На Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

На Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

Храми України та Польщі можна оглянути онлайн. 3D-тури ними підготували в межах програми «Дерев’яні церкви — приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат». Роботу над нею завершать за тиждень, 30 квітня, розповів директор Агентства регіонального розвитку «Закарпаття» Михайло Данканич. Про це пише zakarpattya.net.ua.

Із 2019-го року спільно із закордонними колегами вони працювали над безкоштовними віртуальними екскурсіями українськими та польськими дерев’яними храмами.

Церква Святого Духа у Гукливому на Воловеччині. Тепер для того, щоб її відвідати, достатньо зайти на безкоштовний сайт karpaty3d.com. Це один із 20-ти об’єктів, які відзняли для українсько-польського проєкту, — розповідає менеджерка Наталія Радівілова. За її словами, півтора року вони розробляли віртуальні екскурсії дерев’яними церквами Закарпаття. У нашій області зробили фотографії 10 храмів, а також підготували 3D-тури шістьома церквами.

«Проєкт зосередив свою увагу на промоції дерев’яної архітектури Закарпаття та польського району (Любачівський район Підкарпатського воєводства), — розповіла Наталія Радівілова. — Із Закарпаття це 10 дерев’яних церков. Дві з них знаходяться у списку спадщини ЮНЕСКО. Ми хотіли показати, наскільки важливі дерев’яні церкви в рамках промоції саме туристичної. Культурну цінність їхню ніхто не ігнорує, а ось туристичну, буває, часто ігнорують».

За словами менеджерки, вони відзняли 6 храмів Закарпаття на 360 градусів: церкви святого Михайла в Ужгороді, святого Миколая в Данилові, Вознесенську в Ясінях, церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Новоселиці, храм святого Миколая у Середньому Водяному та церкву святого Духа у Гукливому. Показали і зовнішній вигляд, і внутрішнє оздоблення. Інші чотири вдалося сфотографувати тільки з вулиці.

«Ми зіштовхнулися з такою проблемою, що не всі церкви давали доступ, не всюди пускали фотографів для того, щоб можна було відзняти, — сказала менеджерка проєкту. — На жаль, не вдалося нам відзняти для 3D-турів церкву в селі Ужок, Колочавську. Проте для фотобанку зовнішні фото ми маємо у Кострині церкву і в Лікіцарах».

3D-тури дерев’яними церквами Закарпаття розробляли в межах програми транскордонного співробітництва. Працювати почали в листопаді 2019-го, — сказав директор агентства регіонального розвитку «Закарпаття» Михайло Данканич. Каже: «Загальний бюджет — майже 66 тисяч євро на втілення проєкту в Україні та Польщі:

«Для реалізації всіх заходів проєкту протягом півтора року в нас було близько 33 тисяч євро: заробітна плата працівника, менеджерам, проведення конкурсу для фотохудожників, оплата заходів, конференцій, семінарів, створення фотобанків, виготовлення великих фоторамок, фотовиставок, яка тривала протягом місяця в ужгородському скансені», — розповів Михайло Данканич.

За його словами, поступово 3D-тури доповнюватимуть фотоекскурсіями іншими церквами Закарпаття.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"