Нове оповідання “Цілитель”

Нове оповідання “Цілитель”

Нове оповідання “Цілитель”

Давненько ж я нічого не викладав!.. Треба виправлятися.

***

— Давай, погнали!

Вітька кинувся вперед, а ми за ним.

— Куди так бігти? — хекав Артем. — Ще поки зберуться.

Ми поспішали на майдан біля районного будинку культури, який усі називали Білий дім через колір цегли. Звідти лунав гомін юрби, що зібралася подивитися на чудо — виступ справжнього цілителя, брата Еудора. Його тонке обличчя з пронизливими темними очима дивилося на мешканців з барвистих об’яв, що обліпили усе містечко. «Зніму прокляття, вилікую хвороби, приверну успіх та відверну невдачу у вашому житті», — обіцяли величезні літери.

Уже чималий натовп зібрався біля спеціально збудованої сцени. Чоловіки курили та спльовували, розтираючи плювки черевиками. Жінки перекладали із руки на руку сумки та перемовлялися, поглядаючи на дітей, що нишпорили юрбою.

Початок виступу призначили на сьому годину вечора. Хоча над деревами вже виднівся блідий місяць, та сонце ще не зайшло, і було світло і тепло.

— Бач, ще не почалося, — відсапувався Артем, спершись руками об коліна.

— Бачу, — відрізав Вітька.

Ми просвердлилися крізь натовп ближче до постаменту. Грубо обтесані дошки пахли свіжою деревиною. На сцену занесли стійку з мікрофоном, який використовували під час урочистих святкувань. По краях сцени височіли здоровенні, в мій зріст, чорні динаміки.

Початок затягувався. Над майданом лунали розмови, сміх, лайка. Народ почав нетерпляче підганяти організаторів.

— Починайте! — вигукнув якийсь чолов’яга, і всі засміялися.

— Чого так довго? — протягнув Артем, найменший у нашій компанії. Його руда голова ледь стриміла над сценою, неспокійно оглядаючись навколо.

— Та що там чекати? — Вітька презирливо скривися, оголивши вибитого в бійці зуба.

— Так цікаво ж, — встряв я. — Раптом чудо побачимо.

— Яке чудо? Надувайлівка, як вона є.

Суперечку перервав незнайомий чоловік, одягнений у білу хламиду. Він підійшов до мікрофона, промимрив щось нерозбірливе й пішов у інший бік. Назустріч йому піднявся високий, як баскетболіст, чоловік з об’яви. Він, щоправда, мав не таке тонке обличчя, як на зображеннях, але очі були такими ж пронизливими й темними. Здавалося, що то дві діри, у яких живе щось дике та нестримне, що так і рветься на поверхню.

Читайте продовження тут https://booknet.com/uk/reader/clitel-b302359

Оригінал статті на Букнет: Нове оповідання “Цілитель”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"