Полтавщина: струменіють Лесині джерела

Полтавщина: струменіють Лесині джерела

Працівники Лубенської центральної бібліотеки імені Володимира Малика долучилися до міжнародного флешмобу «Global Lesya Ukrainka», присвяченого 150-річчю із дня народження геніальної поетеси. Про це повідомляє golos.com.ua.

Цією акцією організатори прагнуть ушанувати Лесю Українку насамперед приверненням уваги до пам’ятних місць, пов’язаних із її перебуванням у різних куточках світу. Попри те, що з Лубнами стежки Лариси Косач не перетиналися (хоча однією з найулюбленіших оаз відпочинку для неї була розташована неподалік мала батьківщина матері й дядька — Олени Пчілки та Михайла Драгоманова — місто Гадяч із його знаменитим Зеленим Гаєм), тут її безсмертну творчість знають і шанують не менше ніж деінде.

Зрештою, у древньому місті над Сулою є вулиця Лесі Українки. І саме в Лубнах живе архітектор Микола Босенко — співавтор (разом із колегою Валентином Жигуліним і скульптором Миколою Обезюком) відомого пам’ятника поетесі, встановленого 1988 року в центрі Новограда-Волинського, де минули її дитячі роки. Вона постала там в образі жінки, яка, пройшовши багато непростих життєвих стежок, повернулася й присіла на камінь біля свого джерела…

Микола Босенко створив також великий і середній герби, прапор і корогву Новограда-Волинського. Тож торік йому присвоїли звання Почесного громадянина цього міста. Та й у Лубнах, попри поважний вік, він залишається активним користувачем книжкових скарбів центральної бібліотеки, учасником багатьох заходів, які тут улаштовують. І, звісно, з особливим душевним хвилюванням долучився до флешмобу.

Виконуючи його умови, прихопив із собою тепер уже фактично раритетне фото так званої проміжної моделі з гіпсу пам’ятника Лесі Українки в Новограді-Волинському. Вона відображає творчий процес роботи над цією скульптурою й водночас символізує зв’язок джерел Великої Українки на Волині й Полтавщині. Саме з цією світлиною працівники бібліотеки та Микола Босенко сфотографувалися для флешмобу (на знімку).

Василь НЕЇЖМАК

Фото із сайту Лубенської міськради

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Полтавщина: струменіють Лесині джерела

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Ісекай. 1%

Не люблю займатись самопіаром, але наскільки я розумію, на цьому сайті інакше ніяк. Для тих хто не в курсі, ісекай – це жанр родом із Японії, котрий визначається наявністю чувака, шо переродився після смерті в іншому світі.

Власники промокодів!

19 – Жанна Савюк

9 – Уся Сер

2 – Олеся Стадник

8 – Ярослава Шеверак

24 – Світлана Фецич

Вітаю переможців. Зверніться, будь ласка, у фейсбук за промокодами!

Час лікує гнів…?анотація та бук до книги “Влада”

Обкладинка від Стефанії Лін)))

Анотація: 

Це її історія, яка має свій початок. Це її доля. І, як би вона не хотіла такого нового століття, але вона лише людина, просто жива істота, яка вимушена підкорятися законам природи:

По чисельним проханням

По чисельним проханням продовжила історію про відьму, яка страшним чином пробудила свій дар.

Запрошую до читання нового оповідання «Марта» з циклу «Той день».

Це друге оповідання, яке є продовженням однойменного,

Завтра ❤️лукавий гріх❤️ і графік

Привіт мої красуні))))

 Вже завтра❤ Гаряча пристрасна новинка ❤

Продана лукавому

«- Не грай з лукавим, Агата. Програєш»

Ця історія буде hot erotic ❤

Ця історія буде crazy love❤

Ця історія буде божевільно

Перейти до блогу