Петиція з вимогою прибрати радянський напис з могили Лесі Українки набрала 3 тисячі підписів

23 лютого на офіційному сайті Кабінету Міністрів України з’явилась петиція з проханням реконструювати меморіал Лесі Українки та родини Косачів на Байковому цвинтарі в Києві та прибрати з могили Лариси Косач фрагмент некрологу, опублікованого в радянській газеті “Рабочая правда” 1913 року. Станом на 1 березня петиція набрала 3200 підписів. Для того, аби уряд узявся за цю справу, треба 25 тисяч.
Цитата, яку вимагають прибрати, написана російською мовою: “Леся Украинка, стоя близко к освободительному движению вообще и пролетарскому в частности, отдавала ему все силы, сеяла разумное, доброе и вечное”.

Фрагмент некрологу на меморіалі
“Людину, що взяла за псевдонім свою українську національність, приписують до пролєтарського руху та оспівують чужою для неї мовою”, – зазначають автори петиції.
В петиції також зазначено, що батьки Лесі Українки – освітянин Петро Косач та письменниця Олена Пчілка – не мають пам’ятників взагалі, лише могильні плити. Відтак автори петиції пропонують створити “комплексний меморіал на пам’ять родини Косачів”.
Автором петиції є філолог і блоґер Євген Байтеряков (псевдо – Євген Лір), співавтор проєкту “Твоя підпільна гуманітарка”.
Теперішній монумент на могилі Лесі Українки встановлено 1939 року. Його авторка – Галина Петрашевич.
Оригінал статті на Читомо: Петиція з вимогою прибрати радянський напис з могили Лесі Українки набрала 3 тисячі підписів
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.