Оголошено Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки…

Оголошено Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки…

Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організація українських націоналістів оголошують про проведення щорічного Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» (Олена Теліга).
 
Положення про конкурс
 
1. Загальні положення
 
1.1.Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» (Олена Теліга)
(далі — Конкрус) засновано Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організацією українських націоналістів. Конкурс проводиться щороку з метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, ушанування учасників українських національно-визвольних змагань.
 
1.2. Конкурс проводиться у таких номінаціях:
 
І. Художні твори (прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні).
 
ІІ. Переклад поезій Олени Теліги та Олега Ольжича іноземними мовами.
 
ІІІ. Документально-публіцистичні твори (нариси та есеї про учасників національно-визвольних змагань, зокрема, членів УВО, ОУН, УПА; нариси про учасників російсько-української війни, інтерв’ю з ними, репортажі з місць воєнних дій).
 
IV . Наукові праці (дослідження на основі архівних джерел, зокрема, відкриття невідомих історичних фактів про діяльність УВО, ОУН, УПА).
 
V. Буктрейлери – короткі аматорські відеоролики, зняті за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху, зокрема ОУН і УПА.
 
1.3. На Конкурс подаються оригінальні твори, написані українською мовою, які раніше не оприлюднювалися, зі світлинами, фотодокументами та іншими ілюстраціями (при наявності). Обсяг роботи: до 100 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14).
 
1.4. До участі у Конкурсі запрошуються: студенти, аспіранти, науковці, краєзнавці, працівники архівів і бібліотек.
 
1.5. Прийом конкурсних робіт триває з 1 квітня до 1 вересня.
Конкурсні роботи надсилаються за адресою: nadiyabugai@gmail.com із позначкою «Конкурс, оргкомітет».
 
1.6. До конкурсної роботи додається окремий файл з інформацією про автора за такою формою:
• номінація і назва конкурсної роботи;
• ПІБ та фото автора конкурсної роботи;
• навчальний заклад або місце роботи автора;
• електронна пошта і номер мобільного телефону автора;
• поштова адреса автора для пересилки збірника Конкурсу.
 
2. Порядок визначення переможця Конкурсу
 
2.1. Починаючи з 1 вересня по 13 грудня, журі Конкурсу розглядає конкурсні роботи та шляхом прямого відкритого голосування визначає кращі з них. Кожна з номінацій має 1-е, 2-е, 3-є місця. Результати голосування за номінаціями оголошуються відразу після підбиття підсумків.
 
2.2. Журі Конкурсу також може встановити до трьох заохочувальних відзнак для конкурсантів, які не стали переможцями, але їхні конкурсні роботи привернули увагу і здобули схвальну оцінку журі.
 
2.3. Критерії за якими оцінюватимуться твори:
— оригінальність художнього задуму;
— яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму;
— новизна та достовірність архівних знахідок, рівень їхнього аналізу, коментарів до них.
Буктрейлери оцінюються за такими критеріями:
— змістовність презентації книги;
— майстерність анімації;
— рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями.
 
3. Нагороди Конкурсу
 
3.1. Переможці Конкурсу отримують звання лауреата та нагороджуються спеціальним дипломом відповідно до номінації.
 
3.2. Інформація про результати Конкурсу розміщується у ЗМІ, на сайті Культурна референтура, КмоОУН, на сторінках соціальної мережі Facebook: Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організація українських націоналістів.
 
3.3. Кращі конкурсні роботи ввійдуть до збірника Конкурсу, який буде видано і подаровано авторам-призерам (до 5-ти примірників). Частина накладу книги буде розповсюджено по бібліотеках України.

Джерело: facebook.com.
 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Оголошено Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка

Всім доброго  вечора! Хочу повідомити,що у суботу стартує моя новинка “Друг мого брата”

(Обкладинка інтрига))

Анотація:

Раніше я його недолюблювала. Зараз також… Але провівши з ним незабутню ніч, я закохалася.

Цикл книг “Кохання до нестями”

Запрошую всіх читати початок першої книги “Ніколи тебе  не забуду”  з циклу “Кохання до нестями”.

Головні герої першої книги:

1. Констянтин ― хлопець, якому 21 рік. Більше, ніж навчання йому подобається ходити

Книжка «Вічний календар» Василя Махна вийшла польською

Роман «Вічний календар» (Kalendarz wieczności) Василя Махна переклали польською мовою. Про це йдеться на сторінці письменника у фейсбуці.
 
Книжка побачила світ у відомому видавництві P

До 150-річчя Стефаника: біля рідної хати письменника виконають виставу за його…

14 травня в Україні відзначатимуть 150-річчя з дня народження письменника Василя Стефаника. У цей день біля рідної хати письменника в Русові покажуть виставу «Вона-Земля» за його творами. Про це пише s

Book Space оголосив спецпрограми цьогорічного фестивалю

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space оприлюднив перелік спецпрограм, які відбудуться цього року в межах фестивалю. Захід пройде 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі.

Перейти до блогу

Нові автори

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Гаврилюк Тамара

Мене звати Гаврилюк Тамара, мені 15 років. Це – моя перша лірична збірка “Паперова краса”. Вона була удостоєна І місцем в конкурсі-захисті НДР від Малої академії наук.

Перейти до "Нові автори"