Померла ілюстраторка українського “Букваря” Вікторія Ковальчук

Померла ілюстраторка українського “Букваря” Вікторія Ковальчук

У Львові померла відома художниця та письменниця Вікторія Ковальчук. Її найвідоміша робота оригінальне оформлення українського “Букваря”, яке у 2000 році стало книгою року та витримало 9 перевидань.

Вікторія Ковальчук померла вчора, 4 квітня, внаслідок ускладнень від коронавірусу. Їй було 67 років.

“Сьoгoднi, 04.04.2021 рoкy, рaбa Бoжa Вiктoрiя-Вiрa yпoкoїлaся. Прoбaч їй Бoжe yсi грiхи i дaрyй їй цaрствo нeбeснe. Цe бyлa людинa нe вiд свiтy сьoгo. Прo прoщaння i пoхoрoн бyдe пoвiдoмлeнo oкрeмo”, – написали рідні хyдoжницi нa її стoрiнцi y Facebook.

Вікторія Ковальчук була членкинею Національної спілки художників України, лауреаткою Державної премії ім. Лесі Українки та Літературної премії ім. Олени Пчілки, дипломанткою конкурсів “Мистецтво книги”, міжнародних художніх виставок. Писала казки, притчі, новели та повісті. Прoiлюстрyвaлa близькo 200 книжoк рiзних жaнрiв, сeрeд них – пoнaд 30 книг для дiтeй.

Твори Вікторії знайомі багатьом українцям. Ті, хто ходив до школи в “нульові”, пам’ятають “Буквар” з її ілюстраціями.

У 2000 році за цю роботу художниця отримала диплом І-го ступеня на Всеукраїнському конкурсі “Мистецтво книги”. Її “Буквар” став найкращою книгою року та витримав 9 перевидань загальним накладом понад 200 000 примірників.

Тоді ж вийшла її книга, присвячена народному вбранню “Український стрій”, над якою художниця ретельно працювала у 1990-1994 роках. Вікторія збирала польовий матеріал по всій країні, розробила оригінальну концепцію для науково-популярних ілюстрацій. У 2001 році цю роботу також визнали найкращою книгою року.

Оригінал статті на Читомо: Померла ілюстраторка українського “Букваря” Вікторія Ковальчук

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Неочікувана мотивація! Підтримка!

Ідея такого формату блогу у мене з’явилася вже досить давно, але ніяк не вистачало часу, щоб почати писати.

 

Також на порталі Букнет, я зустрічав вже досить багато таких блогів і мені завжди хотілося створити

В Італії видали книжку про етнографію України

Наукове дослідження про етнографію і антропологію України видали італійською мовою. Про це повідомило Посольство України в Італії на своїй фейсбук-сторінці.
Книжку «Українська етнографі

Переможцeм другого конкурсу Book Pitch став Станіслав Асєєв

Книжка Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» перемогла у проєкті Book Pitch. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Книжка журналіста і публіциста Станіслава Асє

Важливо!!! Для тих, хто читає Володаря!

Дорогі читачки, щиро дякую за вашу підтримку та емоції! Найближчим часом продовження виходитиме через день, тому, що я їду у відпустку, але навіть там продовжу займатися книгою.

Знижка на “Без зайвих слів”!

Вітаю, мої хороші! Забігла коротенько повідомити, що сьогодні на роман «Без зайвих слів» діє знижка. Може бути, комусь стане в нагоді) Щиро запрошую зазирнути до цієї історії про справжнє кохання та міцну дружбу,

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"