Оголошено переможців конкурсу на найкращий переклад українською інавгураційного вірша Аманди Ґорман

Оголошено переможців конкурсу на найкращий переклад українською інавгураційного вірша Аманди Ґорман

У Пресцентрі Українського кризового медіа-центру оголосили переможців конкурсу на найкращий переклад українською вірша Аманди Ґорман «The Hill We Climb», який вона представила світу під час церемонії інавгурації президента США Джозефа Байдена.

Про це повідомляє uacrisis.org.

Зі 118 перекладів, які надіслали на конкурс, обрали три лауреати — це переклади Анни Маліцької з Одеси, Юлії Шекет із Києва та Галини Пехник зі Львова.

22-річна поетка Аманда Горман представила свій твір «The Hill We Climb» на церемонії інавгурації Президента Байдена з таким емоційним натиском, що журналісти одразу проголосили її виступ одним із найвдаліших епізодів інавгурації. Уразив драматизм вірша, масштабність теми – реальна та незникла загроза демократії, а також потужна юнацька віра у подолання катастрофи.

До журі конкурсу ввійшли знані знавці літератури: поет Іван Малкович, журналісти Андрій Куликов, Вероніка Маковій і Юрій Макаров, режисер Олексій Кужельний, дипломат Валерій Чалий, поет і перекладач Тарас Малкович. Після двох місяців напруженої роботи судді, кожному з яких довелося прочитати та оцінити 12 744 поетичних рядків конкурсантів, оголосили авторів найкращих перекладів.

За словами перекладача і режисера, керівника ГО “Розмай” Вадима Кастеллі, конкурс здійняв справжню бурю. Перекладачами стали студенти, юристи, математики, політологи, філософи, лікарі, актори та вчителі.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Оголошено переможців конкурсу на найкращий переклад українською інавгураційного вірша Аманди Ґорман

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"