Померла поетеса Нью-Йоркської групи Женя Васильківська

Померла поетеса Нью-Йоркської групи Женя Васильківська

У Вашингтоні пішла з життя поетаса Нью-Йоркської групи, перекладачка та літературознавиця Женя Васильківська. Про це повідомив поет та перекладач Тадей Карабович у фейсбуці, посилаючись на чоловіка поетеси Чарльза Осґуда.

 

Женя Васильківська померла природною смертю 25 квітня. Їй було 92 роки.

Женя Васильківська (Євгенія Васильківська-Осґуд) народилася 6 січня 1929 року в місті Ковель на Волині в родині відомого українського художника Сергія Васильківського (1854–1917). 1944 року переїхала з батьками до міста Лінц в Австрії, де закінчила середню школу. 1951 року родина Васильківських емігрувала з Австрії до Нью-Йорка.

 

У США поетеса закінчила філологічні студії (французьку філологію) у Колумбійському університеті. Захистила докторську дисертацію на тему творчості французького поета Сент-Жона Перса. Працювала політичною консультанткою уряду США у справах Східної Європи, з окремим урахуванням України. Свої поезії друкувала в щорічнику «Нові поезії» (Нью-Йорк, 1961–1962). Наприкінці 1950-х років була прийнята до літературного об’єднання Нью-Йоркська група – українських поетів-емігрантів, які творчо та професійно працювали в Нью-Йорку.

 

Женя Васильківська – авторка збірки віршів «Kороткі віддалі» (Нью-Йорк, 1959) та перекладачка «Антігони» Жана Ануя (Мюнхен, 1962). Займалася також перекладами англійської, іспанської та французької поезії. Особливо цікавилася творами Жака Превера, Федеріко Гарсія Лорки, Сент-Жона Перса, Габріели Містраль та Іва Бонфуа.

 

Успішно займалася літературною критикою. Брала участь у багатьох проєктах Нью-Йоркської групи та друкувалася в усіх її антологіях, які виходили протягом тривалого часу, від відомої антології «Координати» (Нью-Йорк, 1969) до авторських антологій про творчість Нью-Йоркської групи Олександра Астаф’єва та Марії Ревакович у 2000-х роках.

 

Нагадаємо, 17 квітня на 79-му році життя помер український письменник і громадсько-політичний діяч, народний депутат України Верховної Ради першого та ще п’яти скликань Володимир Яворівський.

 

Також нещодавно читацька спільнота втратила художницю та ілюстраторку Вікторію Ковальчук, письменника Ігоря Гаврилюка та мовознавця, літературознавця, перекладача та громадського діяча Івана Ющука.

Оригінал статті на Suspilne: Померла поетеса Нью-Йоркської групи Женя Васильківська

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"