Полтавщина: струменіють Лесині джерела

Полтавщина: струменіють Лесині джерела

Працівники Лубенської центральної бібліотеки імені Володимира Малика долучилися до міжнародного флешмобу «Global Lesya Ukrainka», присвяченого 150-річчю із дня народження геніальної поетеси. Про це повідомляє golos.com.ua.

Цією акцією організатори прагнуть ушанувати Лесю Українку насамперед приверненням уваги до пам’ятних місць, пов’язаних із її перебуванням у різних куточках світу. Попри те, що з Лубнами стежки Лариси Косач не перетиналися (хоча однією з найулюбленіших оаз відпочинку для неї була розташована неподалік мала батьківщина матері й дядька — Олени Пчілки та Михайла Драгоманова — місто Гадяч із його знаменитим Зеленим Гаєм), тут її безсмертну творчість знають і шанують не менше ніж деінде.

Зрештою, у древньому місті над Сулою є вулиця Лесі Українки. І саме в Лубнах живе архітектор Микола Босенко — співавтор (разом із колегою Валентином Жигуліним і скульптором Миколою Обезюком) відомого пам’ятника поетесі, встановленого 1988 року в центрі Новограда-Волинського, де минули її дитячі роки. Вона постала там в образі жінки, яка, пройшовши багато непростих життєвих стежок, повернулася й присіла на камінь біля свого джерела…

Микола Босенко створив також великий і середній герби, прапор і корогву Новограда-Волинського. Тож торік йому присвоїли звання Почесного громадянина цього міста. Та й у Лубнах, попри поважний вік, він залишається активним користувачем книжкових скарбів центральної бібліотеки, учасником багатьох заходів, які тут улаштовують. І, звісно, з особливим душевним хвилюванням долучився до флешмобу.

Виконуючи його умови, прихопив із собою тепер уже фактично раритетне фото так званої проміжної моделі з гіпсу пам’ятника Лесі Українки в Новограді-Волинському. Вона відображає творчий процес роботи над цією скульптурою й водночас символізує зв’язок джерел Великої Українки на Волині й Полтавщині. Саме з цією світлиною працівники бібліотеки та Микола Босенко сфотографувалися для флешмобу (на знімку).

Василь НЕЇЖМАК

Фото із сайту Лубенської міськради

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Полтавщина: струменіють Лесині джерела

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"