На літературну премію «Ангелус» претендують одинадцять українських авторів

Цього року на літературну нагороду Центральної Європи «Ангелус» претендують одинадцять українських письменників. Список авторів, які пройшли кваліфікацію, з’явився на офіційному сайті відзнаки.
Загалом до списку потрапили 139 авторів, серед них українські письменники:
- Вікторія Амеліна (Dom dla Doma, Wydawnictwo Warstwy);
- Катерина Бабкіна (Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek, видавництво Warsztaty Kultury);
- Андрій Бондар (Cerebro, Wydawnictwo Warstwy);
- Артем Чех (Dzielnica D, видавництво Warsztaty Kultury);
- Петро Яценко (Magnetyzm, Wydawnictwo Warstwy);
- Богдан Коломійчук (Hotel Wielkie Prusy, видавництво Anagram);
- Анатолій Крим (Ukraińska kabała, видавництво REA-SJ);
- Марк Лівін (Riki i drogi, видавництво Warsztaty Kultury);
- Андрій Любка (Twoje spojrzenie, Cio-Cio-San, видавництво Warsztaty Kultury);
- Володимир Рафєєнко (Najdłuższe czasy, видавництво Kolegium Europy Wschodniej);
- Олег Сенцов (Marketer, видавництво Warsztaty Kultury).
З повним списком можна ознайомитися на сайті премії.
Переможця оголосять 16 жовтня. Він отримає 150 тис. злотих (понад 40 тис. доларів). і статуетку авторства вроцлавської різьбярки. Починаючи із 2009 року нагороджують також і перекладача книжки-лавреата. Якщо ж нагороду отримує польський письменник, журі обирає найкращого перекладача однієї з іноземних книжок.
Літературна нагорода Центральної Європи Angelus — літературна відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою минулого року. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).
Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.
Лавреатами премії ставали українські письменники: Юрій Андрухович (2006, Dwanaście kręgów, перекл. Катажина Котинська), Оксана Забужко (2013, Muzeum porzuconych sekretów, перекл. Катажина Котинська) та Сергій Жадан (2015, Mezopotamia, перекл. Міхаель Петрик і Адам Поморський).
Нагадаємо, у 2019 році лавреатом премії став болгарський письменник Георгі Господинов за роман «Фізика смутку», а Юрій Винничук з «Танго смерті» опинився серед семи фіналістів. Лавреатом 2018-го року був польський письменник Мацей Плаза.
Як повідомлялося, 2017-го року на премію претендували троє українських письменників: Андрій Любка, Олексій Чупа та Василь Махно. «Карбід» Любки потрапив до фіналу премії.
Оригінал статті на Suspilne: На літературну премію «Ангелус» претендують одинадцять українських авторів
Блог
Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
Премії International Ex
Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими
Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл
Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи
В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталіНаприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання».
Кількох учасників поетично
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.