«Поезія, розібрана на частини»

«Поезія, розібрана на частини»

Фактично, це прем’єра — Re:post-опера «LE» формації «NOVA OPERA» режисера Влада Троїцького була презентована глядачу лише вчетверте, і відбулося це 5 вересня в Херсоні у рамках фестивалю «Dream ГогольFest».

Про це повідомляє vgoru.org.

Автори називають свій досвід «дослідженням простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки» (до речі, крім текстів поетеси, використаний унікальний архівний запис її голосу).

Мар’яна Головко — лауреатка міжнародних конкурсів, солістка музичної формації «NOVA OPERA»

Один із янгольських голосів цієї постановки належить чудовій співачці, солістці формації «NOVA OPERA» Мар’яні Головко (сопрано), яка знайшла можливість трошечки поспілкуватися та поділитися своїми враженнями від роботи над оперою.

Пані Мар’яно, чи змінилися ваші враження від особистості Лесі Українки під час роботи над оперою?

Авжеж. Для нас Леся Українка така програмна. Для тебе в принципі існує тільки “Лісова пісня” і декілька колискових, якихось віршів. Але потім, коли  починаєш читати, знайомитись, особливо коли  працюєш над матеріалом — це зовсім, абсолютно інший підхід. Я звернула увагу, що в неї дуже філософські думки, і саме ці філософські роботи по цитатах увійшли до нашої вистави. Було цікаво розбирати на такі частини її поезію, бо вкласти у виставу, таку як у нас, такий “кубик-рубик”, щось одне, було б важко. І навіть не було такої ідеї. Це така цікава ситуація, коли знаходиш в одному творі один вислів, а в іншому творі — інший вислів, і вони абсолютно доповнюють один одного. Я в захваті від поеми “Одно слово”, від арії про короля шотландського — ми забрали лише одну четверту строфу — і вийшла пісня про Україну.

Тобто працювали над текстовою частиною всім колективом?

Так, це була колективна робота. «NOVA OPERA» — це взагалі така лабораторна система праці. У нас, авжеж, є композитори, але дуже багато створюється разом на такому начебто джем-сейшені, опрацюванні. Хтось створює мелодію, далі робиться аранжування — це дуже цікавий процес, цілий світ наш Нової опери.

Які були найяскравіші враження?

У нас склад доволі сталий, якщо брати за оригінал оперу «IYOV», і до нас приєдналися нові композитори, “електроніку” створює композитор Яна Шлябанська, це по-перше, а по-друге, до нас приєднався чарівний музикант Олексій Кабанов, який грає на колісній лірі, у нього взагалі арсенал старовинних інструментів. Це дуже цікава колаборація, і працювати з цими людьми для мене велика честь.

До речі, серед музичних інструментів очікувано було побачити українські, але ж є і досить екзотичні… Навіщо?

Леся Українка не нехтувала всім новим і цікавим для неї — вона подорожувала, вона жадала такого “фреш-майнінгу”, взагалі всього свіжого. Тому долучати в оперу, яка створена на мотивах поезії Лесі Українки якісь нові тенденції — електроніку або ж нові інструменти, — це абсолютно нормально, навіть правильно робити це по-новому.

І глядачі сьогодні оцінили таке новаторство — вітали оваціями, стоячи…

Ми дуже вдячні кожному, це дуже приємно. Коли ми приходимо на сцену, ми завжди хвилюємося, чи зможеш донести свою думку — а тут такий радісний прийом, дякуємо. У нас великий арсенал, «NOVA OPERA» багата на різні твори, нам дуже поталанило з композиторами, з нашим режисером Владом Троїцьким, і завдяки цьому ми можемо грати різні твори на різних сценах. Звичайно, після «IYOV»у нам хотілося привезти до Херсона оперу «LE», наступна в нас опера “Заратустра”, і я сподіваюся, ми теж її вам покажемо. Це така радість — повертатися і показувати щось нове.

Лариса Жарких

Фото — Ігоря Бойченка

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Поезія, розібрана на частини»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"