Помер принц Філіп: у вільний час він малював картини та написав 14 книжок

Помер принц Філіп: у вільний час він малював картини та написав 14 книжок

Сьогодні, 9 квітня, у віці 99 років помер принц Філіп, герцог Единбурзький. Попри численні церемоніальні обов’язки, коханий чоловік королеви Єлизавети ІІ завжди знаходив час на творчі захоплення — був затятим читачем, писав книжки та мав потяг до малювання. Саме він створив найінтимніший портрет своєї дружини.

Професійний військовий, справжній аристократ та нащадок грецьких королів, після одруження з британською королевою він взяв на себе численні церемоніальні та благодійні обов’язки.

Все своє життя герцог Единбурзький підтримував спортивні та природоохоронні установи. Він був покровителем близько 800 організацій. Проте принц завжди знаходив час для власних творчих захоплень.

Улюблений портретист королеви

Так, у 1965 році принц Філіп намалював портрет “Королева за сніданком у Віндзорському замку”. На той момент його дружині було 39 років.

The Queen is shown at her breakfast table reading,1965

The Queen is shown at her breakfast table reading, 1965

Єлизавета ІІ мала чимало офіційних портретів від найкращих художників свого часу, але зафіксувати її в такий інтимний момент міг лише власний чоловік.

“Я думаю, зазвичай люди не знають, що герцог малює. Це досить приватне заняття. Але це дійсно унікальна картина. Коли Королева снідає — вона може бути ким завгодно”, — каже Дженніфер Скотт, асистент кураторка Королівської колекції картин.

На картині також можна розгледіти дві роботи Джорджа Стаббса, провідного художника-анімаліста ХІХ століття. На момент створення малюнка його роботи прикрашали королівську їдальню.

Потяг до малювання з’явився у принца у 1959 році. Тоді він запросив художника Едварда Сиго супроводжувати його в подорожі по Антарктиді на королівській яхті “Британія”. Вочевидь, тоді ж він і взяв декілька уроків художньої майстерності. Одна з небагатьох відомих широкій аудиторії його робіт була створена у імпресіоністському стилі та виконана масляними фарбами.

У 2007 році добірка робіт герцога прикрасила стіни Сандрінгемського палацу — приватної садиби Віндзорської династії у графстві Норфолк. На більшості його картин зображені пейзажі, які вразили принца Філіпа під час подорожей, а також королівські маєтки.

Свій живопис він підписув грецьким “P” (“Phi”). За словами арткритика Робін Саймона, рівень його робіт відповідає звичним високим стандартам герцога.

Затятий книголюб та автор 14 літературних робіт

Папараці неодноразово робили фото принца Філіпа з книгою в руках. Представник королівської родини користувався будь-якою вільною хвилинкою, щоб взятися за читання.

Серед книг, яким він надавав перевагу, було чимало історичних та мистецьких видань. Наприклад, історія гунів “Кінець імперії” авторства Крістофера Келлі і аналіз творчості Мікеланджело, написаний німецьким істориком мистецтва Франком Золлнером.

Менш відомий факт, що герцог Единбурзький сам є автором або співавтором 14 книжок. Всі вони є відображенням інтересів та захоплень принца.

Свій досвід участі чемпіонатах серед спортсменів, які виступають на поні, він описав у книзі “Competition. Carriage. Driving”. Цю книгу можна придбати на Amazon, а один з відгуків на неї звучить так:

“Мало хто дійсно захоплюється цією темою або багато знає про неї, але все, що написав принц Філіп, має бути дійсно цікавим. Беру її”.

Також принц був автором передмов до книг, які фокусуються на захисті тваринного світу або правах людини. Наприклад, це видання про важке становище корінного населення Бразилії.

Принц Філіп був автором або співавтором 14 книжокAmazon

Принц Філіп був автором або співавтором 14 книжок

Але квінтесенція всього життєвого досвіду Принца — це збірка його есе “Men, machines, and sacred cows”. У ній він висловлює свої думки на різноманітні теми — від спорту до науки, техніки та дизайну. Як йдеться в одному з відгуків:

“Принца Філіпа дуже недооцінюють і знають лише за випадковими зауваженнями в ЗМІ. Ця книга являє собою збірник промов, переважно датованих 1960-ми. Вони демонструють його обізнанність з широкого кола предметів, просякнуті мудрістю вдумливої та широко обізнаної людини”.

Що відомо

Принц Філіп народився на острові Корфу у Греції. Він був восьмою дитиною і єдиним сином принца Андрія, сина короля Греції Георга I, та при народженні мав титул принца Грецького і Данського.

У 1939-40 роках вчився в Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті. А Другу Світову війну провів на Військово-морському флоті, отримавши звання старшого лейтенанта.

У 1947 році він одружився з королевою Єлизаветою. Після її сходження на престол він мав отримати титул принца-консорта, але Філіп на це не погодився. Він став принцем, хоча зазвичай цей титул присвоюють лише прямим нащадкам трону.

Оригінал статті на Читомо: Помер принц Філіп: у вільний час він малював картини та написав 14 книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"