Павло КУЩ. «…ЛЮБІТЬ У ГОДИНУ НЕГОДИ»

Павло КУЩ. «…ЛЮБІТЬ У ГОДИНУ НЕГОДИ»

У Слов’янську, на прифронтовій Донеччині, відбувся вже традиційний творчий конкурс «Любіть Україну!» пам’яті Володимира Сосюри.
Слова із знакового твору Володимира Сосюри, винесені в заголовок, можуть бути епіграфом до творчого заходу, що має таку ж назву, як і згадана поезія  «Любіть Україну!» Адже щорічний конкурс поетів, читців, художників та фотохудожників відбувся у Слов’янську навіть попри гібридну війну й активізацію в минулі дні проросійських окупантів на лінії зіткнення чи затяжний наступ пандемії коронавірусу.

Творчий конкурс пам’яті Володимира Сосюри бере свій початок із тоді ще мирного 2007 року і проводився на малій батьківщині видатного лірика ХХ століття в Дебальцевому. Після окупації рідного міста поета проросійськими незаконними збройними формуваннями цей популярний захід у 2018 році відновили у Слов’янську, і за минулі роки він устиг стати одним із брендів прифронтової Донеччини. А нині його організатори – Донецький обласний навчально-методичний центр культури, управління культури і туризму Донецької ОДА та учасники спільними зусиллями наближаються до того, аби конкурс отримав всеукраїнський статус. Тим пач, що цьогоріч у ньому взяли участь представники відразу 11 областей України. Звісно, зважаючи на епідеміологічну ситуацію, конкурс відбувався у дистанційному форматі: учасники надіслали свої роботи, а «на передовій», тобто у центральній міській бібліотеці Слов’янська працювали тільки представники оргкомітету та журі.

Як і в минулі роки, у роботі журі взяв участь правнук класика української літератури Олексій Сосюра. Зважаючи на багаторічну активну діяльність та особистий внесок у розвиток і популяризацію української літератури на Донбасі, Донецька обласна організація Національної спілки письменників України напередодні звернулася до керівництва Спілки з клопотанням про нагородження Олексія нашою найвищою нагородою — медаллю НСПУ «Почесна відзнака». Цікаво, що сам факт вручення медалі став приємною несподіванкою для правнука Володимира Сосюри, а ось всі присутні були переконані, що цей якраз той випадок, коли давно заслужена нагорода знайшла свого героя.

Уже традиційно, у роботі журі в номінації «Поети» працювали письменники Донеччини. Зокрема творчі доробки учасників конкурсу з різних куточків України оцінювали члени НСПУ Володимир Глущенко, Микола Сіробаба, Павло Кущ, а також літератор Олег Максименко, який реально претендує на те, аби невдовзі поповнити обласну організація НСПУ. І дуже приємно, що Гран-прі конкурсу «Любіть Україну!» пам’яті Володимира Сосюри за підсумками нашого спільного оцінювання отримала вчителька із селища Новодонецьке Майя Ключова (Яривчик), відповідні документи та творчий доробок якої зараз перебувають на розгляді столичної приймальної комісії НСПУ.
…Для мене Харків рідним містом став:
Він красень, велетень, зразок мистецтва.
Та на душі все ж спокою нема.
Болить мені, оскільки я ж з Донецька…
Ці рядочки з поезії 12-річної Марії Бухтіярової, малої вимушеної переселенки і відтепер – переможниці конкурсу серед наймолодших учасників є дуже символічними. Бо й сам творчий захід «Любіть Україну!» пам’яті Володимира Сосюри також перебуває у статусі вимушеного переселенця. І ми всі так само, продовжуючи жити і працювати, не втрачаємо надії повернутися до поки окупованих Дебальцевого та Донецька.

На знімках: Слово має правнук поета Олексій Сосюра; Письменники Донеччини Володимир Глущенко, Микола Сіробаба та Павло Кущ з юними учасниками відкриття конкурсу; Тематична виставка творів Володимира Сосюри.    

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Павло КУЩ. «…ЛЮБІТЬ У ГОДИНУ НЕГОДИ»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"