Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

21 грудня в американському виданні The New York Times розповіли про шахрайську схему в книжковій індустрії, яка полягає в тому, що невідомі в електронному листуванні видають себе за агентів або редакторів і обманним шляхом отримують незакінчені книги. При цьому дотепер незрозуміло, яку вигоду отримують зловмисники – після рукописи просто зникають.

Схема шахрайства проти письменників, їх агентів і видавців з’явилася приблизно три роки тому. Спочатку вона поширилася у Швеції, Тайвані, Ізраїлі та Італії, а у 2020 році дісталася і до США. Найбільша активність зловмисників була зафіксована під час Франкфуртського книжкового ярмарку, яка проходила в жовтні в онлайн-форматі.

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York TimesЗображення Eli Digital Creative з сайту Pixabay

За допомогою цієї шахрайської схеми вдалося отримати незакінчені версії таких книг, як “Знак для дому” («The Sign For Home») Блер Фелл, “Таке веселе століття” («Such a Fun Age») Кайлі Рід і “Тихіше” (“Hush”) Ділана Ферроу. Крім того, серед постраждалих опинилися письменники Маргарет Етвуд, Іен Мак’юен, Ю Несбьо, Майкл Дж. Фокс, Синтія Д’Апрікс Суїні (“Гніздо”), Джеймс Ганнахам і актор Ітан Гоук, який написав роман “Яскравий промінь темряви” (“A Bright Ray of Darkness”).

Головними жертвами шахраїв, що розсилають електронні листи з проханням надіслати їм той чи інший твір, стали саме ті, хто працює з ще не опублікованими рукописами. Найчастіше шахраї орієнтуються на публічну інформацію – видавничі анонси, рекламу, новини й т.д., але іноді виказують обізнаність про деталі, які відомі лише вузькому колу посвячених.

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

Ця обізнаність шахраїв дозволяє припустити, що вони знають видавничий бізнес зсередини, добре уявляють собі характер відносин між авторами, агентами та видавцями – і знають, який шлях проходить рукопис від заявки до публікації. У повідомленнях шахраї використовують електронні адреси, які практично повністю повторюють адреси агентів або редакторів. Відрізнятися може тільки одна буква в адресі, яку можна побачити, тільки відкривши лист.

Згідно з єдиною правдоподібною теорією, за діями шахраїв стоїть хтось з представників спільноти літературних скаутів – тих, хто безпосередньо пов’язує початківців і вже відомих авторів з міжнародними видавцями або виробниками фільмів та серіалів. Втім, підтвердити цю версію поки не вдалося.

Оригінал статті на Читомо: Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Замальовка з життя

***

Відколи не стало бабусі, наш дід, поважний пенсіонер з усіх боків, почав навідувати нас щонеділі в обідню пору. Його друга дружина, чи краще сказати громадянська дружина, після того, як ввели субсидію, варила неправильний

❤️❤️❤️ “Добровільно залежна” оновлення ❤️❤️❤️

Привіт, любі читачі.

Трішки розвантаживши графік, я зрозуміла, що зможу і далі продовжувати в тому ж режимі, тож оновлення роману “Добровільно залежна” будуть щодня крім вихідних!

Гарного вечора ❤️

Улюблений жанр.

Привіт усім. Мені найбільше подобається два жанри: детективи і любовні романи. А які вам?

Новини для вас і промокоди.

Дорогі читачі,

Доброго вам недільного вечора. Дякую, що ви зі мною. Дуже ціную кожного з вас. Сьогодні маю хорошу новину.

Хочу подарувати 2  промокоди на безкоштовне читання дуже ніжної історії кохання «Вогник для

У Вас таке було?

Не рідко в мій мозок, як сніг на голову, валиться ідея книги. Я намагаюсь їх куди-небудь записати, про всяк випадок. Кожен раз: записала – забула, продовжую працювати над письмом вже викладаного роману. 

Вже більше трьох

Перейти до блогу