Меню

Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

Букнет Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

За роки письменництва я тестила безліч корисного (і не дуже) софту. Можливо тут  хтось знайде щось корисне для себе. Пропоную коротенькі нариси автора на тему «що я вже спробувала, забула, а без чого жити не можу».

Отже, по-перше, розберімося в термінах. Під письменницьким софтом, я розумію програми та ресурси, що полегшують наше життя та значно прискорюють роботу над текстом й концепцією твору, допомагають долати блок, або тренують креативне мислення.

Для зручності я розділила весь софт на категорії.

1. Текстовий Редактор (Word, Pages, WPS Office)

2. Перевірка граматики (Leanguatools, Gramarly)

3. Творча оболонка (Scrivener, Ulysses, yWriter, Liquid Story Binder XE, Final Draft, CeltX, Manuskript, Gingko, Writer’s Cafè, True Novelist)

4. Додатковий софт (нотатники, усякі софтики для долання блоку, рендомники, генератори білого звуку та концентрації уваги, майндмепи, озвучування текстів)

5. Платформи для оприлюднення (не зовсім софт , проте я теж їх згадуватиму окремим блоком).

Почнемо з текстових редакторів! Хтось працює у Microsoft Word, хтось у Pages (аналог Ворда для Apple), хтось у Гугл докс — теж зручно. А ще є WPS Office, LibreOffice

Текстовий редактор найпростіший софт для запису та створення документа, а також приведення його до охайного вигляду! Тут в мене немає улюбленця, я ненавиджу їх усі однаково))

По роботі я користуюся Гугл та Ворд, аби вичитувати договори, а от у творчості — справа інша. В Редакторі є кілька корисних функцій.

+  По-перше, це можливість слідкувати за змінами у файлі.

+ По-друге — лишати нотатки на полях!

Звісно в результаті твір стане строкатим, але саме так я працювала над дисертацією. В редакторах я доводжу файл до стану — висилаю видавництву. Чому? Тому що це швидко та зручно. Проте в редакторах я не пишу!

Одразу розкрию секрет — я користуюся спеціальною творчою оболонкою (усі іноземні автори ними користуються, маю кілька знайомих — письменників, що «підсіли» на оболонки). Я називаю їх оболонками, хоча офіційно вони просто додатки, як і решта.

Далі буде ʘ‿ʘ

#методичкаавтора #письменник #корисніпоради  #софт #лайфхак

Оригінал статті на booknet.com: Письменницькі Лайфхаки. Письменницький софт.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення