Полтавщина: струменіють Лесині джерела

Працівники Лубенської центральної бібліотеки імені Володимира Малика долучилися до міжнародного флешмобу «Global Lesya Ukrainka», присвяченого 150-річчю із дня народження геніальної поетеси. Про це повідомляє golos.com.ua.
Цією акцією організатори прагнуть ушанувати Лесю Українку насамперед приверненням уваги до пам’ятних місць, пов’язаних із її перебуванням у різних куточках світу. Попри те, що з Лубнами стежки Лариси Косач не перетиналися (хоча однією з найулюбленіших оаз відпочинку для неї була розташована неподалік мала батьківщина матері й дядька — Олени Пчілки та Михайла Драгоманова — місто Гадяч із його знаменитим Зеленим Гаєм), тут її безсмертну творчість знають і шанують не менше ніж деінде.
Зрештою, у древньому місті над Сулою є вулиця Лесі Українки. І саме в Лубнах живе архітектор Микола Босенко — співавтор (разом із колегою Валентином Жигуліним і скульптором Миколою Обезюком) відомого пам’ятника поетесі, встановленого 1988 року в центрі Новограда-Волинського, де минули її дитячі роки. Вона постала там в образі жінки, яка, пройшовши багато непростих життєвих стежок, повернулася й присіла на камінь біля свого джерела…
Микола Босенко створив також великий і середній герби, прапор і корогву Новограда-Волинського. Тож торік йому присвоїли звання Почесного громадянина цього міста. Та й у Лубнах, попри поважний вік, він залишається активним користувачем книжкових скарбів центральної бібліотеки, учасником багатьох заходів, які тут улаштовують. І, звісно, з особливим душевним хвилюванням долучився до флешмобу.
Виконуючи його умови, прихопив із собою тепер уже фактично раритетне фото так званої проміжної моделі з гіпсу пам’ятника Лесі Українки в Новограді-Волинському. Вона відображає творчий процес роботи над цією скульптурою й водночас символізує зв’язок джерел Великої Українки на Волині й Полтавщині. Саме з цією світлиною працівники бібліотеки та Микола Босенко сфотографувалися для флешмобу (на знімку).
Василь НЕЇЖМАК
Фото із сайту Лубенської міськради
Оригінал статті на НСПУ: Полтавщина: струменіють Лесині джерела
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.