Помер відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Алі Мітґуч

Помер відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Алі Мітґуч

У віці 86 років пішов з життя відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Альфонс «Алі» Мітґуч. Про це повідомляє The New York Times.

 

«Зі смертю Алі Мітґуча ми втратили чудову людину та прекрасного ілюстратора. Своїми малюнками він змушував нас — включно зі мною — сміятися, думати та мріяти», — сказав у коментарі The New York Times президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

 

Алі Мітґуч народився в Мюнхені 21 серпня 1935 року. У дитинстві сім’я Мітґуч була змушена евакуюватися в Алльгой під час Другої світової війни через бомбардування міста. Відомо, що Мітґуч страждав на дислексію. Після повернення до Мюнхена навчався на літографа, потім здобував освіту в Академії графічних мистецтв у Мюнхені.

 

Наприкінці 60-их років провідний дитячий психолог Курт Зеельман попросив його намалювати для дітей картинку, де б «усього було багато і не потрібно було слів для розуміння сюжету». Результат цього прохання — книжка «Усе навколо в моєму місті» (нім. Rundherum in meiner Stadt) вийшла у 1968 році. Видання було розпродане накладом більше ніж в 1 млн примірників. У 1969 році книжка здобула Німецьку молодіжну літературну премію. Натхненням для вімельбухів стали бачені художником в дитинстві діорами. 

 

Ілюстратор жив у своєму рідному місті Мюнхені, яке надихало його на створення серії книжок про приховані предмети.

Алі Мітґуч — автор понад 72 книжок, перекладених близько 20 мовами та проданих накладом більше ніж у 8 млн. В Україні вімельбухи Алі Мітґуча можна придбати у видавництві «НК-Богдан».

 

Вімельбухи — здебільшого великоформатні дитячі книжки з картону, які містять мінімум тексту, натомість зосереджені на дуже деталізованих ілюстраціях. Як правило, кожен розворот є панорамою у наївно-реалістичному стилі із чіткими лініями і контрастними кольорами.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що минулого року у США помер відомий письменник та ілюстратор Ерік Карл. Також того року пішла з життя ілюстраторка й письменниця Вікторія Ковальчук

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Помер відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Алі Мітґуч

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено…

До єдиних електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено десятки тисяч об’єктів.

Про це йшлося під час форуму Europeana 2025 Policy Forum, до якого в режимі онлайн долучил

Стали відомі переможці премії «Найкраща угорська книжка»-2024

Асоціація угорських книговидавців та розповсюджувачів оголосила переможців премії «Найкраща угорська книжка» 2024 року. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Премію вручають за найк

У Португалії перевірять шкільні підручники, у якому Крим назвали російським

Головна інспекція з питань освіти і науки Португалії розпочала перевірку шкільних підручників з географії та історії для учнів 7 класу, в яких Крим назвали територією рф. Про це повідом

Словенське книжкове агентство стало членом мережі європейських організацій EURead

Словенське книжкове агентство приєдналось до мережі європейських організацій, що займаються розвитком культури читання, EURead. Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.
«При

Міністр культури України й посол Франції обговорили збереження Софійського собору після…

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і посол Франції в Україні Гаель Весьєр обговорили збереження Софійського собору в Києві, який зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки.

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"