Опублікували мапу найпопулярніших дитячих книжок за країнами

Опублікували мапу найпопулярніших дитячих книжок за країнами

Оглядачі британського онлайн-магазину склали список найпопулярніших у більшості країн світу дитячих книжок. Його упорядкували за даними з двох сайтів.

Для формування рейтингу враховували інформацію з Вікіпедії (а саме англомовні статті про дитячих письменників кожної країни-учасниці списку) і з Goodreads. До уваги брали рейтинг, кількість оцінок та кількість рецензій на сайті станом на квітень цього року. Для кожної країни визначили найпопулярнішу з двадцятки книжок з найвищими оцінками користувачів. У список увійшли книжки 196 країн світу.

 

Мотивом зацікавлення дитячими літературами країн світу оглядачів стало розуміння, що малий відсоток дитліту перекладають англійською.

 

«Всупереч різноманіттю можливостей та ідей, лише 2-4% художніх книжок, виданих англійською мовою, є перекладами. Як ви можете дізнатися про інші культури, якщо ваша власна культура переважно досліджує сама себе?», − вважає блогер, кінорежисер, оглядач TheToyZone і упорядник списку Джон Коул.

 

Більшість творів зі списку вперше вийшли у другій половині двадцятого чи у двадцять першому столітті. Винятки − «Ніч перед Різдвом» Вальтера Соера та Еріха Костнера (1823 року, Німеччина), збірка казок Ганса Крістіана Андерсена (1830-ті роки, Данія) і «Канцелярія» Марсели Паз (1947, Чилі).

Північна Америка

Більшість найпопулярніших дитячих книг Північної Америки вийшли у цьому столітті. Найбільше цікавить класика дітей в Коста-Риці, де утримує популярність «Ходжа де Ейр» Хоакіна Гутьєрреса (1968 рік). Книжкою, вартою уваги в США став роман «Диво» Ракель Джей Паласіо, у Канаді − «Люблю тебе назавжди» Роберта Мунша.

Південна Америка

Ана Марія Мачадо − одна з найулюбленіших бразильських дитячих письменниць, вона написала понад 100 книг. Її історія про кролика «Ніна Боніта» стала улюбленою книгою для дітей Бразилії.

Європа

Укладачі списку визнають, що неважко здогадатись найпопулярнішу книжку Великої Британії, це − «Гаррі Поттер і смертельні реліквії».

 

«Тоді як щодо дитячої класики 1966 року з України? «Таємний агент Порча та козак Морозенко. Таємниці лісею «Кондор» (частина «Дивовижних пригод у в лісовій школі») − це веселі історії про зайчика, їжачка та їхніх однокласників. Автор Всеволод Нестайко має загальнонаціональне визнання в Україні і навіть власний дудл», − підкреслили оглядачі.

У сусідній Польщі найрейтинговішою книжкою визначили історичний роман «Біжи, хлопче» Урі Орлєва, у Словаччині − «Жабенятко» Людмили Повдяворинської, у Румунії − «Снігові крила» Константіна Чіріти, в Угорщині − «Гарно відповідай, якщо запитують» Еви Яніковшки, у Росії − «Дівчинка з землі» Кіра Буличова. Молдови та Білорусі в списку немає.

 

У Італії найпопулярнішим досі залишається Джанні Родарі з «Історіями по телефону», подібно і в Фінляндії Туве Янсон з її «Хто розважить малятко?», а у Швеції все ще популярна Астрід Ліндґрен з її циклом «Еміль з Льонеберги». Несподівано у Франції лідером став сучасний розвивальний артбук«Натисніть тут» Ерве Тулле.

Близький Схід і Центральна Азія

Найбільш рейтингова книга з-поміж усіх у цьому регіоні − іраніська казка для підлітків «Стиглий персик» Самада Бехрангі.

Східна Азія та Океанія

Упорядники відзначили книжку з Тайвані, де став популярним другий том пригодницького циклу Генрі Ліена «Чен Пріспроунт». В «Перлині» Піспроунт хоче стати чемпіонкою з фігурного катання, але у неї на заваді різні обставини.

Африка

Найважливішою у цьому списку стала «Воїн аката» нігерійсько-американської письменниці Ннеді Окорафор.

 Список склав онлайн-магазин іграшок TheToyZone, який створили минулого року у Великій Британії.

Книжкова мережа Goodreads заснована 2006 року. Щомісяця її відвідують до 20 млн користувачів. Доступ до сайту можливий також з профілів на Twitter, Pinterest, Facebook. Кожен користувач може не лише вільно зареєструватися сам, а й зареєструвати улюблені книжки, які потраплять у його бібліотечний каталог і перелік рекомендованої літератури для друзів. Щороку мереж складає свій список найпопулярніших видань.

 

Додамо, Всеволод Нестайко став одним з сучасних українських письменників, чию статтю у Вікіпедію часто переглядають користувачі інтернету.

 

Оригінал статті на Suspilne: Опублікували мапу найпопулярніших дитячих книжок за країнами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"