Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

За роки письменництва я тестила безліч корисного (і не дуже) софту. Можливо тут  хтось знайде щось корисне для себе. Пропоную коротенькі нариси автора на тему «що я вже спробувала, забула, а без чого жити не можу».

Отже, по-перше, розберімося в термінах. Під письменницьким софтом, я розумію програми та ресурси, що полегшують наше життя та значно прискорюють роботу над текстом й концепцією твору, допомагають долати блок, або тренують креативне мислення.

Для зручності я розділила весь софт на категорії.

1. Текстовий Редактор (Word, Pages, WPS Office)

2. Перевірка граматики (Leanguatools, Gramarly)

3. Творча оболонка (Scrivener, Ulysses, yWriter, Liquid Story Binder XE, Final Draft, CeltX, Manuskript, Gingko, Writer’s Cafè, True Novelist)

4. Додатковий софт (нотатники, усякі софтики для долання блоку, рендомники, генератори білого звуку та концентрації уваги, майндмепи, озвучування текстів)

5. Платформи для оприлюднення (не зовсім софт , проте я теж їх згадуватиму окремим блоком).

Почнемо з текстових редакторів! Хтось працює у Microsoft Word, хтось у Pages (аналог Ворда для Apple), хтось у Гугл докс — теж зручно. А ще є WPS Office, LibreOffice

Текстовий редактор найпростіший софт для запису та створення документа, а також приведення його до охайного вигляду! Тут в мене немає улюбленця, я ненавиджу їх усі однаково))

По роботі я користуюся Гугл та Ворд, аби вичитувати договори, а от у творчості — справа інша. В Редакторі є кілька корисних функцій.

+  По-перше, це можливість слідкувати за змінами у файлі.

+ По-друге — лишати нотатки на полях!

Звісно в результаті твір стане строкатим, але саме так я працювала над дисертацією. В редакторах я доводжу файл до стану — висилаю видавництву. Чому? Тому що це швидко та зручно. Проте в редакторах я не пишу!

Одразу розкрию секрет — я користуюся спеціальною творчою оболонкою (усі іноземні автори ними користуються, маю кілька знайомих — письменників, що «підсіли» на оболонки). Я називаю їх оболонками, хоча офіційно вони просто додатки, як і решта.

Далі буде ʘ‿ʘ

#методичкаавтора #письменник #корисніпоради  #софт #лайфхак

Оригінал статті на Букнет: Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Щастя за контрактом” – промокоди!

Друзі,

ось і настав час для розіграшу промокодів, про які я писала в цьому блозі.

У нас є аж цілих три переможці, які приєднаються до прочитання

книги “Щастя за контрактом”

 

 

❤️ Вітаю! ❤️

 

hhhh, Анна

Повідомлення та новий розділ))

Привіт моїм улюбленим читачам!!

Сьогодні я до вас з невеличким повідомленням. Знаю, що ми з вами звикли до того, що Інка Вікторова ніколи не затягує з оновленнями і завжди намагається дотримуватися обраного графіка викладки

Знижка на сучасний фентезійний детектив “Антиквар”

Вау, а сьогодні знижки;)

Знижка 11% на сучасний фентезійний детектив “Антиквар”!

Це ж… це ж виходить менше 26 гривень 0_о

Поспішайте придбати і прочитати книгу-переможця конкурсу “Супергерой поруч”;)

 

Книга

#купуйумалих: Тетяна Яблонська, лісові пригоди та Київ у ілюстраціях Сергія Майдукова

Пандемія, на жаль, все ще лютує та невпинно змінює навколишній світ. У цих умовах ми не можемо кинути напризволяще українських видавців, тому продовжуємо щотижня у проєкті «#купуйумалих

Промокоди та інше)

Вітаю всіх)

На моїй авторській сторінці продовжується публікація книжки “Неочікуване кохання”. Вона буде безкоштовною ТІЛЬКИ під час викладки.

Сьогодні діє велика ЗНИЖКА на роман “Зупини мене”.

Оголошую РОЗІГРАШ

Перейти до блогу

Нові автори

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Гаврилюк Тамара

Мене звати Гаврилюк Тамара, мені 15 років. Це – моя перша лірична збірка “Паперова краса”. Вона була удостоєна І місцем в конкурсі-захисті НДР від Малої академії наук.

Перейти до "Нові автори"