«Поетичні метро» та інші цікаві проєкти від Юлії Бережко-Камінської

«Поетичні метро» та інші цікаві проєкти від Юлії Бережко-Камінської

20 вересня 2021 р. до Інституту філології на запрошення кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості завітала Юлія Бережко-Камінська, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами. На зустріч до аудиторії «Ретро» зібралися студенти 2, 3 і 4 курсів спеціальності «Літературна творчість». Гостя прийшла з подарунками – уже втіленими книжковими виданнями (прозовими антологіями й колективними поетичними збірками), що постали внаслідок конкурсів, спрямованих на популяризацію сучасної української літератури, а також на відкриття нових імен.

Про це повідомляє news.philology.knu.ua.

Найбільш разючим задумом, що його пані Юлія замислила і втілила від ідеї до остаточної презентації киянам та гостям столиці, є соціальний літературний проєкт «Поетичне метро». Це спільний проєкт видавництва «Саміт-книга» та Молодіжної літературної платформи Національної спілки письменників України «Кабінет молодого автора». Реалізація задуму стала можливою також і за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА та БФ «Культурні новації». Сам проєкт відбувався в кілька етапів. Спершу обирали поетичні тексти, пов’язані з київським метрополітеном завдяки образній системі, метафориці чи й безпосередньо топонімам. Так станції київської підземки отримали своє поетичне зображення / відображення / втілення. У межах майбутньої виставки було відібрано твори Дмитра Чистяка, Дмитра Дроздовського, Світлани Дідух-Романенко, Наталії Бельченко, Дмитра Лазуткіна, Ії Ківи, Олександра Козинця, Юлії Бережко-Камінської, Богдани Гайворонської, Тані-Марії Литвинюк, Антона Попова, Наталки Поклад, Вікторії Осташ, Лесі Мручківської, Дениса Голубицького, Ірини Мостепан, Сергія Савіна, Ольги Ольхової, Сергія Цушка. Потім відбулися зйомки фотопортретів учасників цього поетичного заходу, коли кожен з авторів мав коротку фотосесію на тій зі станцій, яка надихнула його на вірш. І завершальним етапом стало виготовлення великих плакатів із презентованими на них поетичними творами і фотопортретами письменників і письменниць. Відтак 27 березня ц.р. на станції метро «Театральна» відкрилася виставка «Поетичне метро», аналогів якій іще не було в Україні. На жаль, виставка протривала лише місяць і закрилася з оголошенням чергового весняного локдауну, тож багато киян не змогли на власні очі побачити «поетичні картини» у підземці й «посмакувати» віршами. Пані Юлія поділилася секретами «Поетичного метро», зокрема розказала, що майже всі учасники технічної команди погодилися зробити свою частину робот на волонтерських засадах.

Іще одним проєктом, який задумала й утілила Юлія Бережко-Камінська, став Міжнародний літературний конкурс короткої прози «Work Story: робота у фокусі літератури». Задум був пов’язаний із викликами пандемії, коли загроза скорочення робочих місць стала більш ніж реальною. Організаторка конкурсу мала на меті відкрити нові імена сучасної української літератури й підбадьорити тих, хто, можливо, втратив роботу. Після потужної реклами в інтернеті й соцмережах команда «Work Story» отримала понад 300 текстів, які опрацьовувало й оцінювало в кілька етапів професійне журі, так що до фіналу потрапили лише найкращі прозові твори. Переможці отримали грошові премії і можливість надрукувати свої тексти у відомому часописі «Ukrainian people» (видання української діаспори, що виходить у Чикаго). Також короткий список авторів (90 творів) організатори об’єднали в межах однойменного альманаху «Work Story: робота у фокусі літератури», який побачив світ 2021 р.

На завершення пані Юлія ще й провела своєрідний майстер-клас із поетичної майстерності, продекламувавши студентам власні вірші, адже гостя не лише чудова організаторка, а й талановита письменниця. Відтак студенти мали змогу отримати не лише практичні поради з утілення власних літературних проєктів, а й долучитися до живого поетичного слова.

Зустріч минула в невимушеній дружній атмосфері. Слід сподіватися, що Юлія Бережко-Камінська ще неодноразово завітає до нас у Жовтий корпус.

Тетяна Белімова, доцент кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Поетичні метро» та інші цікаві проєкти від Юлії Бережко-Камінської

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися

Звіт PISA-2022: українські учні відстають у читанні на 2,5 роки

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"