На Полтавщині курсанти-зв’язківці відзначили 212-ту річницю від дня народження Миколи Гоголя

На Полтавщині курсанти-зв’язківці відзначили 212-ту річницю від дня народження Миколи Гоголя

На базі Національного музею-заповідника Миколи Васильовича Гоголя, що на Полтавщині, відбувся урочистий захід із нагоди 212-ї річниці від дня народження великого письменника. Його почесними гостями стали найкращі курсанти Військового коледжу сержантського складу імені Героїв Крут. Про це повідомляє armyinform.com.ua.

— Духовну спадщину Миколи Гоголя становлять не тільки його літературні твори, — зазначила у вітальному слові директор заповідника Лідія Єнко. — Його любов до української культури, історії та народних традицій відкрили світу самобутність та величезний духовний потенціал нашої нації. І незважаючи на всі намагання кремлівської пропаганди «обрусити» письменника, сам Гоголь завжди пишався своїм українським козацьким корінням.

Після завершення урочистої промови відбулось покладання квітів до підніжжя пам’ятника письменнику. Далі курсантам була запропонована цікава та змістовна екскурсія виставковими залами комплексу-садиби Гоголя та територією паркової зони, загальна площа яких становить близько 32 гектарів.

Майбутнім зв’язківцям були представлені унікальні документи, світлини, особисті речі та інші експонати родини Гоголів-Яновських. Особливу зацікавленість у присутніх викликало родове генеалогічне дерево письменника, маловідомі факти його біографії та творчості, взаємини з діячами культури ХІХ століття.

Найбільш яскравого забарвлення та незабутнього емоційного наповнення заходу додав театралізований виступ матусі Миколи Васильовича Гоголя у виконанні старшого наукового співробітника музею Катерини Чернової.

— Бути обізнаним зі своєю історією та культурою для сучасного військовослужбовця сьогодні не менш важливо, ніж володіння зброєю та своєю спеціальністю, — поділився враженнями заступник начальника військового коледжу з морально-психологічного забезпечення підполковник Роман Цибульов. — Наша культурна та історична спадщина — це невід’ємна складова морального духу воїна та його готовності захистити країну від агресора.

А на завершення заходу гостинні господарі почастували воїнів-зв’язківців козацьким кулешем та духмяним трав’яним чаєм за старовинним рецептом родини Гоголів-Яновських.

Фото автора

Володимир Лазарєв, кореспондент АрміяInform

ArmyInform
Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Полтавщині курсанти-зв’язківці відзначили 212-ту річницю від дня народження Миколи Гоголя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"