Оголошено Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки…

Оголошено Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки…

Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організація українських націоналістів оголошують про проведення щорічного Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» (Олена Теліга).
 
Положення про конкурс
 
1. Загальні положення
 
1.1.Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» (Олена Теліга)
(далі — Конкрус) засновано Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організацією українських націоналістів. Конкурс проводиться щороку з метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, ушанування учасників українських національно-визвольних змагань.
 
1.2. Конкурс проводиться у таких номінаціях:
 
І. Художні твори (прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні).
 
ІІ. Переклад поезій Олени Теліги та Олега Ольжича іноземними мовами.
 
ІІІ. Документально-публіцистичні твори (нариси та есеї про учасників національно-визвольних змагань, зокрема, членів УВО, ОУН, УПА; нариси про учасників російсько-української війни, інтерв’ю з ними, репортажі з місць воєнних дій).
 
IV . Наукові праці (дослідження на основі архівних джерел, зокрема, відкриття невідомих історичних фактів про діяльність УВО, ОУН, УПА).
 
V. Буктрейлери – короткі аматорські відеоролики, зняті за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху, зокрема ОУН і УПА.
 
1.3. На Конкурс подаються оригінальні твори, написані українською мовою, які раніше не оприлюднювалися, зі світлинами, фотодокументами та іншими ілюстраціями (при наявності). Обсяг роботи: до 100 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14).
 
1.4. До участі у Конкурсі запрошуються: студенти, аспіранти, науковці, краєзнавці, працівники архівів і бібліотек.
 
1.5. Прийом конкурсних робіт триває з 1 квітня до 1 вересня.
Конкурсні роботи надсилаються за адресою: nadiyabugai@gmail.com із позначкою «Конкурс, оргкомітет».
 
1.6. До конкурсної роботи додається окремий файл з інформацією про автора за такою формою:
• номінація і назва конкурсної роботи;
• ПІБ та фото автора конкурсної роботи;
• навчальний заклад або місце роботи автора;
• електронна пошта і номер мобільного телефону автора;
• поштова адреса автора для пересилки збірника Конкурсу.
 
2. Порядок визначення переможця Конкурсу
 
2.1. Починаючи з 1 вересня по 13 грудня, журі Конкурсу розглядає конкурсні роботи та шляхом прямого відкритого голосування визначає кращі з них. Кожна з номінацій має 1-е, 2-е, 3-є місця. Результати голосування за номінаціями оголошуються відразу після підбиття підсумків.
 
2.2. Журі Конкурсу також може встановити до трьох заохочувальних відзнак для конкурсантів, які не стали переможцями, але їхні конкурсні роботи привернули увагу і здобули схвальну оцінку журі.
 
2.3. Критерії за якими оцінюватимуться твори:
— оригінальність художнього задуму;
— яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму;
— новизна та достовірність архівних знахідок, рівень їхнього аналізу, коментарів до них.
Буктрейлери оцінюються за такими критеріями:
— змістовність презентації книги;
— майстерність анімації;
— рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями.
 
3. Нагороди Конкурсу
 
3.1. Переможці Конкурсу отримують звання лауреата та нагороджуються спеціальним дипломом відповідно до номінації.
 
3.2. Інформація про результати Конкурсу розміщується у ЗМІ, на сайті Культурна референтура, КмоОУН, на сторінках соціальної мережі Facebook: Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організація українських націоналістів.
 
3.3. Кращі конкурсні роботи ввійдуть до збірника Конкурсу, який буде видано і подаровано авторам-призерам (до 5-ти примірників). Частина накладу книги буде розповсюджено по бібліотеках України.

Джерело: facebook.com.
 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Оголошено Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"