Поезія надихнула діаспорянку на новий проєкт

Поезія надихнула діаспорянку на новий проєкт

Дана Винницька, українська композиторка, піаністка, вокалістка, знана за роботою в гуртах «DAGADANA», «Shocklad», «Babooshki», котра зараз живе і працює в Польщі, створила проєкт «Polska jak poezja», що має на меті популяризувати польську поезію в Польщі й Україні. Про це пише meest-online.com.

Авторка зазначає, що цей рік, коли більшість концертів було скасовано, для неї став ідеальним часом для розвитку та здійснення власних мистецьких мрій. Композиторку завжди цікавила поезія та література: добре знаючи українську, захотіла глибше познайомитися і з сучасною польською поезією.

«Захотілося зрозуміти феномен та успіх польської поезії на світовому рівні. Країна має загалом вісім лавреатів нагороди Нобеля в різних категоріях, п’ять із яких присудили в галузі літератури. Я вигадала проєкт «Польща як поезія» й отримала тримісячну стипендію від польського міністра культури, — розповіла Дана. — Ідея полягала в тому, що за ці три місяці я, читаючи різні польські вірші, скомпонувала музику до трьох вибраних текстів, записала зі запрошеними музикантами, зробила відео й опублікувала в соціальних мережах».

Першу композицію — «Libacja» — вона написала на текст Томаша Ружицького з його книги «Капітан X».
Другу композицію — «Фібо» — п. Винницька створила до тексту Ганни Янчак «11235813» зі збірки «Легкий холод» у рамках проєкту «Polska jak poezja». У ній слова і мелодія переплітаються в одній структурі та показують математичну послідовність Фібоначчі.
Третій твір із циклу народився на текст «Два Рухи» Войцеха Боновича. «Цей вірш є для мене особливо промовистим сьогодні, в цей дивний і складний рік. Він дає віру і говорить правдиво про Природу, яка жила і буде жити своїм життям, незалежно від наших проблем, воєн, непорозумінь, — зазначає музикантка. — Вона завжди може бути для нас місцем втечі для рафінації наших думок».

За словами Дани Винницької, завдяки цьому проєкту вона мала можливість дати нове життя вже написаним віршам, популяризувати польську поезію в Польщі й Україні для своїх фанатів та отримати велике задоволення від процесу читання та компонування.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Поезія надихнула діаспорянку на новий проєкт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Святкові промокоди!

Привіт, мої любі дівчата! Напередодні жіночого свята весни свої промокоди дарують відразу три любовних романи!

 Сьогодні розіграємо чотири промокоди до найромантичнішої історії кохання «До нестями»!

Три промокоди

Реальність чи видумка?

Читаю блоги і помічаю,  всі щось продають,  всі щось пропонують.  А я хочу просто поговорити.  От стільки  вже перечитала любовних історій,  що не злічити,  навіть свою написала))  а все задаюся питанням:

У Шепетівці встановили меморіальну дошку Лесі Українці

У місті Шепетівка Хмельницької області до 150-річчя з дня народження Лесі Українки відкрили меморіальну дошку письменниці. Про це йдеться на сторінці міської ради Шепетівки у фейсбуці.

Знижка на Чванька!

Вітаю, букнетівці.

А ви знаєте хто такий чванько?

Один чудовий автор, який має неординарне почуття гумору,  сказав, що назва моєї книги Чванько в баюрі тягне на афоризм. Дякую йому, він шалено потішив моє марнославство)))

Голосуємо за обкладенку)))

Вітаю, дорогі мої читачі! Хочу запитати вашої думки? Яка з обложок краще підходить до твору “Мій дракон”?

1

2

Буду рада почитати ваші коментарі)

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"