Оксана Забужко та Сергій Жадан — гості UA: Радіо Культура

Оксана Забужко та Сергій Жадан — гості UA: Радіо Культура

В середу, 16 грудня, о 12:10 у програмі Олени Гусейнової “Пряма мова” Оксана Забужко розповість про Юрія Шевельова. Напередодні дня народження одного з найбільших українських інтелектуалів говоритимемо про дар Юрія Шевельова тримати діалог з українською культурою без інфантилізації. Або, як писав сам Шевельов, “не для дітей”: без популяризації, без коментарів, без просвітництва, на рівні очі в очі.

Що потрапляло в поле зору Юрія Шевельова у роки життя поза Україною: тексти, події, люди, і як він усе це трактував, як відбувалися контакти з Україною й спільнотою в ті кілька приїздів, що випали, — як він оцінював наші спроби розгорнутися чи вижити в 90-х, чи реагував він на те, що його реальний вплив і місце, яке він мусив мати в цій країні, не матеріалізувалися глобально. 

У четвер, День народження Юрія Шевельова, в рамках спільного проєкту PEN та UA: Радіо Культура вручатиметься Спеціальна відзнака UA: Радіо Культура — за майстерність і новаторство в жанрі есею, а також звучатиме текст в радіоформаті. Нагородою для автора-есеїста у цій номінації стане створення радіоверсії твору, яка прозвучить в ефірі UA: Радіо Культура. Переможця обирає експертна група за участі редакторів, продюсерів та журналістів радіо.

Оксана Забужко та Сергій Жадан — гості UA: Радіо Культура

Юрій Шевельов

За повідомленням офіційної сторінки PEN, лауреаткою ще однієї спецвідзнаки премії імені Шевельова, Спеціальної відзнаки Капітули — за внесок у розвиток та популяризацію есеїстики — у 2020 році стала Оксана Забужко.

Нагадаємо, Книгою року ВВС-2020 в категорії «есеїстика» стала «Планета Полин» Оксани Забужко.

У п’ятницю, 18 грудня, о 9:10 гостем програми “Культура. Live” буде Сергій Жадан. Темою програми із ведучою Катериною Толокольніковою стане плідний карантинний рік Сергія Жадана: три написані та видані книжки (“Хлібне перемир’я”, “Список кораблів”, “ПМЖ”), театральні прем’єри (“Василь Вишиваний”, “Хлібне перемир’я”), а також музичні новинки від гуртів “Жадан і Собаки” і “Лінії Маннергейма” і майбутні концерти. Говоритимуть також про творчість на карантині, проєкти й задуми письменника, перекладача та музиканта на 2021 рік.

Долучитися до розмов можна зателефонувавши до студії за номером: 044 239 62 95. Свої запитання також можна надіслати на студійний Viber: 093 834 59 50.

UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі UA: Радіо Культура — музика від найкращих виконавців країни й світу, радіотеатр, поезія та проза вустами авторів, а також новини культурного життя.

Усі канали Суспільного радіо можна слухати у мобільному застосунку suspilne.radio.

Оригінал статті на Читомо: Оксана Забужко та Сергій Жадан — гості UA: Радіо Культура

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Роблю це вперше в житті. + Знижка.

Дорогі читачі, вітаю.

Дуже дякую всім, хто виявляє увагу до моєї творчості. Стараюся для вас. Вперше у житті беру участь у літературному конкурсі. Тому і далі потребую вашої підтримки.

Якщо ви ще не знайомі з моїми конкурсними

Школа молодого автора: участь у конкурсах

Привіт!

Сьогодні хочу поговорити про такий цікавий аспект письменницького життя, як участь у літературних конкурсах.

Не секрет, що нині проводиться велика кількість різноманітних конкурсів для авторів різних жанрів.

Фото з “Межами пристойності” + перші враження)

Привіт всім, сьогодні хочу розказати вам про чемпіона сердець Букнету, безкоштовний роман Лани Вернік “Межі пристойності”, який я почала читати тут, на платформі. 

Роман настільки зачепив мене своєю реалістичністю

Про укр.фантастику, творчість і Букнет (відео)

Запис мого сьогоднішнього ефіру про українську фантастику і фентезі, творчість та роль Букнету у становленні сучасної української літератури.

Ефір можна переглянути на ФБ за посиланням – https://www.facebook.com/1784979091540171/videos/913287805877504

У

Неочікувана перемога

Дивосвіт Нові міти

Ця обкладинка виграла перше місце на Конкурс цифрового малюнку «Аль Мор 2021».

От не буду розказувати, що послав випадково і тп, але особливих надій не мав. Це стало досить приємною несподіванкою,

Перейти до блогу