Окупанти вивезли цінні дореволюційні книжки з бібліотеки Херсону

Окупанти вивезли цінні дореволюційні книжки з бібліотеки Херсону

Окупанти пограбували Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара, зокрема вивезли дореволюційні видання. Про це повідомила Херсонська міська рада у Telegram. 

«Сьогодні всі херсонці приймають вітання! На весь світ хочеш кричати слава Україні! Слава ЗСУ! Слава батькам, які виховали таких українських синів! Є і сумна новина. Окупанти вивезли дореволюційні видання, які  видавались у Херсонській губернії. Вони безцінні! Це найбільша колекція краєзнавчих фондів! Для науковців та викладачів, студентів і краєзнавців джерела інформації для досліджень», сказала директорка обласної бібліотеки імені Гончара Надія Коротун. 

 

Вона повідомила також, що «знищено інформаційний ресурс для всіх, кого цікавить історія південної частини України. Нам боляче це сприйняти! Маємо надію і віру, що ця колекція повернеться до рідної Гончарівки! Хай такі приємні новини про визволення України й Херсонщини приходять до нас щоденно!  Пишаюсь, що я українка! Перемоги всім нам!!!». 

 

Наразі достеменного переліку викраденого немає. Проте про це пишуть у соціальних мережах й інші працівники бібліотеки. 

 

 

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара — обласна універсальна наукова бібліотека у Херсоні. У ній було представлено видання 45 мовами світу. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 мільйона 200 тисяч томів.

 

Фонд бібліотеки містив рідкісні та цінні видання: 

  • Фонд дореволюційних, довоєнних і повоєнних видань.
  • Рідкісні видання XVIII століття. 
  • Мініатюрні видання: найменша книжечка розміром 17х20 мм «Лучше всяких лекарств, пития да явств» — зібрання прислів’їв видане в Москві у 1975 році. 
  • Книжки з автографами Олеся Гончара, історика Євгена Тарле, письменників: Миколи Бажана, Яківа Баша, Чингиза Айтматова. 
  • У колекції закордонних видань української діаспори є рідкісні видання творів Тараса Шевченка, Миколи Куліша, Євгена Маланюка та інші.

 

Нагадаємо, що у захопленому Маріуполі з уцілілого приміщення бібліотеки загарбники вивезли всі книжки «на зберігання».

Оригінал статті на Suspilne: Окупанти вивезли цінні дореволюційні книжки з бібліотеки Херсону

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"