Петро Сорока мав дар відчувати божественний прояв у найменшому…

Петро Сорока мав дар відчувати божественний прояв у найменшому…

Як тішився б Петро Сорока цьому розкішному фоліантові! Напередодні ювілею видатного майстра слова, оригінального письменника, поета, прозаїка, літературного критика, талановитого науковця, лавреата міжнародних і всеукраїнських літературно-мистецьких премій (світлої пам’яті) Петра Сороки, у столичному видавництві «Український пріоритет» вийшов перший том його вибраних творів. Про це повідомляє tenews.org.ua.

Впорядкувала дружина невтомного і незабутнього письменника, така ж, як і він, працелюбка –  Галина Сорока.  Солідне видання має 831 сторінку! Лише перелік надрукованого у «Змісті» – 45 сторінок.  А попереду ще опрацювання шести томів! Видано коштом мецената Михайла Ратушняка. Кожний наступний том фінансуватиметься з реалізації попереднього. До першого вагомого видання увійшли розділи «Ораторія ліщин. Поезії», «Рубаї»,  «Дитяча поезія» (вірші, казки, оповідання). Кожний зі згаданих розділів має свої підрозділи, які, щоб осягнути, читачам треба трохи часу. Але той, кому цікава і небайдужа творчість відомого письменника, до снаги «здолати» книжковий скарб за короткий час і мати його повсякчас неподалік: або на книжковій полиці, або ж – на письмовому столі.

До книги увійшли поезії з попередніх збірок «Я так люблю» (1991), «Ладан осені» (2011), «Лісові псалми» (2012), «Симфонія Петриківського лісу» (2015), «Де свище Овлур» (2017), «Апокрифи лісу» (2018), духовно-філософські рубаї «Духовний рубаят» (2017), збірки для дітей «Горобці про літо мріють» (1988), «День чудес» (1989), «Пригоди кота Патріка» (2005), «Лісова скарбничка» (2011), «Будьте здорові! (веселі вірші для школярів)» (2012), «Основи здоров’я» (загадки, казки) (2013), «Мандри реп’яшка Чіпа» (2017), «Це було у Дивограді» (2018).

Ні для кого вже не секрет, що саме в лісі душа письменника розкривалася «навстижир маленьким і великим дивам» (з його ж слів), де в останні роки  життя він проводив доволі часу. А все тому, що ліс завжди залишається для всіх дитинним і незайманим,  вмістилищем первозданности і чистоти, особливої святості, де кожна гілочка, кожний листочок, кожний звук живе в гармонії з усім світом, зранку й до вечора славить могутню силу Творця. На жаль, не всім дано відкривати в довколишній природі «маленькі й великі дива». Мабуть, усе залежить від того, які напрацювання мала душа впродовж життя. Петро Сорока, на відміну від багатьох, мав нетлінний дар відчувати божественний прояв у найменшому, чим, зрештою, й ділився з читачами. Щедро і натхненно.

Валентина Семеняк

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Петро Сорока мав дар відчувати божественний прояв у найменшому…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"