Пережив табори та заснував Гельсінську групу. Письменник Микола Руденко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Пережив табори та заснував Гельсінську групу. Письменник Микола Руденко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Письменник Микола Руденко заснував Українську Гельсінську групу, пережив табори та став лауреатом Шевченківської премії.

Руденко пройшов шлях від затятого сталінця до ворога режиму. Був мобілізований з першого курсу університету. По війні здобув орден червоної зірки.

Став секретарем парткому спілки письменників, а тоді підтримав репресовану письменницю Зінаїду Тулуб. Увійшов у конфлікт з письменником Олександром Корнійчуком, а у 1950 році — покинув посади та позбувся привілеїв.

Згодом Микола Руденко став членом Amnesty InternationalНеурядова організація, заснована у Великій Британії у 1961 році, що має на меті “проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вже були порушені”.. У 1976 році заснував Українську Гельсінську групу. За підкинуті 39 доларів при обшуку вдома отримав 7 років та 5 років заслання. Звільнений у 1987 році емігрував до США, працював на “Радіо свобода” і “Голос Америки”, а в 1990-му — поновлений в громадянстві і реабілітований. Руденко також став лауреатом Шевченківської премії. Помер письменник у 2004-му у віці 83 років.

Оригінал статті на Читомо: Пережив табори та заснував Гельсінську групу. Письменник Микола Руденко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Замальовка з життя

***

Відколи не стало бабусі, наш дід, поважний пенсіонер з усіх боків, почав навідувати нас щонеділі в обідню пору. Його друга дружина, чи краще сказати громадянська дружина, після того, як ввели субсидію, варила неправильний

❤️❤️❤️ “Добровільно залежна” оновлення ❤️❤️❤️

Привіт, любі читачі.

Трішки розвантаживши графік, я зрозуміла, що зможу і далі продовжувати в тому ж режимі, тож оновлення роману “Добровільно залежна” будуть щодня крім вихідних!

Гарного вечора ❤️

Улюблений жанр.

Привіт усім. Мені найбільше подобається два жанри: детективи і любовні романи. А які вам?

Новини для вас і промокоди.

Дорогі читачі,

Доброго вам недільного вечора. Дякую, що ви зі мною. Дуже ціную кожного з вас. Сьогодні маю хорошу новину.

Хочу подарувати 2  промокоди на безкоштовне читання дуже ніжної історії кохання «Вогник для

У Вас таке було?

Не рідко в мій мозок, як сніг на голову, валиться ідея книги. Я намагаюсь їх куди-небудь записати, про всяк випадок. Кожен раз: записала – забула, продовжую працювати над письмом вже викладаного роману. 

Вже більше трьох

Перейти до блогу