Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.

Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод») Аманди Пітерс здобула нагороду серед художньої літератури, а We Were Once a Family: A Story of Love, Death, and Child Removal in America («Колись ми були сім’єю: історія кохання, смерті та вилучення дітей в Америці») Роксани Асгарян — серед нон-фікшну.

 

 

«У 1962 році сім’я корінних жителів Мікмак вирушила в штат Мен, щоб збирати літню чорницю, коли їхня молодша дитина, чотирирічна Руті, зникла. Востаннє її бачив шестирічний брат Джо. Розповідаючи історію у розділах від першої особи, які чергуються між Джо та оповідачем на ім’я Норма, цей заплутаний роман захоплює. Хоча героям Пітерса мало що вдається легко, зрештою для всіх них є надія», — зазначили журі.

 

 

«Роки роботи репортерки-розслідувачки Асгарян, спрямованого на знайомство з рідними сім’ями шести дітей, убитих їхніми прийомними батьками у 2018 році, виявили руйнівну мережу бідності між поколіннями, насильства та тяжких розлучень. Книжки викриває трагедію того, що трапилося, і постійні, нестерпні недоліки системи прийомних сімей», — ідеться в коментарі журі.

 

Медаль Ендрю Карнегі (англ. Andrew Carnegie Medals for Excellence in Fiction and Nonfiction) — щорічна літературна нагорода США, яку присуджують за видатні досягнення в художній літературі та публіцистиці авторам книжок, виданих у США. Медаль показує судження та думки бібліотечних професіоналів і книготорговців, а також відзначає книги для дорослих читачів. Премія названа на честь шотландського філантропа Ендрю Карнегі (1835–1919), який заснував понад 2800 бібліотек в англомовних країнах.

 

Нагадаємо, у 2018 медаль Ендрю Карнегі отримала книжка Джеральдін Маккореан «Де закінчується світ». У 2022 році нагороду отримала книжка «Тисяча злочинів Мін Цу» Тома Ліна.

 

Зображення: сайт премії

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"