Помер принц Філіп: у вільний час він малював картини та написав 14 книжок

Помер принц Філіп: у вільний час він малював картини та написав 14 книжок

Сьогодні, 9 квітня, у віці 99 років помер принц Філіп, герцог Единбурзький. Попри численні церемоніальні обов’язки, коханий чоловік королеви Єлизавети ІІ завжди знаходив час на творчі захоплення — був затятим читачем, писав книжки та мав потяг до малювання. Саме він створив найінтимніший портрет своєї дружини.

Професійний військовий, справжній аристократ та нащадок грецьких королів, після одруження з британською королевою він взяв на себе численні церемоніальні та благодійні обов’язки.

Все своє життя герцог Единбурзький підтримував спортивні та природоохоронні установи. Він був покровителем близько 800 організацій. Проте принц завжди знаходив час для власних творчих захоплень.

Улюблений портретист королеви

Так, у 1965 році принц Філіп намалював портрет “Королева за сніданком у Віндзорському замку”. На той момент його дружині було 39 років.

The Queen is shown at her breakfast table reading,1965

The Queen is shown at her breakfast table reading, 1965

Єлизавета ІІ мала чимало офіційних портретів від найкращих художників свого часу, але зафіксувати її в такий інтимний момент міг лише власний чоловік.

“Я думаю, зазвичай люди не знають, що герцог малює. Це досить приватне заняття. Але це дійсно унікальна картина. Коли Королева снідає — вона може бути ким завгодно”, — каже Дженніфер Скотт, асистент кураторка Королівської колекції картин.

На картині також можна розгледіти дві роботи Джорджа Стаббса, провідного художника-анімаліста ХІХ століття. На момент створення малюнка його роботи прикрашали королівську їдальню.

Потяг до малювання з’явився у принца у 1959 році. Тоді він запросив художника Едварда Сиго супроводжувати його в подорожі по Антарктиді на королівській яхті “Британія”. Вочевидь, тоді ж він і взяв декілька уроків художньої майстерності. Одна з небагатьох відомих широкій аудиторії його робіт була створена у імпресіоністському стилі та виконана масляними фарбами.

У 2007 році добірка робіт герцога прикрасила стіни Сандрінгемського палацу — приватної садиби Віндзорської династії у графстві Норфолк. На більшості його картин зображені пейзажі, які вразили принца Філіпа під час подорожей, а також королівські маєтки.

Свій живопис він підписув грецьким “P” (“Phi”). За словами арткритика Робін Саймона, рівень його робіт відповідає звичним високим стандартам герцога.

Затятий книголюб та автор 14 літературних робіт

Папараці неодноразово робили фото принца Філіпа з книгою в руках. Представник королівської родини користувався будь-якою вільною хвилинкою, щоб взятися за читання.

Серед книг, яким він надавав перевагу, було чимало історичних та мистецьких видань. Наприклад, історія гунів “Кінець імперії” авторства Крістофера Келлі і аналіз творчості Мікеланджело, написаний німецьким істориком мистецтва Франком Золлнером.

Менш відомий факт, що герцог Единбурзький сам є автором або співавтором 14 книжок. Всі вони є відображенням інтересів та захоплень принца.

Свій досвід участі чемпіонатах серед спортсменів, які виступають на поні, він описав у книзі “Competition. Carriage. Driving”. Цю книгу можна придбати на Amazon, а один з відгуків на неї звучить так:

“Мало хто дійсно захоплюється цією темою або багато знає про неї, але все, що написав принц Філіп, має бути дійсно цікавим. Беру її”.

Також принц був автором передмов до книг, які фокусуються на захисті тваринного світу або правах людини. Наприклад, це видання про важке становище корінного населення Бразилії.

Принц Філіп був автором або співавтором 14 книжокAmazon

Принц Філіп був автором або співавтором 14 книжок

Але квінтесенція всього життєвого досвіду Принца — це збірка його есе “Men, machines, and sacred cows”. У ній він висловлює свої думки на різноманітні теми — від спорту до науки, техніки та дизайну. Як йдеться в одному з відгуків:

“Принца Філіпа дуже недооцінюють і знають лише за випадковими зауваженнями в ЗМІ. Ця книга являє собою збірник промов, переважно датованих 1960-ми. Вони демонструють його обізнанність з широкого кола предметів, просякнуті мудрістю вдумливої та широко обізнаної людини”.

Що відомо

Принц Філіп народився на острові Корфу у Греції. Він був восьмою дитиною і єдиним сином принца Андрія, сина короля Греції Георга I, та при народженні мав титул принца Грецького і Данського.

У 1939-40 роках вчився в Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті. А Другу Світову війну провів на Військово-морському флоті, отримавши звання старшого лейтенанта.

У 1947 році він одружився з королевою Єлизаветою. Після її сходження на престол він мав отримати титул принца-консорта, але Філіп на це не погодився. Він став принцем, хоча зазвичай цей титул присвоюють лише прямим нащадкам трону.

Оригінал статті на Читомо: Помер принц Філіп: у вільний час він малював картини та написав 14 книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"