Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

21 грудня в американському виданні The New York Times розповіли про шахрайську схему в книжковій індустрії, яка полягає в тому, що невідомі в електронному листуванні видають себе за агентів або редакторів і обманним шляхом отримують незакінчені книги. При цьому дотепер незрозуміло, яку вигоду отримують зловмисники – після рукописи просто зникають.
Схема шахрайства проти письменників, їх агентів і видавців з’явилася приблизно три роки тому. Спочатку вона поширилася у Швеції, Тайвані, Ізраїлі та Італії, а у 2020 році дісталася і до США. Найбільша активність зловмисників була зафіксована під час Франкфуртського книжкового ярмарку, яка проходила в жовтні в онлайн-форматі.

За допомогою цієї шахрайської схеми вдалося отримати незакінчені версії таких книг, як “Знак для дому” («The Sign For Home») Блер Фелл, “Таке веселе століття” («Such a Fun Age») Кайлі Рід і “Тихіше” (“Hush”) Ділана Ферроу. Крім того, серед постраждалих опинилися письменники Маргарет Етвуд, Іен Мак’юен, Ю Несбьо, Майкл Дж. Фокс, Синтія Д’Апрікс Суїні (“Гніздо”), Джеймс Ганнахам і актор Ітан Гоук, який написав роман “Яскравий промінь темряви” (“A Bright Ray of Darkness”).
Головними жертвами шахраїв, що розсилають електронні листи з проханням надіслати їм той чи інший твір, стали саме ті, хто працює з ще не опублікованими рукописами. Найчастіше шахраї орієнтуються на публічну інформацію – видавничі анонси, рекламу, новини й т.д., але іноді виказують обізнаність про деталі, які відомі лише вузькому колу посвячених.

Ця обізнаність шахраїв дозволяє припустити, що вони знають видавничий бізнес зсередини, добре уявляють собі характер відносин між авторами, агентами та видавцями – і знають, який шлях проходить рукопис від заявки до публікації. У повідомленнях шахраї використовують електронні адреси, які практично повністю повторюють адреси агентів або редакторів. Відрізнятися може тільки одна буква в адресі, яку можна побачити, тільки відкривши лист.
Згідно з єдиною правдоподібною теорією, за діями шахраїв стоїть хтось з представників спільноти літературних скаутів – тих, хто безпосередньо пов’язує початківців і вже відомих авторів з міжнародними видавцями або виробниками фільмів та серіалів. Втім, підтвердити цю версію поки не вдалося.
Оригінал статті на Читомо: Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times
Блог
Замальовка з життя***
Відколи не стало бабусі, наш дід, поважний пенсіонер з усіх боків, почав навідувати нас щонеділі в обідню пору. Його друга дружина, чи краще сказати громадянська дружина, після того, як ввели субсидію, варила неправильний
❤️❤️❤️ “Добровільно залежна” оновлення ❤️❤️❤️Привіт, любі читачі.
Трішки розвантаживши графік, я зрозуміла, що зможу і далі продовжувати в тому ж режимі, тож оновлення роману “Добровільно залежна” будуть щодня крім вихідних!
Гарного вечора ❤️
Улюблений жанр.Привіт усім. Мені найбільше подобається два жанри: детективи і любовні романи. А які вам?
Новини для вас і промокоди.Дорогі читачі,
Доброго вам недільного вечора. Дякую, що ви зі мною. Дуже ціную кожного з вас. Сьогодні маю хорошу новину.
Хочу подарувати 2 промокоди на безкоштовне читання дуже ніжної історії кохання «Вогник для
У Вас таке було?Не рідко в мій мозок, як сніг на голову, валиться ідея книги. Я намагаюсь їх куди-небудь записати, про всяк випадок. Кожен раз: записала – забула, продовжую працювати над письмом вже викладаного роману.
Вже більше трьох
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.