На Книжковому Арсеналі презентували воєнний щоденник Вакуленка

На Книжковому Арсеналі презентували воєнний щоденник Вакуленка

У межах Книжкового Арсеналу у Києві презентували військовий щоденник убитого російськими окупантами письменника Володимира Вакуленка.

Щоденник Вакуленка, який він заховав біля будинку своїх батьків, знаючи, що окупанти прийдуть за ним, оцифрував Харківський літмузей. Тепер вони виходять книжкою «Я перетворююся» у видавництві Vivat.

 

«Ми всі маємо великий борг перед Володею і який ми всі як культурна спільнота і кілька наступних поколінь будемо сплачувати за його подвиг», – сказала модераторка події Тетяна Терен.

 

Кошти з продажу першого накладу повністю підуть родині письменника.

 

Письменник Сашко Дерманський поділився своїми спогадами про загиблого письменника: «Я усвідомив для себе нещодавно, що на моєму місці міг бути хтось, хто краще знає Володю. Але всі присутні, коли це сталося з Володею, мабуть, перечитали переписку. Це зробив і я. І тоді я з подивом зрозумів, що знаю Володю добре, але насправді ми бачились наживо лише 1 раз. Він просто витягнув мене і ще кількох авторів у свій черговий шалений проєкт, і ми їздили дитячими таборами біля Святогірська та Ізюму. Володя заслуговує на памʼять своїм життям і своєю смертю».

 

Текст Сашка Дерманського також увійшов у книжку «Я перетворююся», він називається «Сповнене любові серце вічної дитини». 

 

До речі, сни є. Часом виключаєшся на годину-дві — щось сниться. Перший період снилися цифри, старі календарі, знайомі –ніби обіймаю їх, зустрічаю. Боюся думати, що з ними. Перші дні окупації я трохи здавав, зараз беру себе в руки. Пташки дзвінькають тільки зранку, а пообіді навіть від ворон не чуєш злостиве «кар».Врешті увечері мене рятує музика в мобільному, а сьогодні у день поезії пролітав у небі невеликий журавлиний ключ. І мені почулося: усе буде Україна, я вірю в перемогу.

 

 – Фрагмент зі Щоденника Володимира Вакуленка

 

У межах кількох днів книжка піде повноцінно в друкарню і вона зʼявиться в усіх книгарнях. Тетяна Терен додала, що наприкінці серпня–початку вересня книжку планують презентувати в Ізюмі — на річницю деокупації.

 

 

Володимир Вакуленко — громадський діяч, учасник Революції Гідності, автор 13 книжок, з 2003 по 2006 входив до ізюмського літоб’єднання «Крем’янець», а у 2005-му був членом костянтинівського літоб’єднання «Прометей». Відомий як Володимир Вакуленко-К. Лавреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, лавреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, лавреат міжнародного конкурсу «Коронація слова», нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення.

 

Готував до друку і видав альманах «Ізюмська гора» (2007). Був головним редактором журналу перекладів «DzeRkaLo». Його твори перекладали кримськотатарською, білоруською, німецькою, англійською, есперанто та російською мовами.

 

24 березня Володимира Вакуленка викрали російські окупанти у селі Капитолівка поблизу Ізюма на Харківщині.

 

Завдяки Клубу Читомо ми також започаткували серію текстів про письменників, видавців, перекладачів, життя яких забрали росіяни. Запрошуємо вас прочитати перший текст – «Стежка, якою ти прямуєш до іншого світла. Чого нас навчив Володимир Вакуленко-К» від Олі Русіної

Оригінал статті на Suspilne: На Книжковому Арсеналі презентували воєнний щоденник Вакуленка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"