На Андріївському узвозі без жодних обговорень встановили пам’ятник Гоголю

На Андріївському узвозі без жодних обговорень встановили пам’ятник Гоголю

У Києві на Андріївському узвозі без попередніх обговорень встановили пам’ятник Миколі Гоголю. Про це повідомив очільник «Ради з урбаністики Києва» Віталій Селик.

 

За словами Селика, встановлення скульптури на Андріївському узвозі виглядає дивним та нелогічним кроком.

На п’єдесталі є табличка, що вказує про подарунок Києву пам’ятника скульптором Борисом Довганем, але митець помер ще 2 роки тому.

 

Селик припускає, що до появи пам’ятника може бути причетний Олександр Брей, чий офіс розташований неподалік. Раніше колекціонер вже відкривав на Андріївському узвозі скандальну скульптуру Олександра Вертинського.

 

«Це, насправді, дуже погана тенденція появи у важливих місцях Києва некоректних пам’ятників без обговорень», – зазначає він.

 

Галерист Євген Карась назвав новий пам’ятник Гоголю «придурковатим романтичним класицизмом 70-80-х років радянського розливу» і «скульптурним проносом». Він вважає, що на Андріївському вже є «бездарні» пам’ятники Булгакову і Вертинському.

Зауважимо, на Андріївському узвозі на фасаді одного з будинків є скульптура з зображенням носа Гоголя. Також на Русанівському бульварі є монументальний пам’ятник Гоголю, встановлений 1982 року.

 

Як повідомлялося, світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам’ятників культурному діячеві у світі став Тарас Шевченко.

 

 

Фото: Віталій Селик

Джерело: Хмарочос

Оригінал статті на Suspilne: На Андріївському узвозі без жодних обговорень встановили пам’ятник Гоголю

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"