Оголосили лавреатів Літературної премії Ірпеня за 2022-2023 роки

Літературна премія Ірпеня, найбільша за грошовим фондом літературна премія в Україні, оголосила переможців за 2022-2023 роки. Про це повідомили на сайті товариства «Відважних», що співзаснувало премію.
П’ятеро лавреатів отримали загалом 500 тисяч гривень, порівну розділивши між собою цю суму.
Фундатор премії, Володимир Карплюк зазначив, що літературна премія Ірпеня не лише виділяється своєю значною грошовою винагородою, але й стає дедалі популярнішою серед авторів: щороку до участі надходить велика кількість творів. 2024 року на розгляд журі надійшло майже 380 робіт.
«Ми розуміємо, що найважливішу роль зараз відіграє фронт, але не менш важливо робити все можливе, щоб українська мова, література, культура та традиції розвивалися і набували нового значення для кожного українця», — зазначив Володимир Карплюк.
Переможців обирали у п’яти номінаціях: «Проза», «Поезія», «Література для дітей», «За вже видані книги українських авторів» та новій номінації «За найкращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією». Першим лавреатом цієї номінації став військовий журналіст Володимир Скоростецький за новелу «Я – пілот МІ-18».
У номінації «Література для дітей» переміг Сергій Зінченко, учитель з Черкащини, за свою повість для підлітків про сміливого хлопця Сімака. У номінації «Проза» нагороду отримав Віталій Квітка за новелу «Блакитне свічадо», а в категорії «Поезія» перемогла Наталія Дьомова зі збіркою «Дим/Дім». Максим Рильський, онук відомого українського поета, був нагороджений за вже видану книжку «Співучий Києве, дитя живучих століть».
Спеціальну відзнаку в номінації «За кращу першу книужку юного автора» отримав Михайло Гусєв за повість-антиутопію «Деравія: квантовий стрибок».
«Зараз особливо болісний час для української літератури. Тема війни і самоідентифікації пронизує майже всі твори, і писати абстрактно, як це дозволяють собі європейські та американські літератори, стає складно. Українська література зараз є віддзеркаленням нашої боротьби», — наголосив голова журі Олесь Доній.
Твори усіх п’яти лавреатів увійдуть до нової збірки «Слова Відважних».
Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія в галузі літератури, заснована 2020 року товариством «Відважних» та Інвестиційною радою Ірпеня. Премія вручається в трьох номінаціях: «Проза», «Поезія» та «Література для дітей».
Як повідомлялося, українсько-єврейська премія «Зустріч»-2024 оголосила короткі списки.
Чільне фото: сайт премії
Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лавреатів Літературної премії Ірпеня за 2022-2023 роки
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.