Поезія незламних: як вірші допомагають пережити війну

Поезія незламних: як вірші допомагають пережити війну

Українські актори Національного театру Івана Франка масово читають і популяризують поезію про нинішню війну.

Ще у перший місяць війни наша література вибухнула новими гострими поезіями як авторів-початківців, так і знаних поетів: Юрія Рибчинського, Сергія Жадана, Олександра Ірванця. Завдяки цьому і почався проєкт «Поезія незламних».

– Це досить важко зараз пропустити через себе, тому що це відбувається зараз, і це моторошно, і це хвилює. Ми задаємо напрямок, а актори обирають ті вірші, які їм до душі, які вони розуміють, які хочуть зараз транслювати, – сказав модератор проєкту «Поезія незламних», заслужений артист України Іван Уривський.

Кожні три дні публікують нові вірші до циклу, незабаром до них додадуться і «Пісні незламних«. Вже після перемоги актори і режисери планують зібрати все разом у живій камерній виставі.

Вірш «Лють» Данила Галика читає актор театру та кіно, зірка серіалу Дільничний з ДВРЗ В’ячеслав Довженко. Артист не зміг не взяти його до свого проєкту «Народ – військо».

 – Коли нам потрапив цей вірш, ми зрозуміли, що це саме той меседж, який зараз на устах у всіх людей. От коли всі це відчували. Я сам плакав, коли читав його. Не буду кривить душею, зараз багато людей плачуть, – сказав Довженко.

Перший вірш про нову війну у журналіста Сергія Смальчука – ще попереду. Нині він у Теробороні Ірпеня. Через шок від жахливих видовищ поезія не пишеться взагалі.

Та попри те, що бракне навіть не рим, а просто слів, уся його громадянська лірика написана з 2014 року, знову актуальна. Акторка Римма Зюбіна ледь не щоразу декламує Сергієві вірші у своїх ефірах.

– Це про якісь людські почуття. Про те, чого нам дійсно бракує. Війна це ж не тільки смерть. Війна це не тільки кров. Але ми підсвідомо хочемо захиститися від цього, – сказав Смальчук.

Тож поки вірші не тільки розповідають про війну, а й допомагають впоратися зі стресом. Та автор певен, його і філософська, і любовна лірика неодмінно повернуться.

Даніїл Самсонов

fakty.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Поезія незламних: як вірші допомагають пережити війну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти років

Колектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле

Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордоном

Роман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч

Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?

У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька

Мінкульт: Через росію пошкоджені 750 бібліотек

З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П

На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник Пушкіну

Міністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"