Пам’ятник у Флоренції та доповнена реальність: як цьогоріч відзначають Шевченківські дні

Пам’ятник у Флоренції та доповнена реальність: як цьогоріч відзначають Шевченківські дні

Цьогоріч виповнюється 207 років від дня народження Тараса Шевченка, а також 160 років із дня його смерті. Традиційно в Шевченківські дні, 9 і 10 березня, в Україні і світі проходять різноманітні заходи, присвячені класику української літератури. У 2021 році, окрім читань та покладання квітів, на шанувальників творчості Кобзаря чекають виставки, концерти, лекції, флешмоби і не тільки.  Ми вирішили зібрати найцікавіші з цих подій.

Україна

Виставка картин і скульптур у Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе

У Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе у Києві проходить традиційна колективна виставка, присвячена дню народження Тараса Шевченка. На виставці представлено близько 40 картин і міні-скульптур відомих живописців і скульпторів. Виставка триватиме до 12 березня.

 

 Концерт «Тарас Шевченко і українська пісня»

14 березня у Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відбудеться концерт «Тарас Шевченко і українська пісня».

 

Концерти у Національній філармонії України

До дня народження Шевченка відбудеться концерт національної капели бандуристів України з програмою «Вечори української музики. Спадщина і сучасність». Будуть виконані «Та не однаково мені..», «Зоре моя вечірняя», «Встає хмара з-за лиману», «Посміхнися, доле» та інші поезії кобзаря.

 

10 березня до 160-ої річниці від дня смерті Шевченка відбудеться концерт «Тараси –Тарасові» Виступить ансамбль народних інструментів «Рідні наспіви».

 

Презентація першого академічного видання шевченківських документів

У Музеї книги і друкарства України 9 березня презентують видання «Слідчо-наглядові справи Тараса Шевченка (1847-1859). Факсиміле» у двох томах. Обидві книжки містять факсиміле всіх збережених досі слідчих і наглядових справ Тараса Шевченка. Це перша повна академічна публікація шевченківських документів такого типу.

 

Видання також містить першопублікацію нещодавно віднайдених понад тридцяти листів до Тараса Шевченка, що вважалися втраченими. Уперше факсимільно, зі збереженням оригінальних розмірів, відтворено два Шевченкових альбоми зарисовок, поезій і фольклорних записів.

 

Виставка «Кобзарів»

У Тернополі показали колекцію унікальних «Кобзарів» з найбільшої колекції в Західній Україні. На виставці представлено близько 150 примірників різних видань, серед яких є книжки, видані ще за життя Шевченка.

 

Фільм «Кобзар. Історія однієї книги» у вільному доступі

Державне агентство з питань кіно виклало у відкритий доступ науково-популярну стрічку Тараса Ткаченка та Сергія Сотниченка «Кобзар. Історія однієї книги». Фільм можна переглянути за посиланням.

 

Проєкт «Іду з дитинства до Тараса»

У Києві Центральна бібліотека імені Тараса Шевченка для дітей проводить щорічний проєкт «Іду з дитинства до Тараса». Бібліотека пропонує долучитися до поширення творчості видатного поета у соціальних мережах: до участі в проєкті приймають відеороботи, в яких читачі декламують свою улюблену поезію Тараса Шевченка.

 

Шевченко у доповненій реальності

Компанія ADVIN Ukraine запустила сервіс, за допомогою якого можна «поговорити» з Тарасом Шевченком у доповненій реальності. Щоб розпочати «спілкування», треба перейти на сайт та під’єднатися за допомогою QR-коду. Також можна рухати поета та робити з ним світлини.

 

Тік-Ток-тренд на вірш Шевченка

Студенти Івано-Франківського Університету Короля Данила спеціальності «Музичне мистецтво» створили Тік-Ток-тренд на вірш Тараса Шевченка «Думи мої, думи мої». Проєкт записаний під хештегом #КобзарХХІ.

 

Встановлення рекорду за кількістю пам’ятників митцю у світі

Тарас Шевченко став світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам’ятників культурному діячеві у світі. Загалом Міністерство закордонних справ нарахувало понад 1100 пам’ятників Шевченку: 99 розташовані в 44 країнах світу, ще 1068 — на території України.

Діаспора

Наукова конференція «Тарас Шевченко в спогадах»

Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, Українська Вільна Академія Наук та Український Науковий Інститут Гарвардського Університету 13 березня проведуть наукову онлайн-конференцію «Тарас Шевченко в спогадах», яка зосередиться на мемуарній спадщині.

 

Відеопроєкт «Шевченко і Майдан»

 

Український конгресовий комітет Америки запрошує до перегляду проєкту «Шевченко і Майдан».

 

Онлайн-концерт ансамблю з Торонто

Музичний колектив «Крещендо» (Crescendo Music Group) з Торонто 14 березня проведе віртуальний концерт зі вшанування пам’яті Тараса Шевченка. Захід транслюватиметься на кількох фейсбук-сторінках – ансамблю «Крещендо»ансамблів СУМ і Forum TV, а також на ютуб-каналі.

 

Флешмоб «Кобзар у світлинах»

Спілка українок Росії розпочала до дня народження Шевченка захід «Кобзар у світлинах». Для участі у флешмобі потрібно розмістити на фейсбук-сторінці під хештегом #Кобзарусвітлинах власне фото біля портрета Тараса Шевченка або з виданням творів класика, у його музеї чи біля пам’ятника Шевченкові. Також треба додати короткий опис до фото.

 

Флешмоб «Мій Кобзар» у Лівані

Громада Українців Лівану до річниці дня народження українського поета та художника Тараса Шевченка організовує флешмоб «Мій Кобзар». Для участі у флешмобі потрібно зробити фотографію з книжкою Шевченка або / і записати відео читання улюбленого уривка з його творів. Найкращі фотографії будуть надруковані в календарі Громади на 2022 рік.

 

Пам’ятник Шевченку у Флоренції

У Флоренції (Італія) 9 березня відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Пам’ятник розташований у саду флорентійської Biblioteca delle Oblate – однієї з найбільших бібліотек у центрі міста, поруч зі всесвітньо відомим собором Санта-Марія-дель-Фйоре. Автор скульптури – Олег Пінчук, виготовлена вона з бронзи.

 

Пам’ятник з’явився завдяки проєкту культурної співпраці. Згідно з ним, у 2015 році у Києві на Володимирській гірці відкрили пам’ятник видатному італійському поету Данте Аліг’єрі, а у Флоренції мав з’явитися пам’ятник Шевченку.

 

Як повідомлялося, у Сербії попри проросійський спротив встановили памʼятник Шевченкові.

 

Оригінал статті на Suspilne: Пам’ятник у Флоренції та доповнена реальність: як цьогоріч відзначають Шевченківські дні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"