Поезія надихнула діаспорянку на новий проєкт

Дана Винницька, українська композиторка, піаністка, вокалістка, знана за роботою в гуртах «DAGADANA», «Shocklad», «Babooshki», котра зараз живе і працює в Польщі, створила проєкт «Polska jak poezja», що має на меті популяризувати польську поезію в Польщі й Україні. Про це пише meest-online.com.
Авторка зазначає, що цей рік, коли більшість концертів було скасовано, для неї став ідеальним часом для розвитку та здійснення власних мистецьких мрій. Композиторку завжди цікавила поезія та література: добре знаючи українську, захотіла глибше познайомитися і з сучасною польською поезією.
«Захотілося зрозуміти феномен та успіх польської поезії на світовому рівні. Країна має загалом вісім лавреатів нагороди Нобеля в різних категоріях, п’ять із яких присудили в галузі літератури. Я вигадала проєкт «Польща як поезія» й отримала тримісячну стипендію від польського міністра культури, — розповіла Дана. — Ідея полягала в тому, що за ці три місяці я, читаючи різні польські вірші, скомпонувала музику до трьох вибраних текстів, записала зі запрошеними музикантами, зробила відео й опублікувала в соціальних мережах».
Першу композицію — «Libacja» — вона написала на текст Томаша Ружицького з його книги «Капітан X».
Другу композицію — «Фібо» — п. Винницька створила до тексту Ганни Янчак «11235813» зі збірки «Легкий холод» у рамках проєкту «Polska jak poezja». У ній слова і мелодія переплітаються в одній структурі та показують математичну послідовність Фібоначчі.
Третій твір із циклу народився на текст «Два Рухи» Войцеха Боновича. «Цей вірш є для мене особливо промовистим сьогодні, в цей дивний і складний рік. Він дає віру і говорить правдиво про Природу, яка жила і буде жити своїм життям, незалежно від наших проблем, воєн, непорозумінь, — зазначає музикантка. — Вона завжди може бути для нас місцем втечі для рафінації наших думок».
За словами Дани Винницької, завдяки цьому проєкту вона мала можливість дати нове життя вже написаним віршам, популяризувати польську поезію в Польщі й Україні для своїх фанатів та отримати велике задоволення від процесу читання та компонування.
Оригінал статті на НСПУ: Поезія надихнула діаспорянку на новий проєкт
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.