На Вінниччині оголосили всеукраїнський конкурс серед письменників-фантастів

На Вінниччині оголосили всеукраїнський конкурс серед письменників-фантастів

Розпочався прийом творів науково-популярної фантастики на здобуття літературної премії імені Ігоря Федорова. Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський. Конкурс триватиме до 15 травня, після чого будуть оголошені імена цьогорічних переможців.  Для лауреата першої премії передбачена винагорода у розмірі 5000 гривень, другої – 3000 і третьої – 1000 гривень. Якщо дозволять карантинні умови, то нагородження переможців відбудеться на вечорі пам’яті відомого фантаста Ігоря Федорова наприкінці травня. Про це повідомляє day.kyiv.ua.

«Чекаємо твори у жанрі фантастики з усієї України, шукаємо нові імена талановитих авторів-фантастів. Окрім грошової винагороди, переможці отримають можливість опублікувати свої роботи в одному з найкращих літературних журналів України – «Вінницький край», – каже Вадим Вітковський. – Конкурсі твори від претендентів на здобуття літературної премії імені Федорова приймаємо до 15 травня, їх можна надіслати на мою електронну адресу: vadvit-8@ukr.net. Обсяг конкурсного твору не повинен перевищувати 20 сторінок. Журі визначить переможців у середині травня. Про час і місце нагородження ще повідомимо».

Як писав «День», торік на конкурс надійшло два десятки творів від авторів з усієї України. Першої премії не присудили нікому. Друга премія, диплом і грошова нагорода дісталися Наталі Кондратенко з Одеси за оповідання «Нові технології». А лауреатами третіх премій стали Сергій Зінченко з Кривого Рогу, Олександр Ігнатенко з Полтавщини та Олександр Тригубов із Сум.

До слова, літературна премія імені Ігоря Федорова за найкращий твір малої форми у жанрі фантастики заснована 2018 року Вінницькою обласною організацією НСПУ та матір’ю відомого українського фантаста Ігоря Федорова – Нелею Миколаївною. Федоров – український письменник-фантаст, сценарист і перекладач з англійської мови родом із Вінниці. Перша його збірка фантастичних оповідань «Відкриття» побачила світ у 1989 році. Він писав сценарії, за якими зняли дві серії до культового серіалу «X-Files». Разом з іншими письменниками заснував вінницький клуб любителів фантастики (вінницький КЛФ «Лабораторія»). Автор збірки дитячих казок «Казки дивного лісу» (1996) і книги віршів «Кощуна» (1999). Переклав на російську мову роман американської письменниці Джейн Йолен (Jane Yolen) «Карти смутку» (Cards of Grief, 1984). Автор широковідомих статей про «Вервольф».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з архіву «Дня»

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Вінниччині оголосили всеукраїнський конкурс серед письменників-фантастів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"