На честь Ольги Токарчук назвали астероїд

На честь Ольги Токарчук назвали астероїд

Один з астероїдів назвали на честь польської лавреатки Нобелівської премії з літератури. Його виявили польські астрономи.

Як повідомляє польський астрономічний журнал «Уранія», астероїд, що обертається довкола Сонця матиме офіційну повну назву «555468 Tokarczuk». Її схвалив Міжнародний астрономічний союз.

 

Космічне тіло, що раніше називалось «2013 YH47», виявили у вересні 2013 року польські астрономи Міхал Кусяк та Міхал Лолновський, коли працювали в обсерваторії «Рантіґа», що в Італії. Його орбіту вивчили настільки добре, що їй також присвоїли каталожний номер, а це дозволило потім надати астероїду назву.

 

Астрономи визначили, що астероїд має розміри невеликого містечка і обертається навколо Сонця між Марсом і Юпітером. На один оберт навколо Сонця йому потрібно 4,7 року.

 

Лолновський і Кусяк співпрацюють чимало років і називали космічні тіла на честь польських міст, музикантів, науковців. Дослідники вважали, що варто було б назвати знахідку на честь когось особливого. Вибір Ольги Токарчук для цього астероїда також не був випадковим.

 

«Я хотів би подякувати не лише за її чудову літературу, а й за її соціальну відповідальність, сповненість радісною автентичністю та класом. Я сподіваюся, що колись ми зможемо з нею познайомитись і особисто представити вам підтвердження того, що ви є «власницею» півторакілометрової скелі», − написав Міхал Лолновський на своїй фейсбук-сторінці.

 

Ольга Токарчук (1962) − польська письменниця українського походження, есеїстка, громадська діячка, психологиня, сценаристка Нобелівська лавреатка 2018 року, лавреатка Букерівської премії. Її книжки переклали більше ніж сорока мовами, деякі твори екранізовані та інсценізовані польськими театрами. У 2020 році вона заснувала фонд, метою є підтримка польської та світової культури та мистецтва в Польщі та за кордоном, а також сприяння та підтримка захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримка прав жінок, сприяння та підтримка всебічного розвитку Польщі.

 

В 2019 році міський голова Кракова вирішив закласти ліс на честь Ольги Токарчук. Нещодавно їй надали статус почесної громадянки Варшави.

 

Оригінал статті на Suspilne: На честь Ольги Токарчук назвали астероїд

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Дорослішання з «Паннами»: підліткова серія Ольги Купріян

Книжкові серії про школярів і школярок, які разом проводять час, втрапляють у халепи, вигадують круті штуки, стикаються з викликами, а головне — укупі дорослішають і розвивають свою дру

Стрічка «Сірі бджоли» стала найкращим ігровим фільмом Одеського міжнародного кінофестивалю

Найкращим українським повнометражним ігровим фільмом Національної конкурсної програми XV Одеського міжнародного кінофестивалю визнали «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва.
Фільм розповідає про

У Німеччині з об’єднання журналістів виключили автора книжок про путіна

Німецьке об’єднання журналістів Netzwerk Recherche виключило зі своїх лав режисера-документаліста та письменника Губерта Зайпеля. Про це повідомило видання ZEIT ONLINE.
Губерт Зайпель є

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"