На Волині зняли відео про відомого польського письменника

На Волині зняли відео про відомого польського письменника

15 січня, на ютуб-каналі проєкту Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» з’явилось відео під назвою «Польський поет-бунтар із козацькою кров’ю Юзеф Лободовський». У відеорозмові про Ю. Лободовського беруть участь Світлана Кравченко, професор та авторка книги про Ю. Лободовського, Тетяна Яцечко-Блаженко, історик, журналіст та Бернард Новак, польський письменник, видавець і головний редактор видавництва «Тест», про це пише tenews.org.ua.

Відео підготовлене за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку та Українського культурного фонду.

Автори відео в коментарі написали такі слова: «Юзефа Лободовського називали пророком, бунтарем і поборником україно-польської співпраці. Люблінські молоді поети називали себе «ватагою отамана Лободи», у Рівному він полонив серце Зузанни Ґінчанки, в Луцьку — не побоявся відстояти честь перед самим воєводою, в Мадриді – розповідав на радіо про польську і українську літератури, аж поки станцію не заборонили.

Його вважають тим, хто випередив свій час, мав свої індивідуальні візії взаємин двох народів і відстоював ідею порозуміння. Лободовський уважається представником української школи в польській літературі. Письменник був щиро переконаний, що в його жилах тече козацька кров, тому в Любліні навіть була когорта молодих поетів, яких називали «ватагою отамана Лободи», тобто Юзефа Лободовського. У 1937-1938 році він мешкав та працював у Луцьку, тож історія життя та творчості Юзефа Лободовського стає для нас іще цікавішою».

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  фільм,  Волинь

Над відео працювали: автори проєкту: Елла Яцута, Катерина Бодня та Анна Луцюк, режисерка: Юлія Яцун, оператори: Дмитро Помяновський, Варвара Федорук, графічний дизайн: Вікторія Дикобраз.

Варто сказати, що у 2019 році побачила світ книга «Юзеф Лободовський – митець, мислитель, бунтар та українофіл. Життя і творчість». Її авторкою є Світлана Кравченко, доктор наук із соціальних комунікацій та професор Волинського національного університету імені Лесі Українки. Книга розповідає про долю та творчість Юзефа Лободовського, польського письменника, поета, перекладача і публіциста.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Волині зняли відео про відомого польського письменника

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"