На Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

На Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

Храми України та Польщі можна оглянути онлайн. 3D-тури ними підготували в межах програми «Дерев’яні церкви — приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат». Роботу над нею завершать за тиждень, 30 квітня, розповів директор Агентства регіонального розвитку «Закарпаття» Михайло Данканич. Про це пише zakarpattya.net.ua.

Із 2019-го року спільно із закордонними колегами вони працювали над безкоштовними віртуальними екскурсіями українськими та польськими дерев’яними храмами.

Церква Святого Духа у Гукливому на Воловеччині. Тепер для того, щоб її відвідати, достатньо зайти на безкоштовний сайт karpaty3d.com. Це один із 20-ти об’єктів, які відзняли для українсько-польського проєкту, — розповідає менеджерка Наталія Радівілова. За її словами, півтора року вони розробляли віртуальні екскурсії дерев’яними церквами Закарпаття. У нашій області зробили фотографії 10 храмів, а також підготували 3D-тури шістьома церквами.

«Проєкт зосередив свою увагу на промоції дерев’яної архітектури Закарпаття та польського району (Любачівський район Підкарпатського воєводства), — розповіла Наталія Радівілова. — Із Закарпаття це 10 дерев’яних церков. Дві з них знаходяться у списку спадщини ЮНЕСКО. Ми хотіли показати, наскільки важливі дерев’яні церкви в рамках промоції саме туристичної. Культурну цінність їхню ніхто не ігнорує, а ось туристичну, буває, часто ігнорують».

За словами менеджерки, вони відзняли 6 храмів Закарпаття на 360 градусів: церкви святого Михайла в Ужгороді, святого Миколая в Данилові, Вознесенську в Ясінях, церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Новоселиці, храм святого Миколая у Середньому Водяному та церкву святого Духа у Гукливому. Показали і зовнішній вигляд, і внутрішнє оздоблення. Інші чотири вдалося сфотографувати тільки з вулиці.

«Ми зіштовхнулися з такою проблемою, що не всі церкви давали доступ, не всюди пускали фотографів для того, щоб можна було відзняти, — сказала менеджерка проєкту. — На жаль, не вдалося нам відзняти для 3D-турів церкву в селі Ужок, Колочавську. Проте для фотобанку зовнішні фото ми маємо у Кострині церкву і в Лікіцарах».

3D-тури дерев’яними церквами Закарпаття розробляли в межах програми транскордонного співробітництва. Працювати почали в листопаді 2019-го, — сказав директор агентства регіонального розвитку «Закарпаття» Михайло Данканич. Каже: «Загальний бюджет — майже 66 тисяч євро на втілення проєкту в Україні та Польщі:

«Для реалізації всіх заходів проєкту протягом півтора року в нас було близько 33 тисяч євро: заробітна плата працівника, менеджерам, проведення конкурсу для фотохудожників, оплата заходів, конференцій, семінарів, створення фотобанків, виготовлення великих фоторамок, фотовиставок, яка тривала протягом місяця в ужгородському скансені», — розповів Михайло Данканич.

За його словами, поступово 3D-тури доповнюватимуть фотоекскурсіями іншими церквами Закарпаття.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"