Меню

Письменник vs заповіт

Букнет Письменник vs заповіт

Письменник vs заповіт

Письменники – люди креативні, вони будь-який текст, навіть власний заповіт, здатні перетворити у чтиво, яке зацікавлює й інтригує. Сповістивши нащадків (родичів, друзів, представників благодійних фондів), що й кому з них дістанеться із фінансово-матеріального надбання автора, деякі майстри пера вписували (надиктовували) в заповіт й інші оригінальні і незвичні побажання.

Артур Конан Дойл процедуру оголошення заповіту запланував у вигляді майже театральної постановки (про неї варто прочитати в інших джерелах). А всі присутні на церемонії були приголомшені текстом листа, який написав і скріпив печаткою ще за життя творець пригод Шерлока Холмса: «Я переміг вас, панове невіруючі. Смерті не існує, як я і попереджав. До швидкої зустрічі».

Стендаль заповів написати на надгробку своєї могили: «Арріго Бейль. Міланець. Писав. Любив. Жив».

Франц Кафка, який за життя опублікував лиш декілька невеличких оповідань, заповів спалити всі свої рукописи. Останню волю Франца мали виконати Макс Брод (близький приятель) і Дора Дімант (наречена). Дора смиренно спалила всі рукописи, які зберігалися в неї, а Макс опублікував те, що зберігалося в нього. Так Кафка й набув популярності, але чи бажав він цього?

Не зрадив своїй Музі і Самуїл Маршак: «Нехай напишуть десь на п’єдесталі: грішив багато, та його читали».

Джордж Орвелл у своєму заповіті заборонив будь-кому писати його біографію.

Герберт Велс заповів, щоб його тіло спалили в крематорії, а прах розвіяли над водами Ла-Маншу.

Астрід Ліндгрен бажала, щоб при прощанні з нею постійно лунала музика: хорова, народна, класична, інструментальна… Організатори похорону пішли ще далі, зібравши дитячий хор, який виконував пісні за текстами популярної дитячої письменниці.

Ексцентричний Террі Пратчетт заповів викласти на асфальт жорсткий диск свого персонального комп’ютера і проїхатися по ньому масивним катком, щоб назавжди знищити чернетки недописаних творів та окремі замальовки…

На Вашу думку, друзі-автори та шановні читачі, хто із названих письменників здивував Вас своїм останнім бажанням і які приклади заповітів людей творчих професій можете пригадати?

Оригінал статті на booknet.com: Письменник vs заповіт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення