«Поезія, розібрана на частини»

«Поезія, розібрана на частини»

Фактично, це прем’єра — Re:post-опера «LE» формації «NOVA OPERA» режисера Влада Троїцького була презентована глядачу лише вчетверте, і відбулося це 5 вересня в Херсоні у рамках фестивалю «Dream ГогольFest».

Про це повідомляє vgoru.org.

Автори називають свій досвід «дослідженням простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки» (до речі, крім текстів поетеси, використаний унікальний архівний запис її голосу).

Мар’яна Головко — лауреатка міжнародних конкурсів, солістка музичної формації «NOVA OPERA»

Один із янгольських голосів цієї постановки належить чудовій співачці, солістці формації «NOVA OPERA» Мар’яні Головко (сопрано), яка знайшла можливість трошечки поспілкуватися та поділитися своїми враженнями від роботи над оперою.

Пані Мар’яно, чи змінилися ваші враження від особистості Лесі Українки під час роботи над оперою?

Авжеж. Для нас Леся Українка така програмна. Для тебе в принципі існує тільки “Лісова пісня” і декілька колискових, якихось віршів. Але потім, коли  починаєш читати, знайомитись, особливо коли  працюєш над матеріалом — це зовсім, абсолютно інший підхід. Я звернула увагу, що в неї дуже філософські думки, і саме ці філософські роботи по цитатах увійшли до нашої вистави. Було цікаво розбирати на такі частини її поезію, бо вкласти у виставу, таку як у нас, такий “кубик-рубик”, щось одне, було б важко. І навіть не було такої ідеї. Це така цікава ситуація, коли знаходиш в одному творі один вислів, а в іншому творі — інший вислів, і вони абсолютно доповнюють один одного. Я в захваті від поеми “Одно слово”, від арії про короля шотландського — ми забрали лише одну четверту строфу — і вийшла пісня про Україну.

Тобто працювали над текстовою частиною всім колективом?

Так, це була колективна робота. «NOVA OPERA» — це взагалі така лабораторна система праці. У нас, авжеж, є композитори, але дуже багато створюється разом на такому начебто джем-сейшені, опрацюванні. Хтось створює мелодію, далі робиться аранжування — це дуже цікавий процес, цілий світ наш Нової опери.

Які були найяскравіші враження?

У нас склад доволі сталий, якщо брати за оригінал оперу «IYOV», і до нас приєдналися нові композитори, “електроніку” створює композитор Яна Шлябанська, це по-перше, а по-друге, до нас приєднався чарівний музикант Олексій Кабанов, який грає на колісній лірі, у нього взагалі арсенал старовинних інструментів. Це дуже цікава колаборація, і працювати з цими людьми для мене велика честь.

До речі, серед музичних інструментів очікувано було побачити українські, але ж є і досить екзотичні… Навіщо?

Леся Українка не нехтувала всім новим і цікавим для неї — вона подорожувала, вона жадала такого “фреш-майнінгу”, взагалі всього свіжого. Тому долучати в оперу, яка створена на мотивах поезії Лесі Українки якісь нові тенденції — електроніку або ж нові інструменти, — це абсолютно нормально, навіть правильно робити це по-новому.

І глядачі сьогодні оцінили таке новаторство — вітали оваціями, стоячи…

Ми дуже вдячні кожному, це дуже приємно. Коли ми приходимо на сцену, ми завжди хвилюємося, чи зможеш донести свою думку — а тут такий радісний прийом, дякуємо. У нас великий арсенал, «NOVA OPERA» багата на різні твори, нам дуже поталанило з композиторами, з нашим режисером Владом Троїцьким, і завдяки цьому ми можемо грати різні твори на різних сценах. Звичайно, після «IYOV»у нам хотілося привезти до Херсона оперу «LE», наступна в нас опера “Заратустра”, і я сподіваюся, ми теж її вам покажемо. Це така радість — повертатися і показувати щось нове.

Лариса Жарких

Фото — Ігоря Бойченка

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Поезія, розібрана на частини»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка 20% – тільки до 24:00

Тільки 22.10.2021 діє знижка на бестселер, що захоплює увагу з першої до останньої сторінки й підтверджує, що кохання непереможне. ВСТИГНІТЬ ПРИДБАТИ ДЕШЕВШЕ!

https://booknet.com/uk/book/tretm-budesh-b355426

Анотація до книги “Третім будеш?”

Від

Низька ціна / Що почитати у прохолодні вечори

Вітаю, красуні))

Сьогодні діє знижка на еротичну книгу Іграшка

Ціна
45 33.75 UAH

Анотація до книги “Іграшка”

Іноді здається, що бути зачиненою у золотій клітці це найкраще, що може з тобою статись. Особливо тоді,

Знижка на емоційно-пристрасний цикл!

Вітаю мої любі!

Цей блог присвячений моїм історіям про двох братів: Ніколаса та Томаса. Їхні історія кохання дуже різні та водночас схожі: емоціями, переживаннями та боротьбою за своє щастя.

 І для запалу вашого інтересу,

Не вір мені більше

Привіт, мої любі читачі!

Пропоную звернути увагу на книгу

НЕ ВІР МЕНІ БІЛЬШЕ

від

Уляни Пас

Одного разу переді мною постав вибір: красивий, харизматичний музикант, котрий не знає слова “ні”, та одногрупник

Невеличкі зміни в викладці

Привітики мої любі!

Радію, що ви зі мною й сподіваюсь на ваше розуміння. Пробачте, але завтра не буде викладки продовження роману “Смак пристрасті”.  нова главу буде  в неділю,як завжди, о 9.00.

Пробачте за незручності,

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"