“Пауль Целан 100”: у Чернівцях вийде друком двомовна антологія про поета

“Пауль Целан 100”: у Чернівцях вийде друком двомовна антологія про поета

У Чернівцях вийде друком антологія про німецькомовного поета та перекладача Пауля Целана. Вона буде приурочена до сторіччя поета та міститиме 14 есе.

Про це Суспільному сказала директорка фестивалю Meridian Czernowitz Євгенія Лопата.

Видати книгу планують наприкінці зими. Її презентують на літературному фестивалі в Німеччині.

За словами Лопати, примірники антології розішлють українським бібліотекам та культурним центрам, а електронний варіант буде у вільному доступі в мережі.

Антологія буде двомовною — українською та німецькою.

Есе писали українські та німецькі автори, серед них:

  • Юрій Андрухович,
  • Сергій Жадан,
  • Ігор Померанцев,
  • Максим Чоллек,
  • Ненсі Гюнґер,
  • Александру Булуц,
  • Рон Вінклер,
  • Йоко Тавада та інші.

Перед написанням есе автори протягом тижня ознайомлювалися з архівами та спілкувалися з істориками й культурними діячами. Всі українські автори та один німецький приїжджали для цього в Чернівці, решта — онлайн.

Що відомо

  • MERIDIAN CZERNOWITZ – міжнародний поетичний фестиваль, дійство якого побудоване на фундаменті культурної спадщини Чернівців, продукт генної та історичної пам’яті його мешканців. Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх закордонними колегами.
  • Пауль Целан – єврейський німецькомовний поет і перекладач. Літературна критика вважає П. Целана найвизначнішим австрійським поетом XX століття. Целан вважається багатьма критиками одним із найкращих європейських ліричних поетів повоєнного часу.

Оригінал статті на Читомо: “Пауль Целан 100”: у Чернівцях вийде друком двомовна антологія про поета

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"