«Поетичні метро» та інші цікаві проєкти від Юлії Бережко-Камінської

20 вересня 2021 р. до Інституту філології на запрошення кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості завітала Юлія Бережко-Камінська, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами. На зустріч до аудиторії «Ретро» зібралися студенти 2, 3 і 4 курсів спеціальності «Літературна творчість». Гостя прийшла з подарунками – уже втіленими книжковими виданнями (прозовими антологіями й колективними поетичними збірками), що постали внаслідок конкурсів, спрямованих на популяризацію сучасної української літератури, а також на відкриття нових імен.
Про це повідомляє news.philology.knu.ua.
Найбільш разючим задумом, що його пані Юлія замислила і втілила від ідеї до остаточної презентації киянам та гостям столиці, є соціальний літературний проєкт «Поетичне метро». Це спільний проєкт видавництва «Саміт-книга» та Молодіжної літературної платформи Національної спілки письменників України «Кабінет молодого автора». Реалізація задуму стала можливою також і за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА та БФ «Культурні новації». Сам проєкт відбувався в кілька етапів. Спершу обирали поетичні тексти, пов’язані з київським метрополітеном завдяки образній системі, метафориці чи й безпосередньо топонімам. Так станції київської підземки отримали своє поетичне зображення / відображення / втілення. У межах майбутньої виставки було відібрано твори Дмитра Чистяка, Дмитра Дроздовського, Світлани Дідух-Романенко, Наталії Бельченко, Дмитра Лазуткіна, Ії Ківи, Олександра Козинця, Юлії Бережко-Камінської, Богдани Гайворонської, Тані-Марії Литвинюк, Антона Попова, Наталки Поклад, Вікторії Осташ, Лесі Мручківської, Дениса Голубицького, Ірини Мостепан, Сергія Савіна, Ольги Ольхової, Сергія Цушка. Потім відбулися зйомки фотопортретів учасників цього поетичного заходу, коли кожен з авторів мав коротку фотосесію на тій зі станцій, яка надихнула його на вірш. І завершальним етапом стало виготовлення великих плакатів із презентованими на них поетичними творами і фотопортретами письменників і письменниць. Відтак 27 березня ц.р. на станції метро «Театральна» відкрилася виставка «Поетичне метро», аналогів якій іще не було в Україні. На жаль, виставка протривала лише місяць і закрилася з оголошенням чергового весняного локдауну, тож багато киян не змогли на власні очі побачити «поетичні картини» у підземці й «посмакувати» віршами. Пані Юлія поділилася секретами «Поетичного метро», зокрема розказала, що майже всі учасники технічної команди погодилися зробити свою частину робот на волонтерських засадах.
Іще одним проєктом, який задумала й утілила Юлія Бережко-Камінська, став Міжнародний літературний конкурс короткої прози «Work Story: робота у фокусі літератури». Задум був пов’язаний із викликами пандемії, коли загроза скорочення робочих місць стала більш ніж реальною. Організаторка конкурсу мала на меті відкрити нові імена сучасної української літератури й підбадьорити тих, хто, можливо, втратив роботу. Після потужної реклами в інтернеті й соцмережах команда «Work Story» отримала понад 300 текстів, які опрацьовувало й оцінювало в кілька етапів професійне журі, так що до фіналу потрапили лише найкращі прозові твори. Переможці отримали грошові премії і можливість надрукувати свої тексти у відомому часописі «Ukrainian people» (видання української діаспори, що виходить у Чикаго). Також короткий список авторів (90 творів) організатори об’єднали в межах однойменного альманаху «Work Story: робота у фокусі літератури», який побачив світ 2021 р.
На завершення пані Юлія ще й провела своєрідний майстер-клас із поетичної майстерності, продекламувавши студентам власні вірші, адже гостя не лише чудова організаторка, а й талановита письменниця. Відтак студенти мали змогу отримати не лише практичні поради з утілення власних літературних проєктів, а й долучитися до живого поетичного слова.
Зустріч минула в невимушеній дружній атмосфері. Слід сподіватися, що Юлія Бережко-Камінська ще неодноразово завітає до нас у Жовтий корпус.
Тетяна Белімова, доцент кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості
Оригінал статті на НСПУ: «Поетичні метро» та інші цікаві проєкти від Юлії Бережко-Камінської
Блог
У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ».
Ч
Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’ятіІм’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві
Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництваВнаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару
Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформаціїУ США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.