На аукціоні за рекордні $121 мільйон продали картину бельгійського художника Магрітта
Картина бельгійського художника-сюрреаліста Рене Магрітта «Імперія світла» продана невідомому покупцеві за 121,2 мільйона доларів на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку.
Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.
Це рекордна ціна для картин Магрітта, спочатку очікувалося, що «Імперію світла» (L’Empire des lumières) вдасться продати за 95 мільйонів доларів. Попередній аукціонний рекорд Магрітта був встановлений на Sotheby’s у Лондоні в березні 2022 року, коли інша, менша картина з тієї ж серії художніх творів L’Empire des lumières була продана приблизно за $79,5 млн.
Магрітт упродовж 16 років – між 1949 та 1964 написав 17 олійних картин під назвою «Імперія світла». Як пише Wall Street Journal, ці сюрреалістичні картини однакові, але мають різні варіації: заміський будинок в нічній пітьмі, але на тлі освітленого денним світлом блакитного неба. Іноді будинок має червоні двері, іноді — зелені віконниці. Часто Магрітт оточує свої будинки високими деревами або потоком води.
Версія Christie’s у вівторок виділялася частково тим, що це був найбільший екземпляр, який коли-небудь потрапляв на ринок — 4 фути ( майже 122 см) заввишки. Вона також була першою, де з’явилися водяні відблиски.
Картина була продана в рамках окремого аукціону з продажу творів мистецтва із приватної колекції.
У понеділок ввечері Sotheby’s розпочав аукціонний тиждень з продажу творів сучасного мистецтва, де скульптура художниці Леонори Керрінгтон «Велика Дама» була продана за 11,4 мільйона доларів, що стало найдорожчою скульптурою художниці, яка коли-небудь продавалася на аукціоні.
Як повідомляв Укрінформ, портрет англійського математика Алана Тюрінга став першим твором мистецтва, намальованим людиноподібним роботом зі штучним інтелектом, який був проданий на аукціоні в США за 1,08 млн доларів.
Перше фото: NYT
Оригінал статті на НСПУ: На аукціоні за рекордні $121 мільйон продали картину бельгійського художника Магрітта
Блог
У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліттяУ Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі
Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь
У столиці перейменують ще одну бібліотекуУ Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход
Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в
Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.