Поет на війні: про що пише морпіх Богдан Гирич

Поет на війні: про що пише морпіх Богдан Гирич

Морпіхові Богдану Гиричу лише 22, але за плечима цього кремезного, під два метри зросту, чоловіка з виразними блакитними очима солідний військовий досвід, поранення та… нагорода «Поет року». Про це повідомляє armyinform.com.ua.

Богдан — поет, прозаїк і публіцист. Військовий розповів про творчість і військову службу, про те, де шукає натхнення, а також поділився планами на майбутнє.

Богдан уже третій рік проходить службу в окремому батальйоні морської піхоти. Юнаком він навчався у ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені І. Харитоненка в м. Суми. Саме там народились перші твори хлопця.

— Почав писати під час самопідготовки в ліцеї. Показав друзям, їм сподобалося, як і викладачам. Згодом почав викладати вірші в соціальних мережах, позначаючи митців, аби вони їх оцінили. Так згодом одна з них, редактор видавництва «Лілія» Лілія Стасюк, запропонувала опублікувати мої роботи, — пригадує морпіх.

Але найбільшою винагородою та символом визнання його творчості для Богдана стала номінація «Поет року», яку чоловік отримав 2018 року в Дніпрі.

— Це доволі серйозний конкурс, у якому брали участь багато учасників, чиї роботи судило суворе журі. Я не розраховував на перемогу й був доволі здивований, коли став лауреатом, посівши друге місце.
Згодом Богдан познайомився з українським письменником і добровольцем Василем Піддубним. В одній із його частин трилогії «Слово про війну» вийшло й оповідання Гирича. Це була історія українського десантника, який боронив ДАП. Він був закоханий в дівчину, яка виявилася прихильницею бойовиків.
Після закінчення військового ліцею Богдан вступив до Університету внутрішніх справ. Провчившись там один рік, вирішив, що маючи початкові військові навики, може використати їх на благо Україні. Для проходження служби обрав морську піхоту. Чоловік ділиться, що передусім тут йому сподобалися почуття братерства, дисципліна та порядок. Уважає, що його батальйон один з найпідготовленіших підрозділів ЗСУ.

Під час виконання завдань у районі проведення ООС військовий дістав тяжке поранення з підствольного гранатомета. Тепер як пам’ять про цю підступну війну чоловік носить у тілі три осколки.
Нині, коли батальйон повернувся на місце постійної дислокації, чоловік розмірковує над написанням книги. Її робоча назва «Щоденник морпіха».

— Я хочу написати твір про бойові дії, у яких брав участь сам. Це буде проза від першої особи. Благо, є ідеї та матеріали для написання.

Але пише митець не тільки про війну.
— Звичайно, є твори про кохання і цивільна лірика. Писав я навіть дитячі казки. Надихає музика, природа й цікаві люди, на яких можу рівнятися. Буває таке, що серед ночі прокидаюся й у голові майже готовий твір. Тоді я просто записую його в блокнот.
Але все ж таки воєнна тематика — найближча до душі Богдана. Чоловік розповідає, що в тих рядках він намагається донести до читача свої почуття та те, що відчуває будь-який військовий на передовій під час ворожих обстрілів або втрачаючи побратимів…
Нещодавно ім’я Богдана Гирича стало відоме й за межами України. Ще минулої весни йому запропонували написати матеріал для журналу «The Ukrainian: Life and Culture». Це англомовний журнал для громадян США про життя українців, який друкують у Вашингтоні. Морпіх написав про свій батальйон і побратимів, а також про Маріуполь, у якому він проходить службу. До речі, автором фото до статті також був Богдан, адже другим захопленням після поезії та публіцистики у чоловіка є повітряна фотозйомка.

А наприкінці нашої зустрічі чоловік поділився рядками, які присвятив своєму батальйонові.

Сонце по морю ховає сліди,
Спить Маріуполь у зорях краси,
А десь за місцем йде дужий бій,
Де громом лютує війни буревій,
Там кулі свистячі під крик і вогонь
Напруга стікає потом із скронь.
Там наші хлопці, піхота морська,
Сили ворожі знищить до тла,
Їм не властива тривога і страх,
Хоч тернистим буває усіяний шлях,
Хоч часто буває — сил вже нема,
Морпіх не здається, його море трима,
Морпіх — він на суші, в повітрі, воді,
Брата не кине у горі, в біді,
Народу він служить і вірний завжди,
Його море сховає у сильні шторми,
А буря сховає від грому й гроз,
Земля як зігріє у лютий мороз,
І кожен морпіх — то нескорений птах,
Морська піхота — назавжди в серцях.

Оксана Іванець

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Поет на війні: про що пише морпіх Богдан Гирич

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"