Опублікували мапу найпопулярніших дитячих книжок за країнами

Опублікували мапу найпопулярніших дитячих книжок за країнами

Оглядачі британського онлайн-магазину склали список найпопулярніших у більшості країн світу дитячих книжок. Його упорядкували за даними з двох сайтів.

Для формування рейтингу враховували інформацію з Вікіпедії (а саме англомовні статті про дитячих письменників кожної країни-учасниці списку) і з Goodreads. До уваги брали рейтинг, кількість оцінок та кількість рецензій на сайті станом на квітень цього року. Для кожної країни визначили найпопулярнішу з двадцятки книжок з найвищими оцінками користувачів. У список увійшли книжки 196 країн світу.

 

Мотивом зацікавлення дитячими літературами країн світу оглядачів стало розуміння, що малий відсоток дитліту перекладають англійською.

 

«Всупереч різноманіттю можливостей та ідей, лише 2-4% художніх книжок, виданих англійською мовою, є перекладами. Як ви можете дізнатися про інші культури, якщо ваша власна культура переважно досліджує сама себе?», − вважає блогер, кінорежисер, оглядач TheToyZone і упорядник списку Джон Коул.

 

Більшість творів зі списку вперше вийшли у другій половині двадцятого чи у двадцять першому столітті. Винятки − «Ніч перед Різдвом» Вальтера Соера та Еріха Костнера (1823 року, Німеччина), збірка казок Ганса Крістіана Андерсена (1830-ті роки, Данія) і «Канцелярія» Марсели Паз (1947, Чилі).

Північна Америка

Більшість найпопулярніших дитячих книг Північної Америки вийшли у цьому столітті. Найбільше цікавить класика дітей в Коста-Риці, де утримує популярність «Ходжа де Ейр» Хоакіна Гутьєрреса (1968 рік). Книжкою, вартою уваги в США став роман «Диво» Ракель Джей Паласіо, у Канаді − «Люблю тебе назавжди» Роберта Мунша.

Південна Америка

Ана Марія Мачадо − одна з найулюбленіших бразильських дитячих письменниць, вона написала понад 100 книг. Її історія про кролика «Ніна Боніта» стала улюбленою книгою для дітей Бразилії.

Європа

Укладачі списку визнають, що неважко здогадатись найпопулярнішу книжку Великої Британії, це − «Гаррі Поттер і смертельні реліквії».

 

«Тоді як щодо дитячої класики 1966 року з України? «Таємний агент Порча та козак Морозенко. Таємниці лісею «Кондор» (частина «Дивовижних пригод у в лісовій школі») − це веселі історії про зайчика, їжачка та їхніх однокласників. Автор Всеволод Нестайко має загальнонаціональне визнання в Україні і навіть власний дудл», − підкреслили оглядачі.

У сусідній Польщі найрейтинговішою книжкою визначили історичний роман «Біжи, хлопче» Урі Орлєва, у Словаччині − «Жабенятко» Людмили Повдяворинської, у Румунії − «Снігові крила» Константіна Чіріти, в Угорщині − «Гарно відповідай, якщо запитують» Еви Яніковшки, у Росії − «Дівчинка з землі» Кіра Буличова. Молдови та Білорусі в списку немає.

 

У Італії найпопулярнішим досі залишається Джанні Родарі з «Історіями по телефону», подібно і в Фінляндії Туве Янсон з її «Хто розважить малятко?», а у Швеції все ще популярна Астрід Ліндґрен з її циклом «Еміль з Льонеберги». Несподівано у Франції лідером став сучасний розвивальний артбук«Натисніть тут» Ерве Тулле.

Близький Схід і Центральна Азія

Найбільш рейтингова книга з-поміж усіх у цьому регіоні − іраніська казка для підлітків «Стиглий персик» Самада Бехрангі.

Східна Азія та Океанія

Упорядники відзначили книжку з Тайвані, де став популярним другий том пригодницького циклу Генрі Ліена «Чен Пріспроунт». В «Перлині» Піспроунт хоче стати чемпіонкою з фігурного катання, але у неї на заваді різні обставини.

Африка

Найважливішою у цьому списку стала «Воїн аката» нігерійсько-американської письменниці Ннеді Окорафор.

 Список склав онлайн-магазин іграшок TheToyZone, який створили минулого року у Великій Британії.

Книжкова мережа Goodreads заснована 2006 року. Щомісяця її відвідують до 20 млн користувачів. Доступ до сайту можливий також з профілів на Twitter, Pinterest, Facebook. Кожен користувач може не лише вільно зареєструватися сам, а й зареєструвати улюблені книжки, які потраплять у його бібліотечний каталог і перелік рекомендованої літератури для друзів. Щороку мереж складає свій список найпопулярніших видань.

 

Додамо, Всеволод Нестайко став одним з сучасних українських письменників, чию статтю у Вікіпедію часто переглядають користувачі інтернету.

 

Оригінал статті на Suspilne: Опублікували мапу найпопулярніших дитячих книжок за країнами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"