На Андріївському узвозі без жодних обговорень встановили пам’ятник Гоголю

На Андріївському узвозі без жодних обговорень встановили пам’ятник Гоголю

У Києві на Андріївському узвозі без попередніх обговорень встановили пам’ятник Миколі Гоголю. Про це повідомив очільник «Ради з урбаністики Києва» Віталій Селик.

 

За словами Селика, встановлення скульптури на Андріївському узвозі виглядає дивним та нелогічним кроком.

На п’єдесталі є табличка, що вказує про подарунок Києву пам’ятника скульптором Борисом Довганем, але митець помер ще 2 роки тому.

 

Селик припускає, що до появи пам’ятника може бути причетний Олександр Брей, чий офіс розташований неподалік. Раніше колекціонер вже відкривав на Андріївському узвозі скандальну скульптуру Олександра Вертинського.

 

«Це, насправді, дуже погана тенденція появи у важливих місцях Києва некоректних пам’ятників без обговорень», – зазначає він.

 

Галерист Євген Карась назвав новий пам’ятник Гоголю «придурковатим романтичним класицизмом 70-80-х років радянського розливу» і «скульптурним проносом». Він вважає, що на Андріївському вже є «бездарні» пам’ятники Булгакову і Вертинському.

Зауважимо, на Андріївському узвозі на фасаді одного з будинків є скульптура з зображенням носа Гоголя. Також на Русанівському бульварі є монументальний пам’ятник Гоголю, встановлений 1982 року.

 

Як повідомлялося, світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам’ятників культурному діячеві у світі став Тарас Шевченко.

 

 

Фото: Віталій Селик

Джерело: Хмарочос

Оригінал статті на Suspilne: На Андріївському узвозі без жодних обговорень встановили пам’ятник Гоголю

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"