Поезія, музика та література

Поезія, музика та література

Поезія, музика та література

Вітаю, друзі! Це вже другий мій блог і цього разу я обрала, на мою думку, цікаву тему:”Поезія, музика та література”. Останнім часом доволі часто зустрічаю в різноманітних сучасних творах назву пісні, що надихнула на написаний розділ, чи навіть цілий список пісень на початку твору. Це можуть бути рядки пісні, що підходять до описаних подій в розділі, чи до почуттів героїв, показуючи їхню мелодію душі. Навіть зустрічались твори, в яких розділи називалися рядком з пісні. Напевно, це занурює нас у твір ще глибше, або дає розуміння того, що відчував автор, доки писав цей розділ чи речення, чи навіть це слово. Напевно, так ми наближаємось до створеного у творі світу, що є також витвором мистецтва. Тому, на мою думку, це доречно використовувати музику – це завжди була і буде невід’ємною частиною світу мистецтва.

На рахунок поезії, то вона завжди була, є і буде присутньою, як у книгах, так і в музиці. Це практично є тим, що їх поєднує. Буває, коли прочитав з десять сторінок тексту твору і не до кінця зрозумів почуття, емоції, сенс, що вкладений в цих реченнях, буває достатньо лише одного слова. Буває, коли достатньо прочитати вірш на декілька рядків і зрозумієш все, і навіть сам почнеш відчувати. Буває, коли прослухав пісню, мелодію і прочитаний текст стає новим для тебе. В будь-яких із цих випадків підтверджується сила мистецтва, в будь-яких його проявах.

В моєму випадку, іноді з вірша, може, народитися якась історія. Деякі я можу написати для історії, як в своєму новому першому творі “Чужі рідні”.

В такому випадку, це не завди буває влучним, тому навіть не знаю, що краще: брати чийсь вірш чи можна і використати свій, якщо він є відлунням, закладеного сенсу.

Дуже хотілось би дізнатись ваші думки щодо поєднання поезії, музики і літератури. Та загалом з цієї теми, адже тут кожен буде мати рацію.

Натхнення та миру всім!

Оригінал статті на Букнет: Поезія, музика та література

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"