій місячній заробітній платні або ж у гонорарі за 1 тис. знаків.

Понад третина опитаних редакторів (34,1 %) отримують від 5 до 10 тис. грн на місяць, що трохи більше мінімальної зарплатні (від 1 січня 2021 року мінімальна зарплата в Україні становить 6 тис. грн). 14,2 % опитаних редакторів мають зарплату 10-15 тис. на місяць, 6,7 % отримують 15-20 тис. на місяць. Лише 2-3 % опитаних редакторів зазначили, що їхня місячна зарплата перевищує 20 тис. грн.

Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

Сума відповідей перевищує 100 %, оскільки редактори мали змогу обрати кілька варіантів відповідей, якщо отримують і фіксовану місячну зарплату, і гонорар залежно від кількості знаків. Графік: АУР

Третє питання: “Якою ж, на думку редакторів, має бути гідна зарплата?”. Оптимальною винагородою за редакторську працю, на думку респондентів, є 20-25 тис. на місяць (32,5 %) або 15-20 тис. на місяць (28,1 %), якщо це постійна зайнятість, та 30-50 грн за 1 тис. знаків (23,6 %), якщо це оплата за роботу над конкретним проєктом.

На запитання “Що варто зробити, щоб редактори вийшли з “тіні” автора, видавця, перекладача тощо?” (від радянських часів ім’я редактора ставлять на останній сторінці книжки) понад 70 % опитаних обрали відповідь “Проводити фахові заходи для підвищення статусу редактора в суспільстві”.

В онлайновому опитуванні взяли участь 540 редакторів. Вибірку сформовано методом стихійного відбору: анкету було розміщено у закритій групі Асоціації українських редакторів “Редакторська майстерня” (744 учасники) і розіслано видавцям за базою е-пошт Книжкової палати України.

Оригінал статті на Читомо: Понад третина українських редакторів отримують 5-10 тис на місяць – опитування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"